Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31173/maly-princ-31173.jpg 4 16449 16449

Jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury z pera autora Nočního letu, Země člověka a dalších knih, čerpajících z nesčetných inspiračních zdrojů spisovatele – letce. Malý princ přichází na Zem ze vzdálené planety azjevuje osamělému muži v poušti tajemství dobra a srdce, tajemství růže, kterou každý z nás má úzkostlivě střežit a za niž cítí zodpovědnost...... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

krejcovka76
20.12.2020 5 z 5

Jedinečná knížka, která by měla být povinnou četbou. Vhodná pro všechny věkové kategorie. Každý si v ní najde to své. Miluju malého prince :-)

Lubisek
18.12.2020 5 z 5

Malý princ je prostě Malý princ!

Mám pocit, že by bylo vcelku zbytečné psát tu cokoliv více, ale přeci. :)
Kniha plná neuvěřitelných a trefných citátu o životě, které jen tak nezaniknou.
Ten příběh, smysl, myšlenka, ...
DOKONALOST!

eliska2126
17.12.2020 5 z 5

Srdcovka!

Kamínekvoku
12.12.2020 1 z 5

Buďto miluješ, nebo nenávidíš. Patřím ke druhé skupině. Od mala mi říkali, ať si ji přečtu, až budu starší. Tak se k ní stále vracím a pořád dokola, nikdy mě to nechytne. Nevím, jestli to chápu a je to skutečně tak přihlouplé, nebo jsem knihu ještě pořád nepochopila. Pohádka, nebo banální moudra? Ať už je to cokoliv, autor i kniha je hrozně přeceňována.

KSarlota
08.12.2020 5 z 5

Velmi milá kniha

zaglo
08.12.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbí, ale i můj syn z ní byl nadšený. Četli jsme ji, když mu bylo 6.

Hildasbooks
07.12.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem nikdy neviděla jako knihu pro děti. Myslím, že do ní člověk musí naopak dorůst. Svým dětem ji nenutím, ale pořád jim říkám: "To je jako v Malém princi..." :)

JankoStirbey
05.12.2020 5 z 5

Povrchný svet "dospelých", láska, priateľstvo, život... Rozprávka, ktorú je nutné pochopiť. Na ZŠ som z toho nemal nič, až pri druhom, neskoršom, čítaní som začal odhaľovať myšlienky autora.

plutoking
03.12.2020 4 z 5

Trochu někdy zmatené, ale člověk si uvědomí, že jako dospělí někdy řešíme malichernosti a povrchnosti :)

Kontryhelka
02.12.2020 2 z 5

Jsem asi jedna z mála, která z této knihy nebyla nikdy odvařená. Navíc se mi špatně četla. Nebo jsem špatně pochopila myšlení autora, nevím. Samozřejmě pro mnoho lidí naprosto neskutečná a mimořádná kniha, každý podle svého. Jsou dva tábory- buď miluješ nebo nenávidíš.

salamandrina
01.12.2020

Četla jsem v dětství. Nebavil mě. Pak mě tím, jak ho všude adorujou, začal štvát (jemně řečeno). Oukej, dala jsem tomu šanci-přeci jen nechci kritizovat něco, co si už skoro nepamatuju. A nedopadlo to. Malej princip mě s prominutím s*re dál. Pomáhá si ho představovat jako aliena, ale jinak prostě tuhle filosofii nedávám.

-Eva-
30.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, kterou bych mohla číst pořád dokola. Myšlenky a citáty z ní jsou jednoznačně pravdivé a nezapomenutelné.

Knihomolka134
29.11.2020 5 z 5

Puvabna knizecka plna dulezitych lidskych pravd. Mela by byt povinnou cetbou pro vsechny.
Krasny pribeh Maleho prince me dojima dodnes. "Co je dulezite, je ocim neviditelne, spravne vidime jen srdcem."

majc
29.11.2020 5 z 5

Na základní škole někdy na druhém stupni jsme měli tuhle knížku v povinné četbě do čtenářského deníku. Knížku jsem přečetla, ale vůbec se mi nelíbila. Myslím, že jsem jí v té době, v tom věku, nepochopila. Na střední škole, ve čtvrtém ročníku, jsem se k princi vrátila. Již to nebylo kvůli povinné četbě, jelikož jsem si ho k maturitě radši nevybrala. Ale říkala jsem si, že bych mu měla dát ještě šanci, zvlášť po té, co ho můj oblíbený učitel - češtinář, tolik chválil.
Přečetla jsem ho jedním dechem a pocity jsem z něj měla tentokrát úplně opačné. Něco uvnitř mě se hnulo, tolik to na mě zapůsobilo. Nedokážu přesně vyjádřit slovy, o co šlo. Bylo tam více věcí. Ale to hlavní, že chci koukat na svět trošku jinak, že nechci být nudný dospělý, který se zajímá jen o čísla a zapomíná na věci, které jsou opravdu důležité.

Knížku jsem přečetla později znovu a pak zas znovu a teď si ji půjdu asi znovu zas přečíst, protože je tam tolik skrytých mouder, že pokaždé, když ji čtu, odnesu si z ní něco dalšího.

Marcela298
28.11.2020 5 z 5

Základ pro každou knihovnu.

Makynka555
24.11.2020 5 z 5

Krásná klasika kterou by si měl dát každý :))

Renatka11
21.11.2020 5 z 5

Od dětství je Malý princ jedna z mých nej knížek. Ani nevím, kolikrát už jsem ji sama nebo se svými dětmi četla, ale vim, ze se k ní budu pořád ráda vracet.

andrejci
21.11.2020 2 z 5

Malého prince jsem přečetla podruhé. Myslela jsem, že ho pochopím, ale to se nestalo. Možná se mi to někdy v budoucnu povede.

AlzbetaBetkaSee
19.11.2020 5 z 5

Knížka mého dětství. Na ni nemůžu říct jediné špatné slovo :)

Mi--LADA
18.11.2020

Malého prince mi četla máma v dětství a moc jsem ho nechápala. Ilustrace hezké, nicméně knížka mi tehdy přišla dost zvláštní a vzdálená, popravdě řečeno, nebyla mi sympatická ani blízká, některé chvilky tajuplné a dumala jsem nad nimi, jiné až.., no, divné. Zajímalo by mě, pro jak staré děti je Malý princ určený. Chci se do něho podívat ještě teď v dospělosti, jestli ho uvidím jinýma očima a konečně ocením.