Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489150/bmid_maly-princ-CPD-489150.jpg 4 16315 16315

To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

PavelV.
10.07.2021 5 z 5

Geniální klasika, nádherná kniha. Autor byl velice citlivý a duchovně založený člověk. Sám knihu ilustroval.

Mruskulka
08.07.2021 5 z 5

Malý princ. Co k tomu dodat. I po několika hodinách po přečtení přemýšlím nad obsahem. Silná kniha :)
"Důležité je to, co je pro oči neviditelné"

Zuzka12627
01.07.2021 4 z 5

Velice hezký a silný příběh s hlubokými myšlenkami. Četla jsem jako malá a teď přečetla i v dospělosti. Tuto knížku by měl mít každý doma v knihovně.

Barbanka
30.06.2021 5 z 5

Nádherný příběh

Amiz
29.06.2021 odpad!

Kniha se mi moc nelíbila. Pamatuji si, že jsem se s ní setkala poprvé v sedmi letech, kdy jsem ji poslouchala jako audioknihu, když jsem byla nemocná. Tehdy mi to připadalo jako normální pohádka, asi proto, že jsem byla v některých věcech Malému princi podobná. Teď se mi zdálo, že kniha (téměř) nemá děj a že je psaná tak, aby byla líbivá a že tam autor až moc často klade důraz na rozdíl, mezi dospělými (dospělí mají být zkažení) a dětmi (děti až moc nevinné a upřímné). Myslím si, že už nejsem dítě v tom slova smyslu, jak ho autor popisuje, ale rozhodně jsem se neviděla ani v těch dospělých. Přijde mi, že autor dospělým křivdí a že děti (z toho co si pamatuji) nevnímají dospělé tak, jak z knihy vyplývá.

DejSemTuKnihu
29.06.2021 4 z 5

Milá knížka pro každou věkovou kategorii. Potřebovala jsem nějakou lehkou odpočinkovou knihu a tahle je na to snad nejlepší. Krásně vymyšlený příběh. Bohužel ubírám půl bodu kvůli tomu, že mi to na začátku přišlo trochu zdlouhavé. 4,5/5*

zuzu8480
28.06.2021 5 z 5

Malý princ je klasika,kterou by si měl přečíst každý. Hluboké myšlenky skryté za dětskou pohádkou. Jedna z knih,kterou by měl mít každý v knihovně jako stálici.

Mandy412
26.06.2021 5 z 5

Srdeční záležitost, víc to není třeba rozvádět.

puczmeloun
22.06.2021 2 z 5

Rozumím, proč má tolik lidí tuto knihu rádo, já však při jejím čtení cítím něco nepěkného. Mám pocit, že na mě autor vyvíjí nepřiměřený tlak. Kniha je sice plná různorodých myšlenek, ale stylem až příliš tlačí na pilu. Ano, dítě může vnímat věci jinak, intenzivněji, a dospělí můžou být svým zaměřením dost "omezení", ale když to autor zopakuje tolikrát, v tak krátké knížce, mě to prostě přestane bavit. Podobné generalizace já nerad a jejich čtení mě nebaví (ať už jde o další myšlenky v knížce obsažené, včetně růže či lišky). Navíc nevěřím tomu, že člověk nemůže dětské poznávání světa prožívat i ve starším věku. Carpe diem ;)

Druhá hvězdička ode mě putuje za parádní zpracování nové verze knihy, kde jsou notoricky známé ilustrace (tvořící i v klasickém výtisku velkou část dojmu) rozpohybovány do 3D. Je to opravdu moc hezky udělané, těšilo nás knihou listovat a vztyčovat vysoké hory, rozvíjet koruny baobabů, čistit sopku nebo se plazit s hadem...

Gabriela_K
19.06.2021 3 z 5

I když jsem už dospělá, přesto jsem v knize hlubší myšlenku neviděla, nezaznamenala. Byly to pro mě spíše velmi krátké příběhy v jedné knize a tudíž mě čtení moc nebavilo.
Možná až si knihu v budoucnu přečtu znovu, pochopím co chtěl autor říct.

ZaOndra
15.06.2021 5 z 5

9 bodů z 10
Kniha je zejména oblíbená u mladších čtenářů. Já sám jsem ji četl již před několika lety. Tehdy jsem v tom žádnou hlubší myšlenku neviděl a ani nehledal. Příběh byl prostě takový, jak se v knize popisoval. Nyní ale chápu, jak autor v knize popisuje především pomíjivost a malichernost života.
Nejvíce se mi z knihy líbilo princovo objevování malých asteroidů. Nejdřív král, poté ješita, piják, podnikatel, lampář a nakonec místopisec. To byly pro mě ty nejdůležitější myšlenky z celé knížky. Autor si všímá dětské fantazie a ukazuje nutnost přátelství. Zabývá se různými rysy lidských povah.
Knihu tedy doporučuji nejen dětem, ale zkuste si ji pustit aspoň jako audioknihu i ve vašem věku, ať už je jakýkoliv. Každý si v tom najde svou myšlenku.

Dela111
14.06.2021 5 z 5

Malý princ patří mezi klasiku, kterou obdivují a milují lidé snad na celém světě. Mimo jiné je výjimečný svojí univerzálností, je totiž pro všechny věkové kategorie. Malého prince mohou číst děti a i když něčemu zatím ještě úplně neporozumí, bude se jim líbit. Dospělí si příběh zamilují, protože už dokáží pochopit a ocenit vše, co je skryté mezi řádky a vrací se k němu.

Malý princ je krásná postava nejen vzhledem, ale především svojí povahou, tou čistou dětskou duší, upřímností a zvídavostí. Vidí svět pohledem dětí, takže ho vidí takový, jaký skutečně je. Nebojí se ptát na spoustu věcí, kterým nerozumí.

Malý princ je zkrátka takový malý nadčasový klenot.
Docela by mě zajímalo, kolikrát tuto knihu přečetli její největší obdivovatelé... :-)

Atuin
11.06.2021 5 z 5

Dnes, dnes jsem si na tohoto hrdinu vzpomněla a vytáhla ho opět z knihovny. Vzpomínka na něj přišla náhle, když jsem knihu Nerozlučné připodobnila ke květině. V tomto kontextu si nelze na tento vztah nevzpomenout. Po Citadele nemám odvahu tak naplno znovu sáhnout, v té listuju opravdu průběžně.
Tento útlý svazek však často vyplní místo v srdci, zhojí rány a opravdu je oázou po přepjatém dni. Podat si s ním ruku lze prakticky kdykoliv, litovat rozhodně nebude téměř nikdo.

lucie2169
07.06.2021 5 z 5

K téhle knížce není třeba nic dalšího psát, všechno potřebné již zaznamenal její autor. Ve skvělém podání pana Cupáka je to prostě nádhera!

medulinka
03.06.2021 5 z 5

Když jsme četli Malého prince ve škole, vůbec mě to nebavilo a nechápala jsem, o čem to vlastně je, přišlo mi to jako hrozná slátanina. Teď v dospělosti jsem v tom našla spoustu zajímavých myšlenek k přemýšlení, hodně moudrosti, asi je k této knize potřeba trochu "dozrát".

Vendy1993
31.05.2021 5 z 5

Malého prince mám moc ráda a je jedno v jakém podání. Ať jsem jí četla sama, slyšela audioknihu s hlasem paní Bohdalové (a to jí jinak moc nemusím) nebo viděla v TV....ten příběh mě vždycky dostane....speciálně povídání si s liškou a pak také smutný ,,konec" s hadem....

Jakeneg
30.05.2021

Něžný ale zároveň smutný příběh. Může mi ale někdo vysvětlit proč Malý Princ volí cestu návratu na svoji planetu uštknutím hadem, čili úmrtím? Na zemi přiletěl normálně, tak proč zase neodletěl normálně. Proč autor volil jeho návrat takovou trochu depresivní formu?

borupet
28.05.2021 5 z 5

Jedna z neobyčených knih, která by měla být v každé dobré knihovně. Legenda. Knížka pro děti? V dětství jsem nepochopila dosah jejích myšlenek... Půvabné, nepřekonatelné dílo.

borupet
28.05.2021 5 z 5

JaroslavaB.69
26.05.2021 5 z 5

Přidala bych do povinné četby. Doporučuji