Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16311 16311

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Jelen51
27.03.2018 2 z 5

Klasika jak všichni říkají. Četla jsem ji jako malá a nepochopila jsem z toho nic vic než, že když něco neumim nakreslit nakreslim to schovaný. Na druhý pokus o krapet lepší, ale moje srdcovka to není. Radši zůstanu v našich hájích a u našich krásných pohádek.

Zozol.ka
26.03.2018 5 z 5

Má nejoblíbenější ❤️

MišelFly
23.03.2018 5 z 5

Pro mě moje nejoblíbenější a četla jsem ji snad 100krát! Doporučuji!

feminine
21.03.2018 5 z 5

Nádherná knížka! Na základní škole jsme ji měli jako povinnou četbu, což podle mne byl docela úlet. Je to rozhodně kniha pro dospělého čtenáře a to ještě ne pro každého. Knihy Saint-Exupéryho mám velmi ráda úplně všechny. Tahle je nádherná, ale jiná než ty ostatní.

Andrée
20.03.2018 3 z 5

Má to hloubku, je zde plno věcí k zamyšlení.
Taková pohádka spíše pro dospělé, neboť pochybuji, že dítě zachytí podstatu, co se mu autor snaží prostřednictvím knihy říct.

AlienkaMU
18.03.2018 5 z 5

Četla jsem ho jako maloch a odložila, protože jsem vůbec netušila nechápala...až teď dostal druhou šanci a světe div se je to úplně jiné čtení :-) a vím, že né poslední!

artlucie
17.03.2018 4 z 5

Netroufám si komentovat, každý si v tom musí najít to svoje. Pro mě to bylo krásné čtení.

NikolettaHole
15.03.2018 5 z 5

Malý princ je knížka kterou můžete číst v jakémkoliv věku. Četla jsem ji několikrát, jako dítěti mi přišla jako zvláštní pohádka a cestovateli napříč vesmírem. Ale čím starší ji čtu, tím větší smysl mi dává. A jsem moc ráda že ji teď mohu číst dcerce. Je to prostě srdcová záležitost!

NymphMaeve
14.03.2018 5 z 5

Stydím se, ale Malého prince jsem četla včera poprvé, stačila mi k tomu hodina a půl večer. Možná jsem ho četla kdysi na základní škole, ale nepamatuji si to. Je to božská kniha, ve které si každý najde to své, je napsána velmi poutavě a čtivě a přitom člověk stíhá při čtení i přemýšlet. Prostě mi namaluj beránka :)

Nachtimin
10.03.2018 4 z 5

na zamyslenie

francouz
07.03.2018 5 z 5

Po všch těch krvavých cestách napříč Evropeou, jsem si potřeboval malinko odpočinout od hektolitrů krve. A ejhle stačila na to cesta z Prahy do Bukurešti letadlem, abych přelouskal tuto knížku, kteoru jsem tak trochu opomíjel ve své knihovně.
Což musím opravdu říci, že je škoda. Protože tady si opravdu každý najde to svoje, stačí trochu zavřít oči a nechat se unášet, což byl můj případ, A pohádkový příběh naběhne sám, jenom je třeba mu jít naproti a občas se kouknout okénkem z letadla a zasnít se a přemýšlet. Je to pohádka pro dospělé, kteří možná ještě nedospěli.
Je to pohádka o otázkách a odpovědích, které, ale často musí hledat, každý sám.

MirijamFrankl
03.03.2018 4 z 5

Hodně zvláštní četba. Nejvíc na téhle knize miluji, jak je individuální a jak ji každý může pochopit úplně jinak a není to špatně, ba naopak. V této milé, krásně vyprávěné a ilustrované pohádce je schovaná neskutečná moudrost a laskavost i metafora na náš absurdní svět s ochromující nevinností.
Dospělí jsou zkratka velice zvláštní.

JitulHa
28.02.2018 5 z 5

Kdo by neznal Malého prince, toho pozoruhodného hocha, který se z ničeho nic zjeví uprostřed nehostinné pouštní krajiny? Jestli něco plně vystihuje slovo výjimečný, pak je to tahle knížka. Je to příběh s nezaměnitelným kouzlem, které není na první pohled vidět. Čtenář musí chtít tomuto kouzlu porozumět, pokusit se nad příběhem popřemýšlet a klást si nekončící otázky. Je to vyprávění o lásce, přátelství, nezdolnosti i pomoci. Zároveň se soustředí na malichernosti a zlozvyky, které někdy člověka pohltí natolik, že zapomene, co je skutečně důležité. Tohle je zkrátka jedna z těch knih, která by neměla uniknout žádnému čtenáři.

MT23
28.02.2018 5 z 5

Co k ní dodat, prostě nádherné.. :)

J_Ch
22.02.2018 5 z 5

Květina. Lidé. Liška. Malý princ. Příběh, který si člověk přečte za pár chvil a přesto mu v duši zůstane už navždy a bude se k němu celý život vracet.

Adyx-chan
21.02.2018 5 z 5

Malý princ je moje nejoblíbenější pohádka. Je to kniha, kterou bych četla zachumlaná v dece s teplým čajem, zatímco by venku pršelo. Exupérymu se povedlo zkombinovat krásnou pohádku a něco na zamyšlení.

Nefilim
18.02.2018 3 z 5

K Malému princi jsem si nenašel cestu ani po letech. Ten příběh mi vždycky přišel tak nějak neuchopitelný. V knize je spousta hezkých symbolů a podnětů k přemýšlení, ale text sám o sobě mě prostě míjí.

kytarka
16.02.2018 5 z 5

Kniha, která vám řekne daleko více než jen příběh...

Morgaine07
14.02.2018 2 z 5

Vůbec jsem se nemohla do knihy začíst...

HaHo
13.02.2018 5 z 5

Nesmrtelné dílo pro malé i velké čtenáře do každé knihovny.