Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5040 5040

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

VeronikaAug
03.01.2021 4 z 5

Moje hodnocení spíš 3,5 hvězdičky. Koment obsahuje SPOILERY!
Příběh je o únosu miminka, ale není napsaný tak, že by to vysloveně rvalo srdce. Postupně se v něm odkrývají věci, které se na konci objasní a hezky do sebe zapadnou. Je to fakt napínavé, tak jak už to u autorčiných knih bývá, ani tahle nešla odložit. Ale někdy už mi ty popisy duševního rozpoložení zůčastněných přišly trochu zdlouhavé, za to ty ubrané hvězdičky. Taky mi to přišlo lehce překombinované, ale smysl to dávalo pořád, to zase ano. Dítko se domů vrátí, únosce je dopaden, ale komplic není potrestaný, což se mi nezdá, i když se určitě potrestal nejvíc sám, i zákon mu měl dát přes prsty. A poslední kapitola, no děs, proč k sousedce vůbec lezla? Nicméně její psychický problém by se asi měl řešit, komu by zakroutila krkem příště? .... knížku doporučuju, i když od autorky to není její nejlepší kousek.

lolina
03.01.2021

Za mě 80 procent.. Napínavý, čtivý.

Monuli36
02.01.2021 5 z 5

Od samého začátku do úplného konce naprosto super knížka.Napínavá a dobře napsaná.Možna zatím nejlepši,co jsem četla.Doporučuji

07hop
02.01.2021 5 z 5

Stojí za to si přečíst ????

kajčamach
01.01.2021

Popravdě nevím co říct...
Děj i kompozice knihy se mi velice líbila, vůbec jsem nečekala že to bude až tak zamotané. Ale myslím, že to té knize právě dodalo tu výjimečnost a napětí. Snad jedinou věcí, co bych vytkla je, že bylo uneseno malinké dítě, ale to je čistě můj osobní názor. Protože mě ta kniha v tomhle ohledu hodně zasáhla a upřímně když jsem to zjistila chtěla jsem přestat číst, jelikož to ve mně vyvolalo trošku úzkostné pocity. Jsem ale ráda že jsem pokračovala a určitě si od autorky plánuji přečíst další knihy.

Veruš17
01.01.2021 3 z 5

Autorka má lepší knihy než je tahle. Do čtení jsem se hodně přemlouvala, ale nakonec se mi i líbila.

renataab
30.12.2020 5 z 5

Vynikající, čtivé. Od začátku do konce napínavé, plné zvratů. Mistrně vykreslené psychické pochody aktérů. Rozuzlení nečekané, možná až moc překombinované, ale o to zajímavější.

khaj
27.12.2020 1 z 5

Za mě se tedy celá knížka strašně táhla. Spousta zbytečného opakování. Do čtení jsem se hodně přemlouvala. A závěr byl spíš kýč než překvapení.

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

Opět další skvělá kniha os S. Lapeny.

Andy365
23.12.2020 4 z 5

Napínavá kniha.

hlentilka
18.12.2020 4 z 5

Napínavý příběh překvapivý závěr, který je nečekaný a velmi mrazivý

PetaZ
15.12.2020 5 z 5

Přesně takove knihy mám ráda.. Zamotané, že člověk ani neví, jak to dopadne, ale co ten konec?

venda99
11.12.2020 5 z 5

Na knize oceňuji hlavně to, že se příběh obešel bez senzibilů, jasnovidců, věštkyň a jiné verbeže. Prostě příběh, který by mohl být reálný. A hlavní zvraty jsou určovány charaktery postav.

Alethea_k
09.12.2020 4 z 5

Thriller je návykový, nejde se u něho nudit a nutí číst dál. Na odpočinek super, ale samozřejmě, je to strašně nereálné, konec zdánlivě jak z pohádky (až na poslední kapitolu). Pokud u čtení trošku přemýšlíte, dokážete alespoň částečně odhadnout, co se stalo a jak to v poslední kapitole asi dopadlo.

Mikindada
08.12.2020 5 z 5

Četla jsem jedním hltem a neustále se udivovala, jak se děj měnil v průběhu a nenechal čtenáře vůbec se odtrhnout. Opravdu strhující

pydla
06.12.2020 3 z 5

Kniha Manželé odvedle, je lehce se čtoucí příběh o únosu dítěte. Kdo ho unesl i proč, se sice dá uhodnout, ale to vůbec nevadí. Děj hezky plyne, není v příběhu nic rušivého. Vražda se sice nekoná, ale i tak nejde o nic menšího pro co se zločin páchá. Za vším hledej peníze nebo ženu.
Kniha je oddechovka, ale neurazí.

Radkas87
02.12.2020 3 z 5

Knizka je ctiva, ale nejak ve mne nic nezanechala...od knihy oznacene jako bestseller jsem cekala vic.

majc
29.11.2020 3 z 5

Knihu jsem četla jako takovou oddechovku, než se pustím do něčeho složitějšího. A přesně splnila svůj účel. Čte se relativně dobře, člověk nad tím nemusí moc přemýšlet a pamatovat si přehršel informací. Některé události jsou lehce předvídatelné a dá se tušit, kdo za vším stojí. Ale vůbec mi to nevadilo, za mě knížka splnila svůj účel, ale nezanechala ve mě nic, co bych si z ní odnesla.

lenny_prague
27.11.2020 4 z 5

Kniha se četla sama, po delší době jsem měla přečtenou knihu za pár večerů. Příběh byl napínavý a vývoj mě vždy překvapil. Hlavní vyšetřovatel mi byl svým uvažováním sympatický. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byla poslední stránka knihy. Tahle "scéna už tam opravdu byla tak nějak navíc, na sílu.. Od autorky si ale ráda přečtu další knihy.

jfialova
27.11.2020 4 z 5

Zajímavý námět, děj má spád, kniha se dobře čte a není dlouhá. Konec je ale moc překombinovaný, i když vzhledem k malému počtu postav v knize se dalo tušit, kdo v tom asi bude mít prsty. Jako oddechové čtení ideální.