Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240537/bmid_maly-princ-240537.gif 4 16315 16315

Není mnoho knih, které můžete číst vícekrát a pokaždé v nich najdete něco nového. Malý princ k nim ale rozhodně patří. Malý princ přichází na planetu Zemi z jiných světů. V poušti se setkává s opuštěným letcem, samotným autorem knihy. Vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. O čistotě srdce, dobru a zlu, přátelství, lásce a odpovědnosti za ty, které milujeme…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Le Petit Prince , 1943

emve
14.06.2018 5 z 5

Hezké, milé, smutné, úsměvné, zvláštní, neobvyklé, jiné... Mrzí mě, že si ji už nikdy nepřečtu jako dítě. Ale těším se, až si ji přečtu v tom správném rozpoložení, což tato kniha potřebuje.

MichaelaBublina
13.06.2018 4 z 5

Měla jsem asi moc velká očekávání, poslouchala jsem ji jako audio. Způsob četby a tón hlasu mě neoslovil, asi jsem měla raději číst. Překvapilo mě, že i v té době lidé stále kamsi spěchali, myslela jsem že to je moderní výdobytek.

ikorka
13.06.2018 5 z 5

K této knize musí člověk dospět a mě se to podařilo až po třicítce, kdy jsem se odvážila otevřít tuto proklamovanou studnici mouder. Určitě po ní časem opět sáhnu a věřím, že v ní objevím opět něco nového.

bigbabe
12.06.2018 4 z 5

Krásný příběh o lidské povaze. Rozhodně to není dětská kniha. ♥

Dagros
11.06.2018 5 z 5

Krásný příběh :)

chybinspirace
10.06.2018 5 z 5

Tohle musí být srdcovka každé lidské bytosti! I těch nelidských, kdyby uměly číst!

LenJen
09.06.2018 4 z 5

Kultovka, která mě některými moudrostmi zaujala, jiné byly zřejmé.

DenkaFantasy
07.06.2018 5 z 5

Doporučuji k maturitě, jednoduchý příběh, který je hezky napsán.

ivetts
07.06.2018 5 z 5

Klasika, knihu mám moc ráda, četla jsem jí jako dítě, poté v pubertě a před nedávnem znovu - pokaždé jí člověk pochopí jinak a najde v knize něco nového.

TerezaJágrová
06.06.2018 5 z 5

Toto je kniha,kterou nemůžete přečíst za hodinu,i přes to, že má jen sto stran. Je potřeba se nad jednotlivými kapitolami zamyslet. Myslím si,že by tato kniha neměla chybět ve Vaší knihovně. Doporučuji.

Sova15
06.06.2018 5 z 5

Klasika, několikrát přečtená. A stále objevuji něco nového. Byla jsem na divadelní hře i francouzkém filmu. Určitě se k ní ještě několikrát vrátím.

Pdede
01.06.2018

Kniha, v které vždy objevil něco nového.

LucyBrand
01.06.2018 5 z 5

Je to vážně úžasná kniha, neměla by chybět v dětské knihovně. Knihu jsem v dětství nečetla až teď a jsem za to ráda. Je to kniha k zamyšlení nad sebou.

Denisa153
29.05.2018 3 z 5

Čekala jsem od toho víc, nebo jsem to jen nepochopila.

Bar16
25.05.2018 4 z 5

Milá pohádka, která každého dospělého donutí se nad sebou zamyslet :-)

nefernefer
20.05.2018 5 z 5

S příbývajícími léty se mi tahle knížka líbí čím dál víc a víc. Je jednou z mála, ke kterým se pravidelně vracím a které si ráda připomínám znovu a znovu. Pokud je považována za knihu pro děti a pokud platí ona známá vývojová spirála, která nás prý k stáru vrací zpět do dětství, tak moje rostoucí nadšení by ukazovalo na to, že jsem na správné cestě. :-)

Jajulina
18.05.2018 5 z 5

Byla to povinná četba asi v 5. třídě a moc jsem tomu nerozuměla a nepobírala to.
Po letech jsem se k tomu vrátila zvlášť kvůli všeobecnému věhlasu o genialitě téhle knížky. A opravdu. Asi jsem přece jen věkem nějakou tu moudrost nabrala O:) :D

Ivanka83
15.05.2018 5 z 5

V dětství jsem knihu nikdy nečetla, až teď svému sedmiletému synovi. Nádherná kniha, chytla mě za srdce. Syn byl nadšený a teď si ji čte sám :-)

Twinny
14.05.2018 3 z 5

Poprvé jsem ji četla v sedmé třídě. Nepamatovala jsem si ani ň. Dnes to bylo podruhé a upřímně nevím, co si mám myslet. Ano, něco jsem asi pochopila, ale nevidím v tom nic světového.

RadkaŠ.
12.05.2018 4 z 5

Kniha se čte perfektně, pokaždé v ní najdu něco jiného a hezkého.