Tajný prejav

Tajný prejav
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89864/bmid_tajny-prejav-LU6-89864.jpg 4 584 584

Lev Děmidov série

Sovietsky zväz, rok 1956. Stalin je mŕtvy a násilnícky režim sa začína rozpadávať – vytvára sa spoločnosť, v ktorej sú policajti zločincami a zločinci nevinnými ľuďmi. Tajný prejav Stalinovho následníka Chruščova sa dostáva medzi ľudí, ktorí sa dozvedajú, že Stalin bol tyran. Chruščov sľubuje, že Sovietsky zväz sa zmení. Bývalý príslušník štátnej polície Lev Demidov sa tiež usiluje zmeniť, musí však pritom prejsť úskalím osobnej rozorvanosti. Jeho dve adoptívne dcéry, ktoré má spolu so ženou Raisou, mu nechcú odpustiť podiel na smrti svojich rodičov. Nie sú jediné. Keď vyjde pravda najavo, Lev, Raisa a ich rodina sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, pretože niekto sa pokúša zneužiť temné dedičstvo Levovej kariéry v tajnej polícii. Niekto, kto sa zmení na nepoznanie, aby uskutočnil dokonalú pomstu. Román TAJNÝ PREJAV nás zavedie do ulíc Moskvy, kde dozrieva situácia na politický prevrat, potom do sibírskeho gulagu a napokon do samého centra maďarského povstania v Budapešti.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Secret Speech , 2009

rasputin
12.10.2014 3 z 5

Malinko mě zklamalo zpracování zajímavého příběhu. Chvílemi těžko uvěřitelné, místy předvídatelné a občas trochu těžkopádné a strohé. Obzvláště scény z Gulagu mi připadaly lehce přitažené za vlasy a jednání dozorců i vězňů mírně absurdní. ..... Přesto si však třetí díl série určitě přečtu.

VladkaBU
11.08.2014 5 z 5

... tak i tohle byl zážitek. Další osudy Lva i Raisy. Jsem ráda, že jsem na tuhle sérii byla upozorněna. I tento druhý díl se povedl.

knihomol 61
22.07.2014 4 z 5

Opravdu musím pochválit tohoto mladého autora,opět mě nezklamal. Bylo to napínavé ,ale zároveň hrozné,když si člověk představí ,že to v některých věcech přetrvává dodnes,jde mi mráz po zádech. Trošku mi to ke konci přišlo natahované,myslím to s dcerou Zojou,ale to je věc názoru.Jinak doporučuji k přečtení.

HDosoudilová
29.05.2014 4 z 5

I ddruhý díl byl pro mě příjemný zážitek :-). Pravda, trochu jsem se obávala zklamání, jelikož recenze na ni nejsou už tak dobré jako na Dítě číslo 44. Ale kniha nezklamala. Ano, první díl je první díl, i přes to mě kniha opět vtáhla do děje a nechtělo se mi přestat číst. A že je zvláštní, že Lev Děmidov a jeho rodina opět všecko přežila? Vždyť bez toho by přece nemohl vzniknout třetí díl ;-) Na ten se už moc těším, doufám, že také nezklame :-) Doporučuji:-)

Heyhey
29.05.2014 3 z 5

Kniha se četla moc dobře a nutila nepřestávat, ale děj byl neskutečně vykonstruovaný. Takže napůl skvělá a napůl otřesná. Vyberte si.

Marika Vanova
04.03.2014 5 z 5

Čtivá, i když někdy přitažená za vlasy, ale přesto napínavá. Líbilo se mi.

wally
31.01.2014 4 z 5

Druhý díl je stejně působivý jako ten první...neřekl bych vyloženě, že Dítě 44 bylo až o tak moc lepší...spíše mu větší kouzlo dala skutečnost, že základy románu byly postaveny na skutečně zdokumentované události. To tomuto románu víceméně chybí a možná i proto není tak nadšeně hodnocen....za mne opět výborně odvedená práce...

technik1965
29.01.2014 4 z 5

Dej knihy je vcelku dobrý až na niektoré veľmi rýchle a nepravdepodobné pasáže.

Gaara1
04.01.2014 4 z 5

Utajovaný projev je pro mě slabší než první díl, ale kniha rozhodně stojí za přečtení, i když se děj dá lehce odvodit a může snad i čtenář dopředu vytušit, jakým směrem se bude dál příběh ubírat. Pro mě slabší čtyři hvězdy, ale kniha je určitě čtivá a napínavá.

egan
24.09.2013 4 z 5

Čiastočné sklamanie. Po výnimočnej knihe Dítě číslo 44 je jej pokračovanie slabučkým odvarom. Z hlavných postáv sa stali skoro už komiksoví superhrdinovia a thrillerovosť a akčnosť sú na prvom mieste. Váhal som medzi hodnotením 3* alebo 4*.
Nakoniec dávam 4*, lebo stále sa jedná o nadpriemerný a veľmi pútavo napísaný akčný thriller, ktorý vás núti čítať ďalej. A ak ho neporovnávam s fantastickým prvým dielom, toto hodnotenie si zaslúži.

zoew
27.08.2013 5 z 5

Stejně skvělé a strhující čtení jako první díl.

Eevina
21.08.2013 5 z 5

Ačkoliv se mi Dítě č.44 líbilo mnohem více, nemůžu říct, že by tahle kniha byla špatná, to ne, jenom si autor dal sám sobě hodně vysoukou laťku s Dítětem č. 44, touhle knihou se té laťce přiblížil, ale nepřekonal ji. Bohužel mi některé pasáže přišly hodně přitažené za vlasy, ale kniha je i tak skvělá.

Eliškam
15.08.2013 4 z 5

Knížka Dítě č. 44 mi přišla lepší, ale i Utajovaný projev je stále strhující a velmi čtivý.

Petrasuvicka
15.07.2013 5 z 5

Skvělé, strhující, brutální a drsné, tímto vším rovnocenné prvnímu dílu.

miskamsk
17.01.2013

Slabší než první kniha, ale stále dobré. Realistické vykreslení šílených poměrů v komunistickém Sovětském svazu. Udávání příbuzných, strach se na někoho podívat a hrůza z životních podmínek formovala celý ruský národ. Doufám, že autor bude pokračovat :-)

dalimoni
03.08.2011 5 z 5

Druhá kniha od Roba Smitha, opět je v hlavní roli Lev Děmidov. Kniha je čtivá, velmi barvitě jsou zde vylíčeny události povstání v Maďarsku v roce 1956, kde se odehrává poslední část knihy. Určitě to stojí za přečtení, ale oproti Dítě č. 44 je to o něco slabší, ale i přesto mě kniha bavila. Tak 90%.

Danitza
28.07.2011 3 z 5

První autorova kniha Dítě číslo 44 je zajímavá svým obsahem, dějovým umístěním i historickými skutečnostmi. Druhé knize Utajovaný projekt, která je pokračováním Dítěte číslo 44, chybí nápad a čtivost první knihy. Některé pasáže jsou velmi umělé a neskutečné i s ohledem na skutečnost, že kniha je psaná jako thriller.