Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489150/bmid_maly-princ-CPD-489150.jpg 4 16305 16305

To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Hopicek495
30.05.2022 5 z 5

Úžasná, báječný, skvělý, fenomenální. Tečka.

Kabuky
27.05.2022

Krásný příběh.

Hanncha
25.05.2022 3 z 5

Pěkné, ale že bych to zbožňovala způsobem, jakým to zbožňuje velká spousta lidí, to tedy ne. Takové milé, ale znovu si to jistojistě nepřečtu.

ClaireW
23.05.2022 4 z 5

Na knize je kouzelné to, že je jedno kdy knihu čtete, protože jí pokaždé vnímáte trochu jinak

lucakuca
23.05.2022 4 z 5

Jako malá, jsem knihu nechápala.
V rámci výzvy jsem si ji s chutí přečetla znovu. Každému odžitému roku na této planetce, mi dá přečtení knihy zcela něco jiného a nového...
Za pár let mě zcela jistě zase něčím překvapí.

Marketplace
17.05.2022 3 z 5

Malé dítě to nepochopí, tak to podle mne není pohádka. A já zase nechápu, jak to že je tato kniha tak dobře hodnocena. Mě teda moc nenadchla.

Artemis886
15.05.2022 5 z 5

Neboj se Antoine, až se malý princ vrátí, okamžitě ti dáme vědět....

Leník95
10.05.2022 5 z 5

Kniha vydaná skoro před 80 lety a pořád dokáže poučit. Kniha patří do každé správné knihovny. Můžete se k ni pořád vracet. Já si četla poprvé před 10 lety a dnes mi dala úplně jiný pohled na věc. Věřím, že až ji budu číst znova za pár let, opět mě v něčem dokáže poučit a vezmu si z toho něco jiného.

Barakoudel
09.05.2022 4 z 5

Na Malém princi mě velmi upoutala všudypřítomná zasněnost a rádoby dětská prostořekost/upřímnost. Je hezké, že příběh v každém vyvolá smíšené emoce, každý v něm vidí něco jiného a může si to napasovat pokaždé na situaci jemu vlastní. Příběh na mě působí jako záhada, která osloví každého čtenáře tím, že si ji může zakódovat podle sebe. Nepřímé, ale oslovující.

Na druhou stranu mi velmi nelahodí ta extrémní komerce, která se ozývá z každého knihkupectví a každé strany. Máte rádi Malého prince? Kupte si papírový kapesník s jeho motivem, dostanete k tomu jako dárek párátko ze stromu, na kterém seděla sama hlavní postava! Ne, to opravdu ne. Jsem ráda, že jsem knížku četla v době, kdy nepropadla takové komerci a "merči".

Garfielda
08.05.2022 3 z 5

Knihu jsem začala číst 3x. Poprvé v deseti letech, to jsem ji nepochopila a odložila. Podruhé jsem ji znovuobjevila až v osmnácti a přišla mi překrásná. Potřetí jsem si chtěla připomenou tu krásu kolem třicítky. Knihu jsem musela opět odložit, protože mi přišla naivní a emočně vyděračská. Zřejmě se dá číst jen v jisté fázi života.

Radějka
04.05.2022 5 z 5

Ihned po přečtení jsem byla trochu zklamaná, ale myslím, že je potřeba, aby si příběh a myšlenky člověk nechal chvíli rozležet v hlavě. Nyní jsem nadšená. Síla přátelství, koukání na hvězdy a dětský pohled na svět, který by si člověk měl uchovat po celý život.
Moc doporučuji :)

Terrez93
02.05.2022 5 z 5

Srdcovka, kazde precteni mi da neco navic.

knihomolmoravy
26.04.2022 5 z 5

Malý princ je jedna z těch knih, která vypráví příběh jak s uceleným a pochopitelným dějem, tak s hlubším smyslem. Je to však na každém člověku, jak tohle poselství pojme. Já to pojal jako vyprávění průběhu života, kde objevujeme končiny pro nás neznámé. Potkáváme mnoho lidí, prožíváme rozmanitá dobrodružství, ale i přes všechny problémy a neúspěchy máme někoho nebo něco, co nás motivuje jít vpřed. Abych byl upřímný, mě se tato kniha velmi líbila. Rozhodně si ji zase někdy v budoucnu přečtu.

Kateřina259
26.04.2022 4 z 5

Příběh je milý, pěkný a rychle se čte, avšak nenašla jsem zde nic nového.

Teopa
24.04.2022 5 z 5

Vracím se k němu pokaždé, když si potřebuju zlepšit náladu. Tak moc se mí líbí, miluju ty ilustrace, vlastně víc než ten text. Je to jediná kniha, kde si pozorně prohlížím každý milimetr ilustrací a text mám jen jako doplněk, jen k tomu, abych věděla, co znázorňují. Vím, je to divné, všichni většinou žasnou nad těmi myšlenkami a určitým druhem primitivní filozofie, která v té knize je, ale tak já to nemám. Potřebuju ji vnímat jako celek a ty ilustrace jsou branou k pochopení celé knihy, tedy alespoň podle mě.

Knihomol170
21.04.2022

(SPOILER) Kniha se mi líbila, protože byla krátká. Malému princi vyrostla růže na jeho planetě. Byla pyšná a ponižovala Malého prince. Malý princ se rozhodl putovat na další planety, kde potkal krále, ješitu, pijáka, podnikatele, lampaře, a místopisce. Dostane se na Zemi, kde se seznámí s pilotem, který havaroval v poušti. Vypráví mu o své planetě a o svých cestách. Přesně za rok se vrátí na svou planetu. Kdykoliv se pilot podívá na hvězdy, tak uslyší smích Malého prince.

guardian
20.04.2022 4 z 5

Roztomilé čtení. Docela by mě zajímalo, jak tuto knihu chápou děti v porovnání s dospělými. Zda si uvědomují ještě něco "za tím" nebo naopak ještě nejsou schopny vidět ten velký rozdíl dětského a dospělého světa, protože s tím zkrátka nemají zkušenost.
Kniha hezká, je to taková klasika, kterou by měl asi přečíst každý. Nicméně ruku na srdce, úplně nesouzním s většinou zdejších komentářů, že je to TOP a že si z této knihy udělám životní filozofii. Tím však nechci říct, že neuznávám hodnoty, které kniha vyzdvihuje, naopak! Kniha obsahuje samozřejmě krásná poselství. Jen si myslím, že existují jiné knihy, které mě za srdce vzaly zkrátka více. Možná v tom největší roli hrál styl, jakým je Malý princ napsán. Nevím.

PS: Autor sice popsal, jak jsou důležité přátelství a láska, ale za mě by se hodilo taky vysvětlit, že chování princovy květinky není úplně v pořádku. Ono to tam sice v jedné větě je, ale v celkovém kontextu to dost zapadá. Toho je škoda. V kontrastu s princovou nevinností, který o květinu chudák ještě pečuje navzdory její odtažitosti / citovému vydírání, to totiž vypadá, že je jejich vztah vlastně naprosto zdravý, ač v reálném životě by takový vztah samozřejmě nefungoval správně. To je pro mě taková velká černá kaňka.

Filomena1961
19.04.2022 5 z 5

Je pravdou, že popisování dějové linie by bylo nošení dříví do lesa. Pro mě je to pohádka pro dospělé, ale to neznamená, že není pro děti. Chtěla jsem tím jenom říct, že si v sobě nese tak hluboké myšlenky, že některé z nich může člověk pochopit až dozraje. Je to má oblíbená kniha a stále se k ní vracím a nacházím v ní další moudra.

Marcela_Hrubá
16.04.2022 5 z 5

Stále se k tomu vracím, asi knížka, kterou by si měl přečíst každý

Parwana
16.04.2022 5 z 5

Klasika všech klasik. Pohlazení pro duši, ke které se člověk vždy rád vrátí, aby zavzpomínal na dětství a vnesl do svého života trochu krásy.