Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190863/bmid_maly-princ-Lah-190863.jpg 4 16305 16305

Není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden – Malý princ, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury. S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo větší radost než pijákovi plná láhev, podnikateli peníze a panovačnému králi nezměrná moc.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

bivkova
14.04.2015 5 z 5

Milé počtení

Monika_cz
12.04.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších a nejúžasnějších knih. Tak jednoduše a čitě napsaná a přesto plna tolika věcí a poznatků o životě.

lapetitedeny
07.04.2015 5 z 5

Tohle je tak neskutečně úžasný. Ve svý podstatě je to strašně primitivní a jednoduchý, ale právě tím je to tak nehorázně kouzelný.

Marbo
04.04.2015 5 z 5

Literatura ( s velkým L ) co se maskuje jako pohádka. Nebo Pohádka, co se maskuje jako literatura ? Jako dítě jsem tuto knihu nikdy nečetl, jako dospělý se dítětem rád stanu

Lily28
03.04.2015 5 z 5

Kniha môjho srdca :) Jednoduchý príbeh, ktorý vyžaduje dávku fantázie a schopnosť vcítiť sa do detského myslenia, potom čitateľ odhalí neskutočnú hĺbku v každej kapitole.

marasaj
01.04.2015 5 z 5

Myslim ze tato knizka nepatri do cetby zakladni skoly... je to takova pohadka pro dospele :-)

AdélaV.
31.03.2015 5 z 5

Geniální!! Hluboké, plné moudrosti. Pokaždé, když tu knížku čtu, najdu něco nového, něco nového mě napadne... Tohle je prostě moje srdcovka!

KristýnaM
29.03.2015

Tuto knihu jsem četla 2 krát. Zapůsobila ne mě opravu příjemně. Je jak pro malé, tak pro velké čtenáře. Malý princ je opravdu kouzelná bytost. Tato kniha stojí za přečtení. Jak v knize zaznělo: Člověk se musí dívat srdcem."

Enehy
29.03.2015 5 z 5

...krásná, oči otevírající, duši laskající a rozhodně ne pro ty, co nad textem nepřemýšlejí...
Škoda, že jsem tuto knihu četla anglicky, tudíž mohu poskytnout jen překlad toho, co dokazuje hlubší smysl knihy (pro všechny, co ho nenašli).
"Lidé nemají čas na to, aby čemukoliv porozuměli. V obchodech si kupují hotové věci. Ale obchod, kde si můžete koupit přátelství, neexistuje. A tak lidé už nemají přátele.
"To, co je zásadní, je okem neviditelné."
"Ale oči jsou slepé. Člověk se musí dívat srdcem."

MarekG
28.03.2015 1 z 5

Podle mne je až zbytečně přeceňovaná,žádný převratný zážitek nezpůsobila.

Strange
25.03.2015 5 z 5

Malebná a laskavá knížka, která ve mně zanechala nepopsatelný pocit nostalgie, porozumění, něhy a smutku.

Ellstra
25.03.2015

Nechci knihu hodnotit hvězdičkami či procenty, protože kdybych ji hodnotila podle dojmu, který na mě zanechala, pravděpodobně by to velmi snížilo její hodnotu. Zřejmě je ta kniha opravdu s hlubším smyslem, když se na tom shodlo tolik lidí, ale já jsem v ní prostě nic nenašla. Zřejmě jsem ještě příliš mladá a nemám žádné zkušenosti, které by ve mně tahle kniha nějak vyvolala. Jako pohádka nestojí Malý princ za nic, protože v něm není žádný děj, žádné poražené zlo, žádná pravá láska a vlastně ani žádný konec. Jako kniha pro dospělé očividně hodnotu má, pro mě ale zatím zůstává skrytá.

Ms.Iris
22.03.2015 2 z 5

PRECHVÁLENÁ A AŽ PRIVEĽMI PRECENENÁ KNIHA! Ako dieťa som túto knihu nečítala a zrejme som mala pri tom zostať. Lenže toľko chvály a ospevovania Malého princa ma prinútilo po nej siahnuť. A zostala som sklamaná. Veď existuje mnoho lepších kníh.....

Dejnice14
16.03.2015

Úžasná kniha, pohltila mě, mrazilo mě z ní, donutila mě se usmívat a vyvolala ve mě i silný pocit smutku. Jedna z nejlepších výtvorů!

PajaMaya
15.03.2015 5 z 5

Je zajímavé, jak se do jednoho výtisku Malého prince vešly dvě zcela odlišné knihy, které jsou sice psány stejnými slovy a ilustrovány stejnými obrázky, ale každá má svou vlastní podstatu.
Jednu z těch dvou knih objevíte, když si Malého prince přečtete v dětském věku. Pohádka o planetách a o zvířátkách, o kreslení a létání a kytičce a stesku - takhle jsem to chápala já, když mi byla kniha v dětství doporučena. Nudila mě, připadala jsem si jako blbeček, zlobila jsem se, že mě někdo považuje za mimino, pokud si myslí, že by se mi to mohlo líbit.
Když je pak člověk starší a Malého prince si (i přes předsudky z dětství) znovu přečte, nalézá knihu druhou. Jednoduchá linie příběhu je najednou propletená nitkami symboliky, překrytá našimi vlastními zkušenostmi a vzpomínkami, podkreslená nostalgií a smutkem z faktu, že to, co se zdálo tak jednoduché a přímé, je najednou pryč.

V tom je pravá hodnota této knihy. Přečte si ji sto lidí - a každý tam najde něco jiného, něco svého, něco ze svých životů, vzpomínek, tužeb... Každý z nás však nakonec zjistí, že se musí vrátit ke své růži. A o tom to je.

radek8340
15.03.2015 2 z 5

Snad nejpřeceňovanější kniha vůbec.

Daniel.95
05.03.2015 4 z 5

Příjemná kniha k zamyšlení. :)

Schmetti
04.03.2015 5 z 5

Kdyby to šlo, dám mnohem víc hvězdiček než 5. Tuhle knížku by si měl přečíst každý. Ukazuje, jak mnoho lidí nevidí důležité věci. Věci krásné. Od srdce.

duben
02.03.2015 5 z 5

Krásná kniha plná zajímavých myšlenek, pokud si jich člověk všimne a chce je vnímat. Zároveň se hezky čte jako pohádka dětem před spaním

NiNo
27.02.2015 5 z 5

Malého prince jsem přečetla nejméně desetkrát. A nejméně stokrát ho ještě přečtu. A pokaždé přitom budu potřebovat krabici kapesníčků.