Legendy akčního filmu

Legendy akčního filmu
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541056/bmid_legendy-akcniho-filmu.jpg 5 1 1

Kompaktní bichle o váze McClaneovy beretty nabitá ostrými fakty. Nutnost pro všechny fandy žánrovek! Připravte se na ten nejsilnější kalibr – akční hrdiny! Tváří se drsně, kosí nepřátele, hláškují jak o život, zastavují letadla holýma rukama a líbat umí tak, že taje nejedna křehká blondýnka. To jsou oni: Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Sylvester Stallone, Bruce Lee, Clint Eastwood a další… všichni už si na vás brousí zuby i taktické nože, mačety či katany. Během této testosteronem nabité jízdy poznáte kultovní hrdiny ze všech stran a z pohodlí první řady zažijete i třaskavé historky z natáčení.... celý text

DarthSoren
14.10.2024 5 z 5

Ďalšia výborná kniha od pánov z Movie Zone! V podstate je to Encyklopedie akčního filmu part II, čo však vôbec nie je chybou. Publikácia je príjemne spracovaná, nechýba množstvo informácií, pikošiek ani fotografií. Obsah je členený "intuitívne" - od tých najväčších legiend až po súčasných prodigy - nádeje akčného žánru. Označiť niekoho za legendu je však relatívny a ošemetný pojem. Pri niektorých hercoch je otázne, či už dosiahli (a či vôbec majú na to dosiahnuť) status legendy akčného filmu. Chýbal mi tu na druhej strane napríklad Loren Avedon, ktorý to síce ako herec nedotiahol extra ďaleko, ale určite ide o legendu VHS éry.
Celkové pocity z knihy sú však veľmi príjemné a ako fanúšik akčného žánru nemám inú možnosť - 100%