Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16449 16449

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

vodenka2
14.07.2014

Jedna z knih, které bych si vybrala do cestovního vaku k osobním potřebám....krásné je si o této knížce povídat, s různými lidmi, z různých zemí, rúzného věku ......

LammEr
13.07.2014 5 z 5

Pro mě osobně je velmi těžké hodnotit cokoli. Ale hodnotit Malého prince je zatím to nejtěžší co mě potkalo. Kdyby se ke mě knížka dostala o deset let dříve, moc bych ji nepochopil, bral bych ji jen jako příběhy malého prince co potkává na různých planetách a poté na Zemi různé nové věci.
Malý prince cestou potkává spoustu různorodých osobností a zjišťuje jak se chová opilec, jaké je to neustále poslouchat jeden nesmyslný rozkaz, a setká se dokonce i s moudrou liškou co se chce nechat ochočit, aby poznala přítele, aby jí na někom záleželo a aby něco mělo smysl.
Nevím, kniha ve mě zanechala nepopsatelný pocit, a na konci jsem vážně soucítil s autorem ohledně malého prince ale velkého člověka.

Veveruška1992
05.07.2014 5 z 5

Těžko říct, co by se tu dalo ještě napsat, co nebylo řečeno. Pro někoho bude tato knížka jen jednou z mnoha na světě, pro někoho se stane celým světem, klíčem k tomu, co je v životě opravdu důležité. Četla jsem ji už jako dítě, ale tehdy jsem si odnesla spíše pohádkový příběh, než abych pochopila její filozofii, k tomu došlo až později. Knížka, která si získala mé srdce a dotkla se duše. Nádherné myšlenky, které člověk snad ještě více docení, až pozná, co je to opravdu milovat, bát se o druhého, cítit za někoho zodpovědnost, být někomu přítelem...
Rozhodně doporučuji každému, hlavně těm, v jejichž duši ještě zůstal kousek dítěte a nebojí se vidět beránky přes bedničku...
P.S. Doporučuji i jako mluvené slovo, moje srdcová záležitost je podání Eduarda Cupáka, nááádhera....

iluliacross
28.06.2014 5 z 5

Malý princ je pro mě jako Bible...mám ho na nočním stolku, skoro každý večer náhodně nalistuji nějakou stránku a začtu se. Ta kniha je plná něčeho tajemného, hluboko ukrytého mezi řádky. Je tam moje dětství.

Fross
24.06.2014 5 z 5

Tento příběh se mi líbil, ale mám za to, že je to pro děti. A myslím, že také hlavně pro dospělé. :)

Anette Abeja
24.06.2014 4 z 5

Knihu bych si asi sama nepřečetla, kdybych ji neměla ve svém seznamu k maturitě, protože jsem si myslela, že je to jen další kniha pro děti. Jako malá jsem ji nečetla, takže nemohu porovnat svůj zážitek s tím, jak bych to vnímala jako dítě, ale hned jak jsem ji začala číst, tak mě velice zaujala. Je to bezvadná kniha, akorát si myslím, že moc dětí v ní to pravé kouzlo neuvidí. :) Možná že je také napadne si ji přečíst později a zjistí jak je báječná. Mě rozhodně velmi nadchla. :)

zuza.floderova
16.06.2014 5 z 5

Kniha se mi v dětství vůbec nelíbila, ale teď jsem ji konečně pochopila a jsem tomu ráda. Má toho tolik co dát. :)

pavla9879
11.06.2014 5 z 5

Do téhle knihy jsem se pustila kvůli maturitě, ale už během prvních stránek mi přirostla k srdci :o)

petiiiii
08.06.2014 5 z 5

Pro mě jako pro dítě nepochopitelná kniha..Pro mě jako dospělou osobu se stala mou nejoblíbenější knihou.

MartinekV
04.06.2014 2 z 5

Exupéryho jsem nepochopil, a asi nikdy nepochopím.

veronika9471
03.06.2014

Jedna z nejoblíbenějších knih vůbec. Ovlivnila moje myšlení tehdy a ovlivňuje i teď, když se k ní pravidelně vracím. Malý princ pro mě není příběh nebo pohádka, ale životní filozofie. Bez nadsázky.

brambora2000
01.06.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla si čtyřikrát.. pokaždé jsem jí viděla v jiném obraze. Je to kniha pro děti, ale zároveň pro dospělé. Udělala na mě neuvěřitelný dojem :) Mám ji i jako audioknihu namluvenou Jiřinou Bohdalovou, něco neuvěřitelného :)

Beerushka
16.05.2014 3 z 5

tohle byla moje prvni knižka kterou jsem četla

elutep
11.05.2014 5 z 5

Knížka je to krásná, kouzelná...ovšem pět hvězdiček dávám jen těm, které mě doslova strhly. Což tato (přes veškeré klady, které nesporně má) tak docela nedokázala. Přesto ale jde o dílko, které lze jen doporučit.

Dolinka
08.05.2014

Asi nejoblíbenější kniha. Zaujala mne už když jsem byla dítě díky svému barevnému grafickému provedení a přečetla jsem ji už asi v 8 letech. Tenkrát jsem jí ještě moc nerozuměla, vnímala jsem ji spíše jako pohádku, než jako příběh s mnoha skrytými myšlenkami. Pokaždé, když ji čtu znova si v ní najdu něco nového. Je to jedna z mála knih, která se mi neomrzí ani po desátém přečtení. Geniální!

Bauriska
06.05.2014 5 z 5

Moje srdcovka! Mohu si v ní číst denně a nikdy mě neomrzí.

kaptn Jan
06.05.2014 5 z 5

Četl jsem ho už kdysi dávno, ale stále si jeho poselství pamatuji. "Když k sobě někoho připoutáš, musíš se o něho starat". Je to knížka útlá, přečteš ji za chvíli, ale mysl ti zaměstná na roky a možná i na vždy.

nerusa
05.05.2014 5 z 5

Jednoduše milovaná kniha :-)

Eillee
02.05.2014

Čekala jsem od ní asi moc, po všech těch chválách... přečtena během jedné hodiny a zřejmě nepochopona... odložím a vrátím se třeba za 10 let, třeba musím ještě dospět :-)

Pišingr
25.04.2014 4 z 5

Když jsem ji četla jako malá, nechápala jsem. Nelíbily se mi ani obrázky:-) Bylo mi Malého prince líto, že má tak malou planetu a z beránka v krabici mi bylo úzko. Čím jsem starší, tím je mi ta kniha bližší a bližší.