Lovec draků

Lovec draků
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318090/mid_lovec-draku-xWf-318090.jpg 5 2399 2399

Afghánistán, 1975: dvanáctiletý Amír zoufale touží po vítězství v místním turnaji papírových draků a jeho věrný přítel Hasan mu slíbí pomoc. Ani jeden z nich však netuší, že toho odpoledne potká Hasana neštěstí, které jim oběma změní život navždy. Amírova rodina po ruské invazi do Afghánistánu uteče do Ameriky, jednoho dne si však Amír uvědomí, že se do rodné země ovládané Tálibánem musí vrátit, aby našel to jediné, co ve světě nezíská: vykoupení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Kite Runner, 2003

Atrament
08.03.2016 2 z 5

Na můj vkus příliš moc ubrečené a nepříliš přesvědčivé (navzdory tomu, že jde údajně o autentické vzpomínky). Autor dle mého příliš tlačí na čtenáře ve snaze ho rozbrečet za každou cenu, no slyšel jsem osobně v životě o dost pohnutější osudy. Autorův styl je sice čtivý a promyšlený, ale zároveň tak šablonovitý, že člověk prakticky pořád ví co se stane o pár stránek dále a dokonce co kdy kdo velmi dramaticky řekne.

krstna
01.03.2016 5 z 5

Bravo! No par krat som zabudla vystupit z elektricky.
Trosku ma mrazi ta cast, ked Rahim Khan rozprava o Hassanovi, autor vobec nezmenil styl rozpravania.
Kazdopadne, knihu urcite odporucam precitat.

Stuart6
18.02.2016 5 z 5

Absolutní bomba. Normálně jsem u toho bulil jako malý kluk.

Opravdu je 90% čtenářů holek ? Ostuda ( tedy pro nás )

AdaVinculin
11.02.2016 5 z 5

Nooo co na to říct...absolutně skvělá kniha, u konce jsem snad přestávala dýchat, abych četla co nejrychleji. Konec mě hodně zasáhl a něco ve mě nechal. V porovnáni s Tisíci planoucími slunci bylo vše jakoby z dálky - z Ameriky, tu hrůzu autor popsal až ke konci, ale i tak, kniha, která člověka opravdu veme za srdce..

Petratra
04.02.2016 5 z 5

Tuto knihu mi před pár lety doporučila kamarádka a já se k ní dostala až teď. Uff, dočteno, a je tak těžký tohle čtení komentovat. Je to knížka dojemná a inspirativní. Taky smutná, plná citů a hrdosti, exotická, akční, místy skoro až moc sentimentální... ale krásná. Díky ní mám trošku jiný úhel pohledu na Afghánistán. Ráda si přečtu další knihy od Hosseiniho. A hlavně - všechny děti na světě by nikdo nikde neměl připravovat o dětství, ale bohužel se to děje...

"Kdyby se mě dnes někdo zeptal, jestli příběh Hasanův, Sohrábův a můj dopadl dobře, nevěděl bych, co odpovědět. Může to vůbec někdo o sobě říct? Život přece není indický film. Zendagí mígzára, říkávají Afghánci: život jde dál bez ohledu na začátek nebo konec, na kámjáb, nákám, krize nebo katarze, postupuje vpřed jako v pouštním prachu pomalá karavana kóčíů."

Elisabeth9
01.02.2016 5 z 5

Krásný příběh....

iva23
29.01.2016 5 z 5

Toto je čtenářský zážitek!

Zdeňula
08.01.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha. Hlavně ten konec mě dostal a proto knihu doporučuji všem, aby si uvědomili jak se u nás krásně žije. Už se těším na další knihy od autora....

wildavk
16.12.2015 5 z 5

Tato kniha se mě dotkla na srdci. Ukazuje co se dělo v Avganistánu, co prováděl taliban, kdo to byl mulla Umar, který nedavno umřel. Pořád na tuto knihu musím myslet a určitě si ještě od Khaleda Hosseiniho něco přečtu.

Kiwisska
27.11.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji a jen jsem děkovala, že žiju tady. Nesmírně silná kniha, neubránila jsem se slzám...S každou další stránkou jsem si občas říkala, že to nemůže být ještě horší a stejně mě to dostalo.

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Dokonalé dílo z prostředí Afghánistánu s nádherným, nesmírně dojemným příběhem. Tato kniha se zaslouženě zařadila mezi mé TOP nezapomenutelné. Mezi ty, které vás chytí za srdce a nepustí.
"Pro tebe třeba tisíckrát."

Mikkinnen
19.11.2015 5 z 5

Nádherná knihu o nesmírně těžkých životech. Je strašné dnes vidět jak dopadl Afghánistán a číst o tom jak krásná byla tato země před okupaci Ruskem. Kniha se čte téměř sama. Kamarád mi doporučil film podle této knižní předlohy a já se rozhodl si nejprve přečíst onu předlohu a až následně shlédnout film. Ale po takto nádherné knize, kde vám autor dokáže vše skvělě popsat a navodit danou atmosféru, jsem se rozhodl, že si film nechám ujít (navzdory velmi dobrým recenzím) a tento příběh si nechám uloženy "jen" v knižní podobě. Všem, kteří mají rádi opravdu kvalitní literaturu mohu tento román jen a jen doporučit.

rasputin
04.11.2015 5 z 5

Obvykle rozebírám knihu, ale tentokrát kniha rozebrala mě. Kdykoliv uvidím draka na obloze, vzpomenu si.

Dandy1
15.10.2015 5 z 5

Tahle kniha mě svým příběhem dostala. Mé srdce bylo jako na houpačce a oko nezůstalo suché.

Klára90
04.10.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mne dostala. Kolikrát jsem se u ní neubránila slzám. Je to silný příběh o obrovské oddanosti a věrnosti, zklamání a odpuštění. Navíc čtenáři i přiblíží historii a způsob života v Afganistánu. "Pro tebe třeba tisíckrát" - tuto větu budu mít v mysli ještě hodně dlouho.

Chytuš
29.09.2015 5 z 5

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem... Rozhodně doporučuji všem k přečtení a zamyšlení, jak nad obecnými lidskými tématy (láska, odpuštění - nejtěžší je odpustit sám sobě, obavy a strachy v nás), ale i nad aktuální situací v islámských zemích (i když děj románu končí na začátku milénia, znovu se aktuálně ve zprávách objevují informace o rostoucím vlivu Talibanu v Afghanistánu)...

ladka50
15.09.2015

Nic lepšího jsem asi nečetla, knížka kterou stále všem doporučuji a až se mi vrátí, protože momentálně jsem ji půjčila, chci si ji znovu a vklidu ještě jednou přečíst. Stejně jako kniha Tisíce planoucích sluncí a A hory odpověděli,....... od té doby namátkou kontroluji, za nemá Hosseini nějakou další novinku, kterou bych si bez zaváhání koupila.
Všem doporučuji přečíst aspoň tuto knihu.

E_Lan
24.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, výborný dechberoucí příběh od začátku do konce. Navíc zasazeno do skutečných historických událostí, které čtenáře přivedou i k trochu historie ne zrovna populární země. Žádný americký patos, prosté a přitom dojemné i děsivé vyprávění o tom jaký život může být. Bravo!

Bybyla
23.08.2015 5 z 5

Prave jsem docetla....a jsem plna dojmu, pocitu, myslenek. Neskutecne silny pribeh, na ktery nikdy nezapomenu.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Obdivuji autory, kteří dokážou s takovou úctou a citem psát o své zemi a to i přes tu hrůzu a bolest. Krásný příběh, zejména to dětství dvou bratrů. Tuto knihu zařazuji mezi knihy, které mi zůstanou v hlavě.