Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489150/bmid_maly-princ-CPD-489150.jpg 4 16310 16310

To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

EmokeII.
25.02.2022 4 z 5

Klasika, která se musí přečíst. Kouzelná.

Sybelle
20.02.2022 5 z 5

K této knize se snad nedá ani nic nového napsat. Je to krásný příběh s mnoha moudry a metaforami o lidské povaze. Člověk ji v každém věku vnímá jinak a při každém čtení lze najít něco nového. Jeden citát z knihy, který mě zaujal při tomto čtení:
"Vyžaduji, aby druzí brali moje tragédie vážně"

Miška74
19.02.2022 5 z 5

Tuhle knihu znám už ze studentských let, ale nikdy jsem ji nečetla. Ke čtení jsem se dostala až teď a to jen díky povinné četbě svých dětí. Vůbec nechápu, jak mi taková krásná knížka s tak jemných a laskavým příběhem mohla unikat. Rozhodně se k ní budu vracet.

Péťa Z.
15.02.2022 5 z 5

Malého prince jsem četla několikrát. Po pár letech jsem si přála knížku k Vánocům. No a mám ji doma stále při ruce. :-) Někdy si jen tak nalistuju libovolnou stránku a na chviličku vypnu... Je to prostě srdcovka.

Myslím si, že je podstatné, kdy knížku poprvé vezmeme do rukou.
Jako malou by mě to nejspíš neoslovilo tak jako v pozdějším věku. Nebo bych to úplně nedocenila... Ale za zkoušku tenhle poklad rozhodně stojí!

attila1
15.02.2022 5 z 5

Tady není co dodat. Krásná kniha.

Iki1
13.02.2022 5 z 5

Krásně poetické čtení. K této knize se vracím opakovaně. Její hlubší smysl se prostě musí vstřebávat zas a znova.

ještěrka38
12.02.2022 3 z 5

Četla jsem už podruhé a nějak jsem nepřišla na to, proč je tak opěvována.

*Aria*
12.02.2022

Malý princ mě vždycky uklidní, když mám pocit, že už není žádná cesta. Pokaždé, když knihu znovu čtu najdu něco nového.

stepii5577
09.02.2022 5 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby a moc se mi líbila :). Je to klasika, někdy i na zamýšlení.

mich_krat
08.02.2022 5 z 5

Knihu jsem ve svém booklistu měla velmi dlouho, nakonec mě k ní dovedla až maturitní četba. A jsem ráda, že jsem si knihu přečetla až ve věku, kdy příběh nebyl jen pohádkou, ale opravdu krásně podloženým příběhem, nesoucím s sebou určité poselství. Sice se jedná o čtení na pár hodin, ale v paměti se uloží na mnohem déle. Tomu, kdo pochopí, připomene důležité hodnoty a dovede ho k určitému uvědomění.

Terezkaa69
03.02.2022 5 z 5

Moje srdcovka. Na tuto knihu nedám dopustit a můžu ji číst znovu a znovu. ️

LuckaWeiss
01.02.2022 5 z 5

Malému princi jsem se nějakou dobu vyhýbala, vlastně ani nevím proč... co ale rozhodně vím je, že to byla obrovská chyba. Když jsem po této tenké knize konečně sáhla, nečekala jsem, že mne takovým způsobem zasáhne. Krásné ilustrace a hlavně ten příběh a poselství, které kniha nese, to je opravdu něco. Tuto knihu by měl podle mne vlastnit každý, ať už je to nadšený čtenář, nebo někdo, kdo sáhne po knize jednou za rok. Ke knížce se určitě v brzké době vrátím.

P.S. Tomu, kdo ji nečetl, vzkazuji následující: nečekejte a vrhněte se na to po hlavě!

SilviiM
31.01.2022 5 z 5

Hluboké myšlenky. Krátké, ale přesto výstižné čtení. Pro mě nádherně, jednoduché obrázky.
Malý princ už je klasika, která nikdy neomrzí. Každý by si ji měl, aspoň jednou za rok přečíst, aby si připomněl co je v životě důležité.

bcmike
30.01.2022 5 z 5

Kdysi jsem již tuto knihu četl jako povinnou četbu, ale absolutně jsem si ji jako dítě nezapamatoval a ani jsem ji myslím tenkrát nedokázal a ani nemohl pochopit. Nyní jsem byl překvapen, kolik moudra a inspirací přináší. Člověk si uvědomí, jak by si měl vychutnávat každou minutu života a radovat se ze všech věci, které se mu připletou do života. Všem doporučuji.

Jenny46
29.01.2022 5 z 5

Magický příběh, který pohladí po duši...
Příběh, který jsem četla a slyšela audioknihu vícekrát a vždy najdu něco nového.
Citace - ze života hned několik moudrých slov, kdo podstatu knihy nepochopil v dětství určitě se rád vrátí ke čtení v dospělosti...

" Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné."

Mišák240
29.01.2022 5 z 5

Je to milé čtení, které rozesměje a často nutí k zamyšlení. K citátu "správně vidíme jen srdcem" není co dodat.

Gaboskaaa
29.01.2022 4 z 5

V dětství jsem knihu nechápala a vlastně ji nikdy nedočetla. Jsem ráda, že jsem si nyní Malého prince díky čtenářské výzvě přečetla. Je tam pro mě spousta nadčasových myšlenek. Přesto se ze mě obdivovatel této knihy nestal.

Karammela
27.01.2022 5 z 5

Pokaždé v něm najdu něco nového..nebo mě aspoň k nové myšlence inspiruje. Povinně přečíst!:)))

Hatshepsut
22.01.2022 5 z 5

Mám pocit, že pokaždé, když si tento nevšední příběh Malého prince přečtu, objevím zde něco nového k zamyšlení. Určitě tato kniha více řekne dospělým než dětem. Hlavně to, jak důležitá je opravdová láska a přátelství a jak je těžká jejich ztráta.

Fidibus
22.01.2022 5 z 5

Klasika, kterou jsem dosud nečetla, i když příběh a citáty dobře znám. Osobité ilustrace a hluboké myšlenky, přitom je kniha útlá.
"Nikdy nejsme spokojeni, tam kde jsme."
"Jsou na té planetě lovci?" "Nejsou."... "A slepice?" "Také ne." "Nic není dokonalé."