Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16302 16302

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Coucouha
20.12.2017 2 z 5

Knihu jsem četla poprvé když mi bylo cca 16 let a vůbec se mi nelíbila. Teď, o 12 let později, jsem se do ní pustila znova, protože "co když jsem to tehdy jen nepochopila"...a hmm...ne...opravdu se mi nelíbila. Přečetla jsem ji sice na jeden zátah a snažila se v ní najít "to hezké", ale nenašla. Ale i tak vím, že jí pozdeji zase dám šanci. Uvidíme...

Wara
19.12.2017 5 z 5

Četl jsem to jako hodně malé děcko, a teď znovu po mnoha desetiletích. Geniální je, jak si z toho v každé době člověk může vzít to svoje. Malý princ dokáže být totiž zároveň strašně moc jednoduchý, a zároveň neuvěřitelně popisný a "složitý". Každopádně krásné čtení...

Žožik
16.12.2017 5 z 5

Naprosto tuhle knihu zbožňuji. Četla jsem ji od svého dětství už mnohokrát a pokaždé mi připadala naprosto úžasná. Baví mě, jak příběh v průběhu času vnímám pokaždé jinak, a pokaždé mě něčím příjemně překvapí. Prostě taková ta kniha která nikdy neomrzí.

M-arta
15.12.2017 5 z 5

Dětská knížka s obrovsky inspirativním potenciálem, jejíž hloubku a poezii většinou víc ocení až dospělí čtenáři.

Dominika21
13.12.2017 5 z 5

I přesto, že jsem knihu měla již několikrát přečtenou z knihovny, musela jsem si ji koupit, protože tolik moudrostí a takového nadhledu a pochopení v jedné knize - je naprosto dokonalým skvostem mezi pohádkami a beletrií. Myslím, že tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý bez výjimky, protože je to takový malý průvodce životem. Člověk v ní může najít odpovědi na mnoho otázek. Kniha jako celek působí uklidňujícím dojmem, což umocňují i očím laskavé ilustrace. Doporučuji všem.

B4LU
13.12.2017 3 z 5

Tak já nevím. Když jsem to četl, bylo to takové hezké, ale tím to tak asi i končí. Z mého pohledu neuvěřitelně přeceňovaná záležitost.

Evelik
08.12.2017 5 z 5

Miluji ji.

Edice
30.11.2017 5 z 5

Celá kniha mi přišla neskutečně miloučká a konec dojemný. :)

whiolet
29.11.2017 5 z 5

Malý princ v sobě nese tolik mouder, že tím se vymaňuje z kolonky "dětská kniha" a přesto svoji čistou "dětskou" duši neztratil.
Tato kniha vás donutí přemýšlet, zpomalit a opět se dívat na svět srdcem :)

Jeckyyy
27.11.2017 5 z 5

Srdcovka ♥ jako malá jsem knihu brala jen jako pohádku, která se mi líbila.....nyní už vím, že v tom je daleko víc.... :)

vivienna
24.11.2017 5 z 5

...krása, jednoduchost, čistota duše...
četla jsem knihu poprvé v dětství a úplně mě pohltila....podruhé před pár lety a byla jsem lehce zklamaná, že ten opojný pocit z knihy nebyl stejně intenzivní jako kdysi:-( Asi jsem při čtení nad vším moc přemýšlela...

ferda16
23.11.2017 4 z 5

Je to krásná klasika. Četla jsem ji 2x a určitě si ji ještě s odstupem času přečtu znovu. Čím jsem starší, tím více jsem fascinovaná příběhem, myšlenkami a moudrostí, která v knížce je a stačí ji odkrýt.

Leeonteena
22.11.2017 5 z 5

Malý princ. Co se dá napsat o Malém princovi? Každý by si jí měl přečíst. Je to nádherná knížka plná pravdy, krásy, lásky, přátelství a víry. Četla jsem jí 2x a určitě si jí za čas přečtu znovu :-)

Ainslee
20.11.2017 5 z 5

Tolik pravdy v tak malé knížečce. Krásné.

Elieneth
20.11.2017 5 z 5

Úžasné! Nikdy mě nepřestane udivovat ta odzbrojující jednoduchost, kde je tolik řečeno mezi řádky. :)

Chesterton
20.11.2017 3 z 5

Kdo máte rádi Malého prince, přečtěte si Marie de Saint-Exupéry-hvězda Malého prince. Stojí to za to :))

MíšaS.
20.11.2017 5 z 5

To _tak_asi_simca_ - tato kniha není napsána pro mladší děti, vzhledem k tomu kolik ti je let, tak mi to přijde přeceňování sil z tvé strany, ale asi si ještě nedospěla do životního bodu, kdy se ti tak jednoduchá kniha, bez speciální zápletky zatne do kůže a protože už víš, jak svět funguje, tak se nestačíš divit, že to vlastně není žádný spletitý systém, ale velmi jednoduchá pravidla: 1. Nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě, 2. Měj ráda sama sebe a za 3. Se slušností nejdál dojdeš. Ale neboj s věkem to doženeš :)

_tak_asi_simca_
20.11.2017 3 z 5

Kniha je dobrodružná a velice zajímavá. Ale já jsem bohužel asi velmi náročný čtenář a kniha je určena mladším dětem. Nad knihou jsem se samozdřejmě musela zamyslet a trochu změnila můj pohled na svět. Ale je mi líto že to musím takhle napsat, trochu mě zklamala zápletka knihy. Bylo to moc jednoduché, to ale asi nejspíš jenom proto, jak už jsem se zmínila, že to bylo psané pro mladší děti. Jinak se mi ale velice líbila.

Denuš
19.11.2017 5 z 5

V malé knize je ukryté velké moudro, které někteří lidé ani v dospělosti ještě nepochopili. Určitým lidem kniha není souzena. Tak se svět nezboří. Jiní lidé se ke knize vrátí a kousek po kousku odhalují to, co jim dříve bylo skryto. Malý princ mě nepřestává udivovat.

Eorin
19.11.2017 5 z 5

Komentář od Globodecristal mě ponoukl k tomu, abych se podívala na hodnocení - opravdu velmi mě udivilo, kolik lidí dalo Malému princi "odpad". Nechápu, nepochopím, jen překvapeně kroutím hlavou.
Malý princ není zrovna literární "popík", proto chápu jisté nepochopení mnoha čtenářů. Na druhou stranu, nejde zde o nějakou konkrétní pointu, ale o průběžné chápání příběhu a mouder v něm ukrytých, předně v dialozích. Knihu také nelze podávat pouze jako dětskou nebo jen světovou literaturu filozofického rázu, protože obě polohy Malého prince se krásně doplňují a utvářejí tak geniální nadčasový celek, ke kterému se tolik čtenářů tak rádo často vrací po celý život.
Děkuji, pane de Saint-Exupéry, děkuji.