Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401366/bmid_letuska-z-economy-GJL-401366.png 3 474 474

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání. Vtipné historky o mé kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech, se kterými jsem se setkala i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí. Knížka vás potěší, možná i trošičku dojme, otevře oči, ale hlavně pobaví!... celý text

PetraN17
30.08.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, do letadla ideální :)

Paajjkkaa
27.08.2019 1 z 5

Upřímě jsem po všech recenzích na instagramu čekala víc. Hlavně o práci letušky. Tady šlo vlastně jen o pití, jídlo a spánek. Ale k tématu skoro nic... Škoda. Každaopádně to jen dokazuje to, že každý na to prostě nemá. Rozhodně to nejde srovnávat s Anie Songe, nebo Kate Rezkovou.

Pistácie
27.08.2019 3 z 5

Asi jsem měla opět velká očekávání nejen díky velkému propagování ze stran lidí, kteří to sdíleli na Instagramu. Téma letuškování mě dost zajímalo a těšila jsem se na jiné pojetí zákulsních vyprávění z pohledu letušky. Ale čekala jsem více příběhů z prostředí letadla, klady i zápory, smutné i veselé storky. Líbí se mi, že je kniha popisována volným a lehkým stylem. I vulgárnosti se sem hodily. Ale obsahově jsem asi čekala víc o letuškování a ne příběhy o jídle, o chlastačkách a vyspávání.

Misa.K1
17.08.2019 5 z 5

Knížka mi celkově sedla, s autorkou máme podobný smysl pro humor :), plus miluju cestování, za mě 5*.

Jitka822
08.08.2019 4 z 5

Po první větě jsem řekla, že tohle opravdu číst nemůžu. Nespisovná a vulgární čeština. Ale s další a další stránkou jsem si uvědomovala, že lehce pubertální výlevy jsou tak skvěle napsány, že chci číst dál a dál. Velmi čtivě (ne napínavě), ale příjemně popsaný život letušky v Dubaji. Je to jedna z mála knih, u kterých jsem četla závěr včetně poděkování:)

bookcase
03.08.2019 4 z 5

Bylo to fajn, humorné, úsměvné. Jen asi starší generace nebo ti, kteří neumí "ingliš" budou tápat ve změti slovíček v tomto jazyce, kterými je text hojně proložen. Taky by to chtělo minislovníček s výrazy týkajících se světa aerolinií.

mar.jir
02.08.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a koupila ji v předpordeji. Autorčin styl je lehký a uvolněný. Celkově mne kniha pobavila, nicméně jsem čekala více “zákulisních” historek ze života letušky, potažmo celého leteckého světa, které se k běžnému smrtelníkovi normálně nedostanou.

Adelaki
29.07.2019 3 z 5

Kniha je takový průměr. Na odpočinkové čtení na dovolené ideální. Jsou to v podstatě články z blogu autorky, kde píše své příhody ze života letušky. Možná jsem čekala, že se o zaměstnání letušky dozvím z knihy více a při čtení mi vadilo, že se tam spoustu věcí opakovalo - že zaspala, co všechno snědla, atd., ale historky jsou zábavné a člověk se u nich občas i dost nahlas zasměje :)

HankaHail
23.07.2019 5 z 5

Velice milé překvapení. Kniha u které jsem se velice často nahlas smála. Petra velice vtipně popisuje zážitky jak z práce tak i chvíle volna.
Srovnání s Veronikou v Dubaji se vybízí. Knihy jsou celkem rozdílné. Veronika velmi dopodrobna popisuje výběrové řízení, které zabírá minimálně 40 stran. Popisuje téměř pouze práci a volnu se moc nevěnuje. Někdy je problém se zorientovat ve skocích v čase.
Petra je přesný opak. Výběrovým řízením prolítne, volno a práce jsou velice dobře vyvážené, časové skoky nejsou tak velké. Petra se taky nebojí používat sprosté slova a angličtinu. Takže pokud vám sprostá slova vadí nebo neumíte anglicky, vyberte si radši Veroniku v Dubaji.

ptavichripkaa
20.07.2019 4 z 5

Pobavilo.

Katno10
09.07.2019 3 z 5

Svezi a vtipna knizecka sepsana podle blogu. Na dovolenou idealni, vic jsem od toho ani necekala

humor cestování Dubaj blogy letušky

Petra Jirglová