Môj príbeh

Môj príbeh
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412278/bmid_m-j-pribeh-5Dm-412278.jpeg 4 581 581

Intímne, pôsobivé a inšpiratívne memoáre bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických. Michelle Obama sa vďaka svojmu zmysluplnému životu stala jednou z najikonickejších a najpodmanivejších žien našej éry. Ako prvá dáma Spojených štátov amerických a ako vôbec prvá Afroameričanka v tomto postavení významne prispela k vytvoreniu najprívetivejšieho a najtolerantnejšieho prostredia v histórii Bieleho domu. Môj príbeh nás zavedie do skromných kuchýň v Iowe aj do tanečných sál Buckinghamského paláca, nevynechá okamihy veľkého žiaľu a nezlomnej vôle. Dá nám nazrieť hlboko do duše jedinečnej priekopníckej osobnosti, ktorá sa snaží žiť autenticky a investuje energiu, sily a hlas v prospech vyšších ideálov.... celý text

hellena1523
07.10.2020 4 z 5

Jakkoliv byla kniha čtivá, což mě mile překvapilo, byla pro mě první polovina méně zajímavá, než ta část knihy, kde Michelle vypráví svůj příběh z manželova předvolebního období a následujícího života v Bílém domě. Mile mě překvapilo, jak otevřeně se v knize vymezila vůči osobnosti a kandidatuře Donalda Trumpa.
A protože mám čokoládovou kamarádku, snáze chápu i ten sebeobhajující postoj, který může být mnohým nesympatický nebo jim může připadat zbytečný.

Pavlína79
28.09.2020 3 z 5

chytrá, silná žena, ale psáno, jak když se obhajuje, ale není před čím ....

Ancheset
26.09.2020 4 z 5

Po přečtení její knihy obdivuji Michelle Obamovou ještě více. Opravdu inspirativní a silná žena. Navíc je kniha i čtivě napsaná.

LenkaKT
04.09.2020 5 z 5

Skvěle napsaný životopis nesmírně silné a zajímavé ženy. Je plný naděje, optimismu, pevných morálních zásad a víry, že když se snažite a věříte si, dokážete bez ohledu na vnější překážky opravdu mnoho.

ivanaci
03.09.2020 4 z 5

Krásné počteníčko

ladyka
31.08.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, bylo to vcelku příjemné a zajímavé, a věřím, že pro mnohé i inspirující. Kniha se mě však hlouběji i přes závažná témata nedotkla..možná to bylo přednesem, resp. pojetím - celkově to na mě působilo formálně a takové "vzorové" - ostatně i Michelle sama zmiňovala, že musí mít vše pod kontrolou a naplánované. Chyběla mi tam trocha spontánnosti. Je však otázkou, zda to v její pozici vůbec šlo. Jinak klobouk dolů před její pílí a ctižádostí, obdivuhodné!

Lucieenka
18.08.2020 5 z 5

Kniha, která pohladí po duši. Silný inspirativní příběh. Klobouk dolů, Michelle!

zuzi1162
17.08.2020 5 z 5

Bravurne napsane, neuveritelne inspirativni, jeden z nejlepsich zivotopisu, ktery jsem cetla.

evamarkvart
14.08.2020 5 z 5

Neuveritelne inspirativni pribeh o tom, ze kdyz clovek trvde maka a zalezi mu na vzdelani, tak vse je mozne.. a ze se slusnosti nejdal dojdes. Za me jedna z nejlepsich knih ever.

MagdaFish
09.08.2020 5 z 5

Krásně a čtivě napsané memoáry bývalé první dámy. Michelle Obamová by mohla být příkladem amerického snu. Její život i kariéra jsou fascinující sami o sobě, není to jen manželka bývalého prezidenta. Vřele doporučuji k přečtení.

Címa
27.07.2020 5 z 5

Silný, inspirativní, dobře napsaný biografický pribeh. Už jako první dámu jsem Michelle Obamovou měla za sympatickou, krásnou a vždy upravenou a usmevavou a jsem rada, ze jsem díky její knize mohla nahlédnout do jejího dětství, z jakých pochází poměrů, studia, prací, kterými prošla a po život v Bílém domě. V mnoha věcech s ni souhlasím, napr. s jejím názorem na politiku. Dost toho musela prekousnout a zvládnout, ať už jako afroamericanka, tak matka, co byla po většinu času na děti sama nebo manželka, jejíž muž byl daleko od domova.

alisie
23.07.2020 4 z 5

Balzám na duši pro toho, kdo se prokousal knihou "Michelle Obamová" od cenami ověnčené novinářky prestižního listu Washington Post, ale kdo vlastně chtěl číst toto. Je to kniha plná naděje, inspirací a smutných příběhů. Buďme rádi, že jsme tady v Evropě, v Čechách, kde se nemusíme bát vyjít ven na ulici...

PetraKysova
16.07.2020 5 z 5

Túto knihu by si mal prečítať každý. Je to príbeh o neskutočne silnej žene, ktorá sa vďaka svojmu odhodlaniu dopracovala na úplný vrchol. A na tom vrchole pomáhala ďalej a snažil sa hlásať že na každom jednom človeku záleží, že v jednote je sila a každý je dôležitý.
Okrem toho som sa dozvedela veľa zaujímavostí ako prebiehajú americké voľby.
Skvelý príbeh

chaera
14.07.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a ze zvědavosti se rozhodla ji přečíst. Upřímně jsem ani zpočátku nečekala, že kniha ve mně zanechá takový dojem. Neuvěřitelně inspirující příběh, který nutí k zamyšlení. Určitě po knize ještě někdy sáhnu, jedná se o jednu z nejlepších autobiografií, jakou jsem kdy četla. 4.5/5

lucifess
17.06.2020 2 z 5

První dáma jako jako osoba je mi velice sympatická a číst její biografii bylo pro mě inspirující ve smyslu, že i takhle vysoko se dá dopracovat vlastní pílí a bez tlačenky (nejen ona, ale hlavně její manžel).

Jako kniha mě příliš neoslovila, četla se mi špatně, do čtení jsem se musela nutit po pár stránkách. Styl a zdlouhavé popisné části nebylo nic pro mě. Obzvláště popis dětství a dospívání jsem už myslela, že je nekonečný a neposune se nikam dál.
Zároveň jsem čekala, že větší část knihy bude věnována samotnému funkčnímu období a více dovolí nám čtenářům nakouknout do života prvního páru USA.

Lady.Lucrezia
15.06.2020 5 z 5

Když se dozvíte, že audiokniku v anglickém originále načetla sama autorka, dozraje ve Vás snadno rozhodnutí zaposlouchat se a pro jednou nelistovat. Pro trénink angličtiny jsem ovšem měla k ruce i český překlad, který je rozhodně velmi blizký originálu.

Teď ovšem k tomuto memoáru. Michelle zachytila nejen to jaký byla celý život dříč, ale i svoji křehkost, rozhodnost a péči. Kniha prezentuje Michelle a její pohledy na okolní svět od útlého věku, přes školní léta, studium univerzity, první práci až po život, po životě v Bílém domě. Kniha je příjemně čtivá, vede čtenáře k mnoha zamyšlením a v několika pasážích nadšeně ožívá přímo před očima. Rozhodně doporučuji!

Martooni
14.06.2020 5 z 5

Velmi krasne napsana kniha od velmi sympaticke, inteligentni a ambiciozni zeny, ktera se snazi zeny povzbudit, inspirovat svym vlastnim zivotnim pribehem.

A povedlo se! Mne inspirovala a verim, ze i miliony dalsich zen po celem svete.

Shlédla jsem i Netflixovy dokument ke knize, kde Michelle pusobi jiz velmi sebejiste a ne tolik pokorne jako v knize.

mekkejla
12.06.2020 4 z 5

Krásně, citlivě a inspirativně podaný životopis. Miche je frajerka ???? V zahraniční politice se vůbec nevyznám, ale z jejího popisu vyzníval Barack jako spasitel. I když - kdo jiný by tomu měl věřit, než jeho žena. Kromě celkem úderné hry na strunu "women power" oceňuji i shrnutí stinných stránek moci. Teď už vím, že prezidentkou ani první dámou být nechci ????

smardice
05.06.2020 5 z 5

Audiokniha se krásně poslouchala díky hlasu Andrey Elsnerové. Životní příběh "první dámy Ameriky" paní Michelle Obamové od dětských střevíčků až po ukončení prezidentování jejího manžela v Bílém domě. Kniha je inteligentní, vtipná, lidská.

LadyAnn
31.05.2020 5 z 5

Výborně zpracovaný memoár. Poslouchala jsem audioknihu v podání přímo Michelle Obama a díky autentickému vyprávění přidávám i pátou hvězdičku. Ano, její příběh přirozeně obsahuje všechny „povinné americké prvky“ – víru k uskutečnění vlastních snů, sounáležitost s afroamerickou komunitou, patos, emoce… a je psaná velmi citlivě, lidsky a upřímně. Bývalá první dáma působí sympaticky, její kariéra a sdílení profesního a zejména osobního života mohou být velmi inspirující. Tuto biografii ocení spíše ženy, ale není prvoplánově feministická a doporučuji ji i jako náhled do současného společenského a politického života v USA.