Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489150/bmid_maly-princ-CPD-489150.jpg 4 16311 16311

To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

terakera
16.01.2022

Malý princ. Kniha, ze které mám nějakým zbůsobem respekt. Četla se mi famozně, dokázala jsem ji přečíst za asi hodinu a půl. Říkala jsem si že to nebude nic moc ale opravdu to bylo plné jakési hlubší myšlenky a čtení jsem si moc užila. Zkusím i v angličtině.

Martiiiik
14.01.2022 5 z 5

Jak jsem to v dětství asi tak nechápala, tak teď v knize cítím tu hlubokou, ale na dnešní dobu naivní pravdu.. A také rozporuplné emoce... A až se budu večer dívat na nebe, třeba uvidím tu malou planetku... :-) Jsem moc ráda, že jsem si díky Čtenářské výzvě přečetla knihu znovu :-)

Květinka008
12.01.2022 2 z 5

Přidávám se k menšinovému táboru, který nemá tento příběh rád už od dětství... Jednu hvězdu přidávám za velice zdařilý stejnojmenný poloanimovaný film, který mi příběh srozumitelně a krásně výtvarně přiblížil. Nyní přečteno asi naposledy jen kvůli luštění kešky Malý princ v Třebíči :-)

karlaaaTommo
10.01.2022 5 z 5

Zajímavý ale úžasný příběh. Moc mě kniha bavila! Viděla jsem i nějakou zfilmovanou verzi ale už dýl, a kniha je rozhodně lepší.

Tereza137
08.01.2022 5 z 5

Četla jsem to jako maturitní četbu a musím říct, že pro mě je tato knížka úplně bezvadná, nenudila jsem se, všechno do sebe dobře zapadalo. Opravdu mě kniha bavila.

Jen si myslím, že toto určitě knížka pro děti není a nedoporučila bych ji ani dětem, aby si ji přečetly. Přeci jen, knížka má špatný konec a je taková ponurá...

amejzlík
08.01.2022 5 z 5

Knihu mám velmi ráda díky paní učitelce, která vedla literární klub, do něhož jsem chodila na základní škole. Velmi ráda jsem si jí připomněla znovu. Poselství, které knížka v sobě má je obrovské. To lze pochopit až, když máte dětství za sebou. Knížka má obrovskou moc - vrátí vás do něj. Citáty z knihy jsou nesmrtelné. Na konci jsem si i poplakala.

Vera Silent
08.01.2022 4 z 5

Se synem se nám kniha moc líbila. Já jsem ji neznala a tak jsem ji četla společně s ním poprvé. Je velmi poetická, vtipná i zasnena a můj syn mi ji vždycky donesl, když ji chtěl číst. To u jiných dětských knih zatím nedělal, možná proto, že náš malý princ měl skutečně vtipný hlas. Že by to ovšem byla nejlepší dětská kniha všech dob, to si zase nemyslím.

ninano
06.01.2022 4 z 5

Poetická kniha, která patří k nejčtenějším již řadu generací. Přesto jsem k ní zatím nenašla ten "pravý vztah". Třeba jednou...

Pengi
05.01.2022 1 z 5

Ani jako dítě, ani jako dospělou jsem tuto knížku nepobrala v tom smyslu, abych z ní byla unešená jako mnoho čtenářů.

ydnac
04.01.2022 5 z 5

Malý princ je útlá knížka s velkým poselstvím :-)
Zaujme děti, poučí dospělé :-) , pokud chtějí rozumět :-)
Ilustrace jsou krásné, stejně jako obsah :-)
DOPORUČUJI

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Poprvé jsem se seznámila s Malým princem na ZŠ a zamilovala jsem se. Krásná knížka, taková studnice moudrosti :)

„Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Arven2001
31.12.2021 5 z 5

Srdcovka. Čtu ji každý rok. Nádherná kniha.

zaz
29.12.2021 5 z 5

Dá se číst kdykoliv a kdekoliv, moc se mi líbí. Doporučuji.

knihomolkaMist
28.12.2021 5 z 5

Tak tahle kniha mě neskutečně chytla. Kdysi dávno mi máma z knížky předčítala, nesčetněkrát jsem viděla tu pohádku (kterou moc moc doporučuji - je to ta z roku 2015, kdyby někdo chtěl kouknout :), ale ke knize samotné jsem se dostala až teď. A musím říct, že nemám slov.
Jak v sobě může tak tenoučká knížečka skrývat tak velké poselství?
Asi nemá cenu zatajovat, že jsem si spoustu známých pasáží s rukou na srdci odříkávala zpaměti a taky jsem si pěkně poplakala.
Už teď můžu říct, že příběh Malého prince bude asi jedna z mých životních knih a k jeho příběhu se chci ještě mnohokrát vrátit :)

Hermiona419
27.12.2021 3 z 5

Zvláštní kniha.

Dom95
14.12.2021 5 z 5

Spousta moudrosti v tak krátké knize. Nádherná.

martin_aston
13.12.2021 4 z 5

Poučný, miestami trochu zvláštny príbeh. Bežne je síce radený ako literatúra pre deti a mládež. Podľa mňa je však určený skôr dospelým.

Morisius
12.12.2021 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih, které jsou. Pokaždé v ní najdu nové myšlenky. Kniha, které se dá číst stále dokola a dokola.

Sarkablahova1
08.12.2021 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Nádherná. Plná krásných myšlenek, moudrosti. Doporučuji všem.

Kristenbooks
08.12.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka ze všech. Má tolik myšlenek, citátů a moudra. Krásný příběh. Ani nevím kolikrát jsem ji už přečetla.️