Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16302 16302

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Calinda
24.10.2017 5 z 5

Krásné čtení, spíše pro starší děti a dospělé.

ddkk
24.10.2017 5 z 5

Mám vydání s původními autorskými ilustracemi. Malého prince považuji za klasiku, kterou by si měl každý přečíst. není to knížka úplně pro děti a už vůbec to není pohádka...přesto čekám, až můj vnouček povyroste, abych mu ji mohla přečíst i s povídáním o ní.

amaenium
23.10.2017 5 z 5

Když jsem knihu četla v mládí poprvé, přišlo mi to jen jako pohádka, ale s věkem v tom člověk nachází mnohem více. Knihu jsem si zamilovala a také se díky tomu začala zajímat o zajímavý život autora.

juni
22.10.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem měla jako povinnou četbu. Myslela jsem si, že to nebude nic moc, ale do knížky jsem se zamilovala. Naprosto úchvatný příběh, který by si měl každý přečíst.

PetraBery
21.10.2017 5 z 5

"Dobře se dá vidět jedině srdcem. To hlavní oči nevidí."

Moje asi nejčtenější kniha, ve které vždy objevím něco nového a jiného. Krásná, lidská, milá, poučná, originální a nesmrtelná. Pohlazení na duši a teprve díky výzvě jsem zjistila, že je to nejoblíbenější kniha mé milované babičky. Dnes čtená již poněkolikáté a určitě ne naposledy.

Rea_Rea
21.10.2017 5 z 5

Knížku jsem četla několikrát v rámci povinné školní četby jak na základce tak k maturitě, ale až teď mě knížka opravdu nadchla. Asi to chce čas než autora správně pochopíte.

Christianne.K
18.10.2017 2 z 5

Asi nepůjdu z davem, ale tohle mne vážně nenadchlo. Kdyby to nebyla má povinná četba tak bych to v půlce zaklapla a vrátila to okamžitě do knihovny. Ano, nejsem filozofka takže jsem v tom asi tolik neviděla. Zkusím si to přečíst za pět let třeba už to více pochopím:).

Betnka81
16.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a všem ji doporučuji k přečtení

zazinka2
12.10.2017 2 z 5

Upřímně netuším, co na Malém Princi všichni vidí.. Jasně, chápu tam ta schovaná poselství, ale už jsem četla mnohem lepší "pohádky".

MíšaS.
12.10.2017 5 z 5

Jestli se o některé knize dá říct, že jí miluji, tak je to Malý princ. Nedokáži ani spočítat, kolikrát jsem jí četla a pokaždé jsem se dozvěděla něco nového, i o sobě.
Miluji tu naivitu příběhu, který je hluboký jako vesmír.

Daenerys.Tar
10.10.2017 4 z 5

Kniha přečtená během jednoho dne. Neobvyklý příběh se zajímavou myšlenkou a k tomu úžasné ilustrace. Určitě stojí za přečtení.

LenkaWal
07.10.2017 5 z 5

No, je to hodně zvláštní příběh. Vzpomínám si, že jako malá jsem viděla film, ze kterého jsem si pamatovala jen "namaluj mi beránka" . Teď jsem si ho přečtla kvůli výzvě a musím říct, že se mi fakt líbil. A dokonce jsem se rozvzpomněla, ten film mi tenkrát uvízl v hlavě víc než jsem tušila. Možná se k tomuhle příběhu ještě vrátím.

jaro999
05.10.2017 5 z 5

Hřejivá vzpomínka na dětství.

Doemit
03.10.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny. Příběh se mi zdál nejdříve pro děti, ale ke konci, hlavně posledních pár stránek, byly krásné a až dojemné. Hlavně nad těmi posledními stránkami se člověk dost zamyslí. Kniha se mi líbí i z toho důvodu, jak je proložená obrázky. Vůbec to není těžké čtení a na odreagování dobré. Mimochodem tento kousek je další část knih k maturitě :)

Tapeworm
03.10.2017 2 z 5

Knížku jsem četla už mockrát, pořád se jí snažím přijít na chuť a zase nic... Nemyslím si, že bych byla povrchní člověk, ale kromě části s liškou, mi ta kniha vůbec nic neříká. Tak zkusím zase za pár let...

Nelasp
01.10.2017 5 z 5

Moje srdeční záležitost už od dětství. Velice mile až naivně napsaný příběh, který ovšem obsahuje takovou moudrost, že kdyby se všichni nad jejím významem zamysleli a chovali se dle ní, svět by byl hezčím místem.

NeradovaKatka
29.09.2017 5 z 5

U této knihy je asi opravdu potřeba k ní časem dospět. Ale o to hezčí zážitek z ní potom člověk má. Kniha má své kouzlo, jsem zvědavá, jak na mě bude působit třeba za pár let.

los
28.09.2017 5 z 5

přečetl jsem několikrát, v každé životní fázi ke mně kniha promlouvala úplně jinak

KateTheBlogger
27.09.2017 5 z 5

Povinná četba pro všechny věkové kategorie.

St.Evelin
24.09.2017 5 z 5

Moje srdcovka! Přenádherná moudrá kniha, kterou člověk spíše ocení s postupujícím věkem. A ty ilustrace v tomto vydaní jsou naprsto skvostné! Můj lék na špatnou náladu a pohlazení na duši.