Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16449 16449

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

TheMajkee
25.02.2014 5 z 5

Malý princ je jedna z mých vůbec nejoblíbenějších knížek. Je dětsky okouzlující a prostá, přesto se v ní nachází hluboké myšlenky o životě. Navíc je napsána tak, že s jejím prozuměním nebude mít problém nikdo - je totiž jen na daném jedinci a na jeho věku, jak celou knížku pochopí a přesně to dělá z Malého prince takový unikát.

iva23
25.02.2014 1 z 5

Milá knížka, která ale rozhodně patří do jedné z nejpřeceňovanějších. Není špatná, je příjemně krátká, ale zároveň trochu nudná. V době, kdy jsem ji podruhé četla a zalíbila se mi, jsem už měla přečtené mnohem lepší a silnější příběhy než je tento. Takže podle mě: pro děti nuda, pro dospělé taky. Je potřeba se trefit, a číst ji někdy mezi dětstvím a dospělostí, pak může posunout dál.

Ankavi
24.02.2014 5 z 5

Malý princ je nádherná kniha, obohacující čtenáře všech věkových kategorií. Obrazová publikace ve formátu "3D" má navíc kouzlo pro mladší čtenáře, neboť jim touto nenásilnou formou obsah i smysl knihy ještě více zakotví v paměti. Knihu jsem pořídila do rodinné knihovničky a nadchla doslova všechny - od dětí po dědečka. Zkrátka klasika, ve které si každý to "své" najde - a tak, jak člověk zraje, nachází i další a další dimenze této knihy. Neměla by vám proto doma chybět...

Mamie
24.02.2014 5 z 5

Nádherná filozofická pohádka plná překrásných citátů. Když jsem byla malá knížka se mi moc nelíbila, dneska bych řekla, že jsem tehdy spíš nedokázala pochopit a uznat, v čem je ukryto její kouzlo.

Sepurine
24.02.2014 5 z 5

Knihu jsem četla ve škole a teď, v dospělosti. Poprvé mě vůbec nebavila, teď mě bavila mooooc. Je to hrozně milé čtení a sem tam si čtu určité části. Jsem ráda, že jí ve své knihovně mám.

Rapunzel
24.02.2014 3 z 5

Malý princ určitě nepatří mezi knihy mého srdce. Kniha mě nezaujala a upřímně jsem ji vlastně nikdy nepochopila.

lesumir
23.02.2014 5 z 5

Není důležitý přebal, papír, vlastně ani ty slova, která Exupéry psal, ale to, co si z toho člověk odnese, protoe každý to pochopí jnak. A o tom to celé je. Malý princ je opravdový skvost.

dennie3
23.02.2014 5 z 5

Malého prince jsem si přečetla teprve teď, ve svých patnácti, a musím říct, že ta kniha je.. dokonalá.
Skrývá toho v sobě tolik, vyvolala ve mně tolik emocí a donutila mě přemýšlet nad tím, jestli beránek spásl, nebo nespásl růži. Tak krátký příběh a tak smysluplný obsah..

Roselunda 1928
23.02.2014 4 z 5

jako malou mě ta kniha vůbec nebavila... ale přečetla jsem si ji teď, v páté třídě a videla jsem to úplně jinak...

Baru007
23.02.2014 5 z 5

Nejlepší kniha! Četla jsem jí 5 krát a vždy tam bylo něco nového, jiné vnímání :)

Anya
22.02.2014 odpad!

Strašná kniha. Nevím jak to vnímají ostatní, ale já ji čtu jen z donucení na literární deník do školy. Kniha je o ničem. Je plná nesmyslů!

Ravabi
20.02.2014 5 z 5

Když jsem byla malá maminka mi jí četla, a už jako dítě jsem chápala že v té knize je mnoho moudra. Jako dospělá si při čtení jen oživuji co jsem vnímala jako dítě. Můj pohled na tuto knihu a na to co představuje se vůbec nezměnil, což je zvláštní, protože během dospívání se mění naše vnímání světa. Malý princ je ale nejspíš výjimkou a nesporným důkazem toho jak geniálně je napsaná jak pro malé děti, tak pro dospělé. :)

niknikita
13.02.2014 5 z 5

Malý princ se stal mojí "soukromou biblí" už v dospívání.
Časem jsem pochopila, jak málo lidí se té čisté lidské duši podobá...

AnnieMyaSun
10.02.2014 5 z 5

Je to krásná pohádka pro děti, a velké moudro pro dospělého. Velmi se mi líbí myšlenka, prostupující touto knihou: Jsi zodpovědný za to, co k sobě připoutáš". Každý to pochopí jinak, a s odstupem zase ještě trošku pohled změní.
Můžeme to číst jako líbovou pohádku pro děti. Pro mě je nejzajímavjěší ten konec.

tatruszka
08.02.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát, vždy s odstupem několika let a pokaždé jsem knihu pochopila trošku jinak a lépe, pokaždé jsem v ní našla nové kouzlo. Malé děti v ní vidí krásnou pohádku, dospělí v ní vidí smysl lásky a života. Autorovi se povedlo něco neobyčejného.

Lole
05.02.2014 5 z 5

Kouzelné dílko, které v mnoha ohledech odahaluje kouzlo dětské fantazie, která je skryta před dospělou duší.

Manyna
05.02.2014 5 z 5

Poprvé jsem si ji přečetla asi tak v páté třídě, protože se mi líbil obal knihy a já byla přesvědčena, že se jedná o pohádku. Po čase se mi dostala opět do rukou a já zjistila, že se skutečně jedná o pohádku, ovšem pro dospělé. Myšlenky v ní obsažené mi trochu změnily celkový pohled na svět. Myslím, že se k ní po čase opět vrátím, a opět z ní vytáhnu nějaké další poselství pro můj život.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."

Oberon85
05.02.2014 5 z 5

Příběh o podobenství. O věcech, které dělají z člověka lidskou bytost. Filozofie jemně vetkaná do fantazie. Příběh pro čtenáře, kteří už mají za sebou kus života. Neboť přesto, že se tak tváří - Malý princ není pohádkou...

Franklin
04.02.2014 5 z 5

Poprvé jsem tuto knihu četl na prvním stupni základní školy. Přečetl jsem ji za jeden den a vůbec jsem si ji neužil. Znovu jsem ji četl nedávno a do knihy jsem se zamiloval už po první přečtené stránce...
Krásná nadčasová kniha...

imubi
24.01.2014 5 z 5

Dočteno. Už asi po osmé :) Miluju tu knížku :)