Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190863/bmid_maly-princ-Lah-190863.jpg 4 16302 16302

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Lenny33
27.05.2015 5 z 5

První kniha v životě co mě rozbrečela.
Neuvěřitelně silná kniha.Tolik toho bylo povězeno v tak málo slovech.

Devorah
27.05.2015 5 z 5

Výborné. Četla jsem jako dítě, nerozumněla jsem. Četla jsem v pubertě, začínala jsem chápat, ale teprve v dospělosti nalézám. Je to opravdu výborná knížka, ke které se můžete kdykoliv vracet a stále v ní budete nacházet. Mohu doporučit, kdo vládne francouzštinou, čtěte v originále. Ještě lepší, než v češtině, ale to už je na preferencích každého z nás.

Bambus
19.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha, kterou dítě asi jen těžko pochopí. Vyjevit tolik pravdy a poznání na tak málo stránkách je umění. Zábavná, chytrá, napínavá, nevinná a dojemná, musí chytit za srdce snad každého :).

blackholesun32
14.05.2015 3 z 5

Jedna z nejpřeceňovanějších knih, co kdy byla napsána, plná hlubokých pravd, filosofie a poselství, podobně jako třeba Alchymista od Paula Coelha. Nicméně s tím rozdílem, že Malý princ ve skutečnosti není špatná kniha, jen je bohužel zakryta tou nablblou aurou knihy, kterou si musí přečíst každý člověk co tak trochu přemýšlí nad smyslem života, vesmíru a tak vůbec. Nu inu jak se tak říká: habent sua fata libelli.

Sarri
12.05.2015 5 z 5

Měl jsem za to, že Malého prince neznám, ale při čtení jsem si vzpomněl, jak matoucí příběh to pro mě byl, když mi ho předčítali jako dítěti - vůbec se mi tehdy nelíbil. Nemůžu říct, že teď je mi milejší, jen chápu důvody, kvůli kterým se mi kdysi nelíbil. Tahle kniha není totiž pohádkou, nýbrž filozofickou úvahou s neskutečně hlubokým poselstvím. Trochu mě to až děsí, kdy člověk pochopí Malého prince úplně?

Krisseliss
11.05.2015 5 z 5

...nelze číst jinak, než srdcem!

Kubasino
09.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha plná ještě krásnějších myšlenek. Zamyslet se navíc může každý, nemluvíme tu o Descartesovi apod., Saint-Exupéry je srozumitelný téměř každému. Citadela je už náročnější čtivo a ačkoliv je úžasná, každý ji nepřekousne. To Malý princ je překrásná věc nedocenitelných kvalit a přečíst si ho může jak zedník, tak intelektuál. S přihlédnutím k rozsahu je až neuvěřitelné, kolik krásy skrývá.

Caillean
09.05.2015

Nejvíc přeceňovaná kniha vůbec, která svou popularitu z velké části získala proto, že je na pár stránkách a ještě s obrázkama. Což je paradoxně jediný důvod, proč jsem ji přežila ve zdraví. Škoda, že takové dílo zastiňuje Exupéryho úžasnou Citadelu.

ELMA
09.05.2015 3 z 5

Ukamenujte mě, ale nemám ho ráda

Absinth_fairy
08.05.2015 5 z 5

TOHLE je kniha, kterou by si měl povinně přečíst každý.
Dále není co dodat...

PajusenkaB
07.05.2015 3 z 5

Kniha se mi četla velmi špatně, děj mě nijak nezaujal.

Eridan
06.05.2015 4 z 5

Velmi chytře napsaná knížka. Pohladí po duši. Plná moudra a životní zkušenosti. Přinášející jednoduché poselství: Nezapomínejme na vztahy, přátelství a fantazii. Užívejme si každý okamžik života a nenechme se pohltit systémem a vlastním sobectvím. Závěr je smutný, ale možná i díky tomu kniha ve čtenáři déle zůstane živá...

Felsenberg
06.05.2015 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Naprosto neuvěřitelná. Pro mě Kniha knih. Do dnešní noci to pro mne bylo Quo vadis? Ale už to neplatí. Neuvěřitelné, jaké pocity ve mě tato kniha vyvolala. A přitom je to pohádka o pár stránkách. Pro mne naprosto obdivuhodné a nedokážu si představit, jak pan Saint-Exupéry dokázal z ničeho vytvořit tak geniální dílo. Smekám, smekám a obdivuji se.

reader.007
05.05.2015 2 z 5

Patřím k té části čtenářstva která doznává, že ji kniha neoslovila. Jistě, filozofie v ní ukrytá špatná není, ale děti ji většinou nebudou s to pobrat a dospělí... ti se nad ní mohou dojímat, pravda, otázka je, jestli si něco z toho vezmou opravdu k srdci a promítnou to do svých životů. Přesto hodnotím dvěma hvězdami, protože jsem si celé toto dílko poctivě užila až jako audioknihu v podání Viktora Preisse a od toho bych klidně snesla i tříhodinový přednes jízdního řádu Praha - Užhorod.

logaritmus
02.05.2015 5 z 5

přestože oficiálně je to pohádka myslím si, že i pro dospělému čtenáři dá svůj zážitek.

Hoshi
02.05.2015 5 z 5

Když nám "nutili" číst malého prince na základce, neměla jsem ho ráda, protože jsem celý příběh nechápala a nebyla jsem sama. Malý princ je jedna z knih, do které musí člověk dorůst, jinak si jí neužije a příběh správně nepochopí. Jsem ráda, že jsem se k této knize na střední vrátila, protože od té doby mám Malého prince velmi ráda :)

adela1485
22.04.2015 5 z 5

Pořád se k Malému princi vracím a pořád v něm nacházím něco nového. Je to moje bible :)

Sgr.Krtek
22.04.2015 5 z 5

Z počátku jsem na tuto knížku "nadával". Nebyl jsem rád, že jsem si vybral právě tuto k maturitě. Pak jsem se ale zamyslel nad významem té knihy, nad tím co chtěl autor tímto příběhem říct. Poté jsem uznal, že je to jedna z velmi důležitých a krásných knih do života :).

Knižní špajz
21.04.2015 5 z 5

Srdcová záležitost :)

Terva
19.04.2015 5 z 5

Tak jsem se na stará kolena a po rozhovoru se svou přítelkyní
rozhodl konečně přečíst celou knihu od Antoine De Saint-Exupéryho
"Malý princ".
Těžká kniha s velmi dojemným koncem.
Čtenář se pak na konci příběhu rozhoduje zda brečet a být smutný,
nebo se smát a být spokojený.
Já byl někde mezi.
Díky Jolanko, žes mě k této nádherné knize vrátila.
A co dodat? No přece:

"Namaluj mi beránka"