Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16309 16309

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Ailee
30.01.2018 5 z 5

Malý princ. Pohádka pro děti, která tak docela pohádkou pro děti není. Ne, dětem nic nepoví, možná je ani nebude bavit, ale dospělým? Dospělým dětskýma očima připomene, co je důležité, ukáže jim skryté pravdy v princově vyprávění a v životě, jaký vedeme.

Alcarmo
28.01.2018 5 z 5

Kniha, která umí pohladit duši. Tu dětskou, ukrytou v každém z nás.

niknikita
26.01.2018 5 z 5

Proč každý malý princ vyroste v muže?
Proč v mužích nezůstane srdce malých princů?

xxtom
25.01.2018 2 z 5

Hodně uznávaná klasika. Ale po pravdě jsem v ní asi nenašel to, co ostatní. Určitě stojí některé věci za zamyšlení, ale i tak mě kniha moc nebavila.

Danca196
24.01.2018 5 z 5

Pro dítě může být malý princ celkem otravný, protože se pořád na něco vyptává a odpovědi nejsou vždy jasné... Proto si myslím, že kniha je určená především dospělým, aby si uvědomili, že jako děti byli bezprostřední, otevření a přímí. Pokaždé když tuto knihu čtu, tak v ní objevím něco nového, co mě zaujme. A je jednou z mých nejoblíbenějších knih.

Peslik
24.01.2018 2 z 5

Nevím asi jsem divná, ale kde vlastně je to wow v knize, ke kterému se 95% lidí chce vracet? Malý princ je, ano, krásná, čistá nezkažená postava, ale okolní pidi lidi na svých planetách na mě působily jako sobci.
Stojím si za tím, že do povinné četby tato kniha nepatří, dítě na ZŠ ji opravdu nemůže pochopit.

Suou
22.01.2018 3 z 5

Dobra knížka, ale v tejto dobe je podľa mňa až príliš preceňovaná... nehovorím že sa mi nepáčila, ale vraciať sa k nej nebudem.

Radusak
22.01.2018 5 z 5

Podruhé přečteno s odstupem asi 15 let a pořád stejně úžasná kniha, která pohladí a zahřeje na duši.

B612
21.01.2018 5 z 5

Přečteno za 2 hodiny. Úžasně přímé myšlení a jednání, bezelstnost a logičnost, to je Malý princ. Jednoznačně kniha, která pobaví a nezevšední.

mia.com
20.01.2018 3 z 5

Vím, že je to klasika, ale že by mě to nějak extra pohltilo se říct nedá. Je to celkem pěkný příběh k zamyšlení. Jsem ráda, že jsem knížku přečetla, ale vracet se k ní nepotřebuji.

ReniHan
20.01.2018 5 z 5

Myslím, že je to trochu přeceňovaná knížka.

PokyHiro
17.01.2018 3 z 5

Kniha velmi opěvovaná, já s ní mám doposud problémy, jelikož s autorem horkotěžko dokážu vyjít a myšlenky které přednáší nejsou vůbec černobílé, jak by se mohly na první pohled zdát. Nicméně rozhodně kvalitní podnět na diskuzi

Gombitka
17.01.2018 5 z 5

Všemi opěvovaná kniha: ,,Malý princ." Jako malému dítěti mi tato kniha nic neříkala. Ale před pár lety jsem konečně neodolala a na doporučení dcery přečetla. Mohu říci, že se ke knize budu stále vracet a všem vřele doporučovat.

Aaginka
15.01.2018 5 z 5

Krásná kniha pro všechny věkové kategorie

Hermiona8703
14.01.2018 4 z 5

Já jsem nikdy nebyla zastánce malého prince a teď když jsem si ji přečetla po několika letech, musím říct, že ani teď nejsem. Pěkný příběh nad kterým se zamyslíte a snad něco i vezmete,ale bohužel, dostala jsem to, co jsem čekala a to já nikdy nemám ráda. To je ale můj osobní problém a tak i přesto dávám vysoké hodnocení.

Klichem1
13.01.2018 4 z 5

Nádherny pribeh, ktory vam v kazdom zivotnom useku nieco ine. Je to zvlastne ale ozaj je to rozpravka pre vsetkych. Nenapada ma nic podobne, co by dokazalo zasiahnut taky okruh ludi ako maly princ. Cit, neha a chut spoznavat svet, ludi, ci ich pocity... to z tejto malej knizocky doslova tryská.

knihamojalaska
11.01.2018 5 z 5

túto knižku som čítala viackrát, najmä vďaka tomu, že som učiteľka literatúry a vždy, keď ju dám čítať žiakom, neodolám...naozaj nejde len o rozprávku, ako hovorí literárna veda o jej žánrovom zaradení, ide predovšetkým o myšlienku, ktorú by sme si my dospelí mali z nej vziať...odporúčam čítať viackrát, lebo zakaždým som objavila niečo, čo ma nadchlo alebo nejakú novú myšlienku, ktorú som si dovtedy nevšimla..veľmi dôležité bolo pre mňa znova sa pozrieť na svet detskými očami a uvedomiť si, že každý človek si môže nakresliť svoju ovečku :)

ellyem
09.01.2018 3 z 5

Knížka, která nenadchne a ani neurazí. Nebo alespoň mě ne. Čekala jsem od ní asi moc, protože všichni tvrdili, jak je skvělá. No, pro mě zas tak úžasná nebyla, ale jo, tři hvězdičky by si zasloužila :)

Nikie2604
09.01.2018 4 z 5

Kniha, ke které se můžu vracet a vždy v ní nacházím něco nového.

Konycek
09.01.2018 5 z 5