Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489150/bmid_maly-princ-CPD-489150.jpg 4 16315 16315

To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Alex.rrr
20.09.2021 3 z 5

Kniha je krásná, strašně zajímavá a má hloubku, ale asi jsem zůstala málo dítětem. Chápu, že je velice oblíbená, ale nejsem ten pravý člověk, co by ji ocenil. Krásná klasika, jediné co nechápu, že se mi to vlastně líbilo i nelíbilo zároveň.

666Jitka
14.09.2021 5 z 5

Úžasná knížka a klasika, ke které se většinou člověk rád vrací. Malý princ podniká cestu po různých planetkách a na ní se setkává s různými typy lidí a ocitá se v různých situacích, které dovedou člověka k zamyšlení nad hodnotami jako je např. přátelství. Kniha je však zároveň také kritikou společnosti.

Fifka
14.09.2021 5 z 5

Malý princ je vůbec moje nejoblíbenější kniha. Řekla bych, že je vhodný pro každého čtenáře. Dítě si v něm najde pohádku, dospělý si najde hlubší význam, který ho donutí se zamyslet. Já sama knížku četla asi 3x a pokaždé jsem našla něco nového.
Knížka hodně rozděluje lidi na dvě skupiny. Ty co malého prince milují a na ty, kteří ho nemohli dočíst, protože je nebavil. Já sama v tomto díle vidím motivy lásky, přátelství, zbytečnosti, hlouposti a naivity. Každý si v Malém princi najde to svoje. Proto doporučuji si tuto knížku přečíst. Do maturitní literatury jako dělaná. :)

georginaa
14.09.2021 5 z 5

Když jsem četla tuto knihu na základní škole jako povinou četbu, vnímala jsem ji úplně jinak než teď v dospělosti. Jako dítě má člověk jinou fantazii, co nepochopí, si vysvětlí po svém. Z nadhledem dospělosti ten příběh má jinou hloubku k zamyšlení. Nemůžu víc dodat, než že to je veledílo, které předčilo svou dobu.

Liška_Ryška
10.09.2021 5 z 5

Krása tohoto literárního veledíla a význam, který pro mne skrývá, je slovy nevyjádřitelný. Každý si příběh vykládá jinak, pro každého každá věta znamená cosi jiného. Kniha s neuvěřitelným přesahem a hloubkou.

vlkodlaq
30.08.2021 5 z 5

Poprvé jsem četl Malého prince někdy na střední škole a moc jsem to nechápal. Přišlo mi to jako pěkné příběhy, ale ne zas tak převratné, aby to ospravedlnilo ten humbuk kolem.
Po letech chápu víc a už i chápu, proč ten humbuk.

Michelleee
30.08.2021 5 z 5

Nejkrásnější .
Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

wendy.veve
26.08.2021 5 z 5

Moc pěkné a poučné. Tuhle knihu by si měl každý přečíst a zapřemýšlet o tom jak žít. Podle mně je to kniha pro všechny věkové kategorie, a proto vřele doporučuji.

Riccia
25.08.2021 5 z 5

V mládí na mne tahle kniha nezafungovala. Až nyní jsem jí "přišla na chuť" a pochopila hloubku myšlenek. Kouzelná, něžná, poetická, svádící k přemýšlení :-) Navíc vydání s "ilustracemi" Elišky Podzimkové nádherné i po výtvarné stránce. Vřele doporučuji a těším se, že si jí zase za čas zopakuji.

Zuzka_Zuu
22.08.2021 5 z 5

Četla jsem knihu na maturitu a od té doby na ní nedám dopustit. Často je to naše večerní čtení s manželem a doufám, že jednou kniha chytne za srdce i našeho syna

David74
09.08.2021 5 z 5

Právě jsem to začal číst znovu a navíc v angličtině.

Kája_14
03.08.2021 3 z 5

Krásná kniha i docela pěkné obrázky.... přečetla jsem to několikrát a mohla bych si to přečíst zase. Je to zajímavá myšlenka knihy a musím přiznat že jsem ji napoprvé nepochopila a to je problém pro ty děti kteří to mají v povinné četbě....

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Úžasná kniha pro všechny poetické duše napříč generacemi.

monulam
30.07.2021 5 z 5

Krásná kniha

Gabi13
28.07.2021 5 z 5

Ach. Čím starší jsem tím víc mě tento příběh dojímá. Jak je to stále krásné, něžné a aktuální.

Munchkin451
27.07.2021 5 z 5

Umění číst mezi řádky je u této knihy nezbytné, jelikož Malý princ v sobě skrývá velmi hluboké myšlenky. Nádhera

Ešína
25.07.2021 2 z 5

Nadčasové dílo. Silný příběh, který se dostal do srdce mnoho čtenářům ale i nečtenářům. Doporučuji si knihu přečíst i pokud někdo nečte. Určitě se k ní vrátím ještě mnohokrát.

Etvel
25.07.2021 5 z 5

Páni, pocity u téhle knížky se opravdu mění s ubíhajícími roky! Velmi zajímavé!

Na začátku jsem té knížce pořádně nerozuměla, četla jsem ji ještě na základní škole a musím přiznat, že mi mnoho neřekla. Pak jsem se k ní dostala jako náctiletá a odtud pramení i mé původní hodnocení tří hvězd zde na databázi. Nebylo to špatné, ale stále jsem nechápala ten humbuk okolo. Knihu jsem dostala do rukou znovu někdy ve dvou minulých letech a náhle tak nějak vše zapadlo do sebe. Měla jsem pocit, jako bych ji četla úplně poprvé, a dotkla se mě jako málo co. Moc se mi líbilo i její filmové zpracování z roku 2015, jestli jste ještě neviděli, určitě doporučuji.

Pořád to není moje absolutní topovka, ale už rozumím tomu, proč je mezi čtenáři tak diskutovaná a oblíbená, a jsem zvědavá, co mi přinese při jejím dalším přečtení zase za pár let:)

Textařka
24.07.2021 3 z 5

Kniha s přesahem a našla jsem v ní i pár zajímavých myšlenek, ale asi jsem zůstala málo dítětem a nějak si ji nedokázala užít. Možná jsem měla přehnaná očekávání, protože vím, jak je chválená, často dokonce opěvovaná. Já se ale k této chvále s čistým srdcem přidat nemohu.

capricorn__
17.07.2021 5 z 5

Ke mně se tato kniha dostala už mnohokrát, ale až na potřetí jsem "Malého prince" dokázal ocenit a zamilovat se do něj. Prvně jsem se ke knížce dostal asi už na prvním stupni, kdy nám knihu doporučovala třídní učitelka a my četli kapitolu ze slabikáře. Nebyl jsem nadchnutý, protože na mě tahle "prý-pohádka" byla příliš melancholická a já (pochopitelně) symboliku a důležité filozofické myšlenky nechápal. Podruhé jsem knihu četl až na střední a sice jsem se do příběhu více ponořil (a věděl, co čím autor myslí), ale byl jsem z knihy zmatený. Říkal jsem si: Pro koho je tahle knížka vlastně napsaná? Pro děti příliš složitá a smutná, pro dospělé (i čerstvě...) zase psaná příliš dětinským a sentimentálním stylem . No a pak přišel zlom a na potřetí, kdy jsem se do knihy vložil ve správném rozpoložení, jsem "Malého prince" ocenil. K příběhu jsem si našel cestu tak nějak automaticky, kdy jsem chtěl číst pohádku pro dospělé, která mě přinutí vypnout vnější svět a ztratit se aspoň na chvíli v nostalgickém světě. A přesně to "Malý princ" je a kvůli tomu mě zaujal. Jde o kratičký příběh pro dospělé, který je psaný tak citlivě, že se o vaše zlomené či rozcitlivělé já perfektně postará, dokud nebude připraveno odejít a nabrat nový dech.