Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16449 16449

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

adela1485
22.04.2015 5 z 5

Pořád se k Malému princi vracím a pořád v něm nacházím něco nového. Je to moje bible :)

Sgr.Krtek
22.04.2015 5 z 5

Z počátku jsem na tuto knížku "nadával". Nebyl jsem rád, že jsem si vybral právě tuto k maturitě. Pak jsem se ale zamyslel nad významem té knihy, nad tím co chtěl autor tímto příběhem říct. Poté jsem uznal, že je to jedna z velmi důležitých a krásných knih do života :).

Knižní špajz
21.04.2015 5 z 5

Srdcová záležitost :)

Terva
19.04.2015 5 z 5

Tak jsem se na stará kolena a po rozhovoru se svou přítelkyní
rozhodl konečně přečíst celou knihu od Antoine De Saint-Exupéryho
"Malý princ".
Těžká kniha s velmi dojemným koncem.
Čtenář se pak na konci příběhu rozhoduje zda brečet a být smutný,
nebo se smát a být spokojený.
Já byl někde mezi.
Díky Jolanko, žes mě k této nádherné knize vrátila.
A co dodat? No přece:

"Namaluj mi beránka"

bivkova
14.04.2015 5 z 5

Milé počtení

Monika_cz
12.04.2015 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších a nejúžasnějších knih. Tak jednoduše a čitě napsaná a přesto plna tolika věcí a poznatků o životě.

lapetitedeny
07.04.2015 5 z 5

Tohle je tak neskutečně úžasný. Ve svý podstatě je to strašně primitivní a jednoduchý, ale právě tím je to tak nehorázně kouzelný.

Marbo
04.04.2015 5 z 5

Literatura ( s velkým L ) co se maskuje jako pohádka. Nebo Pohádka, co se maskuje jako literatura ? Jako dítě jsem tuto knihu nikdy nečetl, jako dospělý se dítětem rád stanu

Lily28
03.04.2015 5 z 5

Kniha môjho srdca :) Jednoduchý príbeh, ktorý vyžaduje dávku fantázie a schopnosť vcítiť sa do detského myslenia, potom čitateľ odhalí neskutočnú hĺbku v každej kapitole.

marasaj
01.04.2015 5 z 5

Myslim ze tato knizka nepatri do cetby zakladni skoly... je to takova pohadka pro dospele :-)

AdélaV.
31.03.2015 5 z 5

Geniální!! Hluboké, plné moudrosti. Pokaždé, když tu knížku čtu, najdu něco nového, něco nového mě napadne... Tohle je prostě moje srdcovka!

KristýnaM
29.03.2015

Tuto knihu jsem četla 2 krát. Zapůsobila ne mě opravu příjemně. Je jak pro malé, tak pro velké čtenáře. Malý princ je opravdu kouzelná bytost. Tato kniha stojí za přečtení. Jak v knize zaznělo: Člověk se musí dívat srdcem."

Enehy
29.03.2015 5 z 5

...krásná, oči otevírající, duši laskající a rozhodně ne pro ty, co nad textem nepřemýšlejí...
Škoda, že jsem tuto knihu četla anglicky, tudíž mohu poskytnout jen překlad toho, co dokazuje hlubší smysl knihy (pro všechny, co ho nenašli).
"Lidé nemají čas na to, aby čemukoliv porozuměli. V obchodech si kupují hotové věci. Ale obchod, kde si můžete koupit přátelství, neexistuje. A tak lidé už nemají přátele.
"To, co je zásadní, je okem neviditelné."
"Ale oči jsou slepé. Člověk se musí dívat srdcem."

MarekG
28.03.2015 1 z 5

Podle mne je až zbytečně přeceňovaná,žádný převratný zážitek nezpůsobila.

Strange
25.03.2015 5 z 5

Malebná a laskavá knížka, která ve mně zanechala nepopsatelný pocit nostalgie, porozumění, něhy a smutku.

Ellstra
25.03.2015

Nechci knihu hodnotit hvězdičkami či procenty, protože kdybych ji hodnotila podle dojmu, který na mě zanechala, pravděpodobně by to velmi snížilo její hodnotu. Zřejmě je ta kniha opravdu s hlubším smyslem, když se na tom shodlo tolik lidí, ale já jsem v ní prostě nic nenašla. Zřejmě jsem ještě příliš mladá a nemám žádné zkušenosti, které by ve mně tahle kniha nějak vyvolala. Jako pohádka nestojí Malý princ za nic, protože v něm není žádný děj, žádné poražené zlo, žádná pravá láska a vlastně ani žádný konec. Jako kniha pro dospělé očividně hodnotu má, pro mě ale zatím zůstává skrytá.

Ms.Iris
22.03.2015 2 z 5

PRECHVÁLENÁ A AŽ PRIVEĽMI PRECENENÁ KNIHA! Ako dieťa som túto knihu nečítala a zrejme som mala pri tom zostať. Lenže toľko chvály a ospevovania Malého princa ma prinútilo po nej siahnuť. A zostala som sklamaná. Veď existuje mnoho lepších kníh.....

Dejnice14
16.03.2015

Úžasná kniha, pohltila mě, mrazilo mě z ní, donutila mě se usmívat a vyvolala ve mě i silný pocit smutku. Jedna z nejlepších výtvorů!

PajaMaya
15.03.2015 5 z 5

Je zajímavé, jak se do jednoho výtisku Malého prince vešly dvě zcela odlišné knihy, které jsou sice psány stejnými slovy a ilustrovány stejnými obrázky, ale každá má svou vlastní podstatu.
Jednu z těch dvou knih objevíte, když si Malého prince přečtete v dětském věku. Pohádka o planetách a o zvířátkách, o kreslení a létání a kytičce a stesku - takhle jsem to chápala já, když mi byla kniha v dětství doporučena. Nudila mě, připadala jsem si jako blbeček, zlobila jsem se, že mě někdo považuje za mimino, pokud si myslí, že by se mi to mohlo líbit.
Když je pak člověk starší a Malého prince si (i přes předsudky z dětství) znovu přečte, nalézá knihu druhou. Jednoduchá linie příběhu je najednou propletená nitkami symboliky, překrytá našimi vlastními zkušenostmi a vzpomínkami, podkreslená nostalgií a smutkem z faktu, že to, co se zdálo tak jednoduché a přímé, je najednou pryč.

V tom je pravá hodnota této knihy. Přečte si ji sto lidí - a každý tam najde něco jiného, něco svého, něco ze svých životů, vzpomínek, tužeb... Každý z nás však nakonec zjistí, že se musí vrátit ke své růži. A o tom to je.

radek8340
15.03.2015 2 z 5

Snad nejpřeceňovanější kniha vůbec.