Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489150/bmid_maly-princ-CPD-489150.jpg 4 16309 16309

To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Belatris
21.07.2013 1 z 5

Tohle je pro mne jedna z nejvíce nadhodnocených knih, na jaké jsem kdy narazila. Jako odrostlejší dítě mě hrozně zklamala a nudila, u dospělejšího individua se tyhle dojmy ještě prohlubují. Myšlenky, které se tam objevují, jsou krásné a hluboké, ale forma zpracování není pro mě.

JeKa
18.07.2013 5 z 5

Naprosto jedinečná kniha! V dětství jsem ji příliš nechápala, ale čím jsem starší, tím raději se k ní vracím, stále a stále dokola... tolik něhy jen tak někde nenajdete... Asi každý čtenář v ní má svou oblíbenou část, ta má je o hroznýšovi, který snědl slona :) Jen si na tuhle knihu vzpomenu, slyším ten tenounký hlásek: "Namaluj mi beránka..." Asi si jí půjdu přečíst ještě jednou! Hodnotím tedy pětihvězdičkami a doporučuju všem lidem, kteří ještě mají duši dítěte ;-)

Michaela91
15.07.2013 4 z 5

Líbilo se mi čtení této knihy, byla to příjemná změna od všech detektivek co jinak čtu. bylo tam dost lásky a celý příběh byl pravdivý. Moc pěkná pohádka pro dospěláky.

MonisPop
08.07.2013 5 z 5

Bezvadná kniha, která si myslím je jen pro starší a ne pro děti. Na knize mně ani tak nezajímá příběh, ale líbí se mi, jak se malý princ zamýšlí nad naprosto jednoduchými věcmi a donutilo mně to o nich také přemýšlet. Nejraději mám setkání s králem, protože se mi líbí jeho slova, že autorita závisí na rozumu. Této knize nelze nic vytknout a vřele ji doporučuji.

Kačuul
02.07.2013 5 z 5

Krásná, bezvadná, kouzelná kniha! Přečetla jsem jí jedním dechem, ale zároveň jsem se nad vším zamýšlela a odnesla si z ní mnoho. Musím si jí koupit, abych jí měla pořád po ruce a kdykoli z ní mohla čerpat ty úžasné myšlenky.

rajtrmiros
01.07.2013 5 z 5

Pohltí na jeden dech. Nepopsatelné je, jak znázorňuje pravdivost okolností, které nás obklopují.

iveta.vaisova
24.06.2013 5 z 5

V jednoduchosti je krása. V téhle knížce je obsažena obrovská moudrost. Nezapomeňme být dětmi.

Aneneta
20.06.2013 4 z 5

Hezká kniha, velmi krátká a plná obrázků. Nenáročné čtení, prostě pohádka. Nenudila jsem se, ale očekávala jsem, že ve mně kniha zanechá silnější dojem. Nejspíš v ní nenacházím tak velké poselství, jako ostatní čtenáři.

Toda
13.06.2013 5 z 5

Milé, dojemné, velké:)

pecka02
09.06.2013 5 z 5

...jedna z těch, která se "nečte jen proto, aby uspala děti, ale také proto, aby probudila dospělé" (z citátu M. Rúfuse, který přesně vystihuje podstatu tohoto díla)...určitě je vhodná pro všechny generace, ovšem čím starší člověk je, tím více v ní může najít...

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Krásna kniha, krásne myšlienky, to je Malý princ. Jedna z najdokonalejších kníh, aspoň podľa mňa. Veď v tejto knihe si musí každý nájsť niečo, čo sa ho "dotkne"....Kniha pre malých aj veľkých, všetkým niečo dáva.

pecka02
07.06.2013 5 z 5

olinka30
07.06.2013 5 z 5

Nádherná, moudrá kniha, plná citu a lásky

Madeline
04.06.2013 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla už asi 5x. Velice ráda se k ní vracím, už od chvíle, kdy jsem jí četla asi v 7 třídě na ZŠ, což už je bez mála 8 let, jsem se do té knihy zamilovala a jak se říká: "stará láska nezrezaví" :)

delightful.tran
31.05.2013 5 z 5

Kniha, ke které se už od dětství po letech stále vracím a v každé životní fázi v ní nacházím mnou dosud přehlédnuté myšlenky.

Izzy_
28.05.2013 5 z 5

Krásny príbeh, ktorý má čo "dať" čitateľovi aj v dnešnej dobe.

Neodporúčam pre malé deti, pre ktoré bude posolstvo knihy zrejme nepochopiteľné. Aj ja som čítala úryvok z Malého princa v Čítanke na Základnej škole, ale vtedy som vôbec neporozumela.
Z odstupom času sa pre mňa ale Malý princ stal úžasným literárnym dielom.
preto knihu odporúčam starším deťom (mládeži),ako aj dospelým ktorý v sebe touto knihou nájdu dieťa.

Jednoducho písaný dej a krásne obrázky od samotného autora vtiahnu do deja každého, kto bude mať myseľ otvorenú pre Malého princa.

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

Výborná "pohádka pro dospělé", jako malý bych to asi nepochopila, ale teď v tom vidím spoustu krásných myšlenek

HankaJosefiova
26.05.2013 5 z 5

Není snad jiné knihy, která má tak široký klan příznivců...

tyzik.cejka
12.05.2013

moc hezká kniha kterou četl Nohavica ach moc se mi to líbilo je to klasika

hardrock
12.05.2013 5 z 5

Také malé pohladenie duše. Pretože "to, čo je doležité, je neviditeľné".