Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16315 16315

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

mig20
07.05.2018 2 z 5

Kniha se mi četla dobře, ale tak nějak jsem čekala větší zakončení/vysvětlení. Možná jsem to jen celé nepochopila.

alena755222
03.05.2018 5 z 5

V dětství jsme ji měli povinnou.Zustala nepochopena,nedoceněná v dětském myšlení a zapomenutá.A v dospělosti se k Princi vracim ve frázích, které mi přijdou na mysl v různých situacích,ani nemusím otevřít stránky.Ochočil si mě.Stal se mým přítelem,knihou nejmilejší,snad 20krat čtenou a pokaždé nově nalezenou.

thorir
01.05.2018 5 z 5

Cokoliv zde napíšu, již bylo napsáno dříve, nic objevného v mém komentáři nehledejte. Přesto si dovolím krátkou poznámku. Zdánlivě jednoduchý příběh skrývá neuvěřitelnou hloubku. Naivita textu je v přímém kontrastu s komplexními otázkami o smyslu života, existence a hledání porozumění. Jednoduchý text s dětsky naivními a nevinnými ilustracemi vytváří dojemný skvost, který si bezesporu zaslouží své místo ve zlatém fondu světové literatury. Ještě teď slyším dětský hlásek jak říká „Prosím vás … nakresli mi ovečku“.

Alexxxka
27.04.2018 5 z 5

Může tuhle milou knížku někdo vůbec nemít rád? :-)

speciale88
27.04.2018 5 z 5

Kniha super.Určitě přečtu ještě hodněkrát.

Rudla333
25.04.2018 5 z 5

Knihu jsem četl jako malý, ale popravdě jsem jí vůbec nechápal a proto mi vždy přišla spíše taková divná.

Až dnes jsem se po letech rozhodl ji opět zkusit a musím říct, že jsem absolutně nadšený. Malého prince jsem přečetl celého naráz, jedním dechem.

Vykreslení absurdit a chyb společnosti nevinným dětským pohledem zkrátka nemá chybu. Mnohokrát jsem se přistihl že se jen souhlasně usmívám a bezvýhradně kývu.

Kniha je zábavná, hluboká a absolutně nadčasová. A na posledních stránkách se slzy zadržují jen velice těžko. Osobně jsem selhal :-)

Meybe-
25.04.2018 5 z 5

Kniha pro všechny a o všem. Víc netřeba dodávat. :)

Pazúzu96
18.04.2018 5 z 5

Nádherné dílo, ukazující rozdíl mezi dětstvím a dospělostí. Jak vnímají věci děti a jak dospělí, jak se liší jejich tužby a starosti. Starosti o svoji růži, cestování po různých planetách, na nichž se Malý princ setkává s různými osobami - v tom všem jsou skryté hluboké myšlenky, nad kterými by se měl každý zamyslet.

Johanka910
18.04.2018 5 z 5

Veľmi pekná kniha,ktorú si môže prečítať každí :)

DomYume
16.04.2018 5 z 5

Už dávno jsem si jí chtěl a měl přečíst. Toto malé dílo se stalo nesmrtelným dílem. Dílo plné zamyšlení, moudrosti, krásy i bolesti. Určitě jsem ji nečetl naposledy.

Annkag
12.04.2018 5 z 5

Klasické dielo ktoré by malo podla mojho názoru byt v knihovničke každého z nás....
Len je smutné že mnoho dospelých sa v tomto dielku skutočne nájde.

ajasin
12.04.2018 5 z 5

Naprosto nečekaně mě toto dílo zcela uchvátilo.

Mygli
10.04.2018 5 z 5

Best for ever

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Srdcová záležitost, "pohádka" pro děti i dospělé. Když mám chvíli času, často po této knížce sáhnu a opět jí prolistuji. Nemyslím si, že příjde chvíle, kdy by mě omrzela.

invisible
05.04.2018 5 z 5

Nesmrtelná klasika. Jedna z mých nej knížek. Poprvé jsem jí četla před 12 lety jako četbu do školy a od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila. Smutný příběh, který pobaví a pohladí na duši.

DoDidDone
04.04.2018 5 z 5

Malého Prince jsem chtěl přečíst už tak strašně dlouho, že o tom snad nejde ani psát. :) Spousta lidí o knize mluví, básní a opěvují ji až do nebe, že jsem si na ni musel udělat čas a přečíst si ji. :) Všiml jsem si, že tady v komentářích se to rozděluje na dva póly: jedni knihu milují, druzí nemusí a já se přidávám mezi fanoušky, mě kniha zaujala moc a věřím, že se k ní ještě někdy vrátím. Myšlenky, popisy, úvahy,… Za mě skvěle sepsáno, nevadilo by mi, kdyby kniha byla třeba o něco delší a popisnější. :)

Jediný problém – jestli se to dá tedy nazvat problémem – u mě spočívá v tom, že nějak nechápu, pro koho je kniha napsána. Pro děti to moc nevidím. Nevím, jak já bych na knihu jako dítě reagoval, ale pravděpodobně ji nepochopil, navíc mi pro děti připadá moc depresivní a těžká. A pro dospělé? Tam mi zas nesedí ta dětská naivita a postava Prince. Tohle je jediné, co jsem po přečtení nepochopil, ale hádám, že postava ztroskotaného pilota měla co dočinění s autorem, který se do něj vcítil. (Ale jen hádám, třeba to je úplně špatně.) Viděl jsem i animovaný film v kině a i ten mi připadal dost těžký a smutný. (Kniha samozřejmě lepší, ale film taky ušel :))

Pro mě je kniha dost nostalgická a v mnoha věcech pravdivá… Mě nejvíce zaujal popis té planety s pijanem. No a kdo zapomene na beránka? Je kouzelná a nenahraditelná a věřím, že za život by si ji měl přečíst každý. Jen je dobré ji přečíst v dobrý čas a chvíli. :)

Josef.Šlechta
03.04.2018 5 z 5

Tuto knihu mám moc a moc rád. Čtu ji každý měsíc a nikdy mě neomrzí. Sice mě konec vždy rozesmutní, ale to nevadí, jiná kniha to u mě vždy napraví.

alzbeta2843
03.04.2018 5 z 5

Nekonečný príbeh....príbeh, ktorý si môžete prečítať v každom veku a v každom storočí a vždy si tam nájdete niečo nové. Ja tú knihu mám stále radšej a radšej.

Regollo
03.04.2018 5 z 5

Jedna z mála knih, ke které se rád vracím a znovu se začtu do tohoto kouzelného příběhu. Pokaždé mě osloví jiná část příběhu a dlouze o něm pak přemýšlím.

Martina99
29.03.2018 5 z 5

Příběh mě vždy pobaví a i trochu rozesmutní.