Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5039 5039

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

Ďobi-1968
19.02.2021 4 z 5

Dobrá kniha. Vraha jsem podezíral na 90%.

akšuram37
17.02.2021 3 z 5

První polovinu knihy jsem přečetla - a vcelku rychle, ale pak jsem ji odložila a nemohla jsem nějak pokračovat. Nicméně, druhou polovinu knihy jsem si poslechla jako audioknihu a bavilo mě to o dost víc.

Kniha vás do děje vtáhne hned, je napsaná pěkně, ale, že by to bylo nějaké WAU, to se říct nedá. Každopádně jsem naprosto netušila, kdo za vším vězí. To se musí nechat. :)

Fazolecek
16.02.2021 3 z 5

V knize mě bavilo posledních cca 50 stran. První polovina bylo pořád omílání jednoho a toho samého dokola.

Ajax68
11.02.2021 3 z 5

Kniha byla plná zvratů a kones byla bomba!
Občas mi kniha připadala zdlouhavá a znovu si ji asi už nepřečtu.
Annu jsem měla moc ráda a je mi líto čím vším si musela projít.

Always a reader
10.02.2021 4 z 5

Styl psaní na mě působil poněkud jednoduše ovšem i přes to byla kniha čtivá a jak už všichni psali, plná zvratů.

maryska09
10.02.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, která zaujme od začátku do konce. Těžko se odhaduje, kdo za vším stojí a i závěr překvapí. Celkově doporučuju, jedna z lepších krimi.

tom2843
31.01.2021 4 z 5

Nemám rád filmové thrilery, ale v knížce si to užiju. Napínavé pátrání po unesené půlroční holčičce, kdy jsem většinu knihy netušil, kdo je padouch, a většinou jsem měl pořád několik variant. První půlka knihy mě úplně pohltila a nemohl jsem přestat, pak se zpomalilo, ale nejistota zůstala až téměř do konce. Samotný závěr pro mě byl trochu předvídatelný, což je škoda, ale jinak doporučuji.

EliskaD
30.01.2021 3 z 5

Žádná strhující detektivka, spíše takový průměr. Pro mě žádné překvapivé rozuzlení nebo zvrat... Místy však rozhodně napínavé. Děj byl pro mě předvídatelný, závěr se dal tak trochu tušit. Nicméně kniha je poměrně krátká a může posloužit jako příjemná oddechovka od knih, které mají daleko zamotanější a propletenější příběh.

Borboleta
30.01.2021 2 z 5

Manželé odvedle se dají snadno, rychle a bezbolestně přečíst, ale to neznamená, že by šlo o dobrou knihu. Prakticky všechny postavy jsou dost mizerně vystavené, což táhne celou knihu dolu mnohem víc než to, že "překvapující" zvraty nejsou zas tak moc překvapující. Uvítala bych, kdyby alespoň klíčové postavy, jako třeba sexy sousedka, byly něco víc, než jen karikatury. Škoda.
P.S. Slovo "bodýčko" by se mělo zakázat.

pakoshka
27.01.2021 3 z 5

Průměrná oddychovka, ničím nevyčnívá, brzy vám dojde, co se děje, je tu jen velmi málo momentů překvapení.
I přesto se mi ale kniha docela líbila, možná proto, že působila uvěřitelně, nebyl zde všehoznalý detektiv a i postavy byly lidské.

martina5069
26.01.2021 3 z 5

Již v pořadí druhá audiokniha od spisovatelky Shari Lapena, ano půjdu teď i na poslední třetí. Audioknihu opět namluvili Martina Hudečková a Libor Hruška a já jsem spokojená. Co se týče příběhu bych hodnotila 2*, protože jak u minulého příběhu spisovatelka prostě strašně natahuje a piplá se ve zbytečných detailech ale zas chápu, že kdyby ne tak má kniha max 100 stránek. Příběh začíná nešťastnou náhodou, kdy jdou dva manželé k sousedům na malou oslavu a nechají doma šesti měsíční holčičku, kterou chodí každou půlhodinu kontrolovat, sebou mají dětskou chůvičku. Jde přece o večer dospělích a nemůže se nic stát jenomže když se manželé vrátí skoro o půl 2 domů, holčička je pryč. No a o tom je vlastně celý příběh. Nejvíc se mi jak v příběhu postupně cítite tu psychiku hlavní hrdinky a třetí hvězdička je za brutální konec, který se mi hodně líbil, stojí za to si počkat. Knihu doporučuji pokud máte rádi delší příběhy s hodně překvapivým rozuzlením.

renata0698
20.01.2021 5 z 5

velmi pěkná čtivá a napínavá kniha

Magrata15
17.01.2021 5 z 5

Znáte to - blížíte se ke konci kapitoly a říkáte si "už je moc hodin, touhle kapitolou končím". Tady to nešlo. Na konci kapitoly bylo něco šokujícího, náznak zvratu děje a podobně.
Takže jsem musela číst pořád dál a dál.
No a takový závěr jsem skutečě nečekala.
Supr kniha - jdu na další od stejné spisovatelky.

Lorri
14.01.2021 odpad!

"Přečti si manželé odvedle, je to fakt pecka!" hmmm okay, no moje první seznámení s autorkou a už po pár stránkách mi ten její popis šel na nervy. Autorka neustále popisovala pocity postav (a to opravdu téměř na každé stránce), že už vás vlastně štvou hlavní postavy a tak trošku jim to i přejete. Opravdu jsem hlavní hrdinku nelitovala a její manžel mi přišel jako totální tele (kvůli spoileru nebudu zmiňovat). Každopádně již při 100. stránce je vám jasné, kdo za tím je a celkově důvod proč? je takový... makový... Podtženo, sečteno, kromě toho, že je kniha krátká a rychle to odsejpalo nemůžu vlastně hodnoti nic plusově. Velké zklamání na to, že je to "BESTSELLER"!

myryjam
10.01.2021 5 z 5

Tahle audiokniha se mi líbila asi nejvíc z autorčiných knih. Gradace napětí na konci, když už máte pocit, že je po všem. Mně se na rozdíl od dalších komentářů konec líbil.

a2jana
09.01.2021 5 z 5

Mě se teda moc líbila, ale poslouchala jsem jako audioknihu a myslím, že hodně dělalo to, jak byla skvěle namluvená. Bavila mě od začátku do konce, ale bohužel ten úplný závěr tam asi být nemusel...

DelMar
07.01.2021 2 z 5

ale tak jo, bylo to překombinovane, rozhodně to vtahlo do děje a člověk byl zvědavý, kdo teda nakonec! ale ten opravdovy konec - to uz ji ta knizka asi zacala strasne stvat :D :D :D ten je totiz strasnej :-/

Luciee322
05.01.2021

Knížka hezky napsaná. Bohužel konec se mi moc nelíbil. Zbytečně vše zamotané.

kristyna3919
04.01.2021 3 z 5

Za mě děj předvídatelný a konec ujetý... Tato kniha byla pro mě troch zklamáním. Ostatní knihy od Shari jsou, za mě, lepší :)

Hanuja
03.01.2021 4 z 5

Knížka byla napínavá, i když místy překombinovaná. Závěr byl velmi překvapivý. Byla to první moje kniha od Shari Lapena. Určitě si ještě nějakou knížku od této spisovatelky přečtu.