Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5040 5040

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

cukrovka
25.11.2020 3 z 5

Čtivý příběh se zajímavou zápletkou, který je plný zvratů. Jen mi to přišlo až moc překombinované. Jako by autorka chtěla co nejvíce šokovat. Jednání hlavních hrdinů bylo místy nesmyslné, nelogické. Je to takové rodinné drama, kde policie vystupuje pouze jako kompars.

Andynka
25.11.2020 4 z 5

Uf, tak to mi dalo zabrat.
s autorkou mám celkem problém, některé knihy se mi líbí a některé jsou pro mě slabota.
U téhle se mi to hůře hodnotí, protože jsem poprvé zvolila možnost audioknihy a už bych to nikdy neudělala.
Příběh byl napínavý, správně zamotaný a měl překvapující zvraty.
Rozhodně si plánuji knihu i přečíst, i když jsem si zkazila audioknihou momenty překvapení.
Za mě rozhodně stojí za přečtení! Myslím, že budete taky překvapeni, i když zde není moc postav, aby bylo těžké uhádnout , kdo je kdo, tak i tak vás to překvapí.

Kikina781
19.11.2020 4 z 5

Musím říct, že detektivky nečtu... Ale tahle kniha mě dost oslovila... 1 hvězdu strhávám za to, že se mi ty jména docela pletli...

ArwenAragorn
19.11.2020 4 z 5

80%
Anne cítí svůj výkřik uvnitř hlavy, i jak se odráží od stěn - ten křik je všude. Potom zmlkne a stojí před prázdnou postýlkou strnule, s rukou na ústech. Marco šátrá po vypínači. Oba zírají na prázdnou postýlku, kde má správně být jejich miminko.......

Byla radost tenhle psychologický thriller číst. Pustila jsem se do něj po nějaké době znovu, tentokrát pečlivě. Předtím byla knížka půjčená z knihovny, já jsem spěchala, abych ji mohla vrátit a přeskakovala jsem stránky. Velká chyba! Na každé stránce se něco děje. Příběh má spád, napětí a je protkán množstvím zvratů. Postavy jsou bravurně vykresleny.
Doporučuji určitě k přečtení, přestože je asi málo těch, kteří knížku ještě neměli v ruce.

yonda
17.11.2020 4 z 5

Knížka se čte velmi dobře, napínavé a pro mě konec překvapivý. Tento žánr běžně nečtu, ale tohle mě vážně bavilo.

tchiwawa
14.11.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem

Monika164
12.11.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den, nešlo se od ní odtrhnout, určitě si přečtu od autorky další....

Fani
12.11.2020 5 z 5

Spousta lidi zastává názor že druha polovina knihy je až prekomplikovana. Ja nesouhlasim prave to jak to bylo celé zamotane me velmi bavilo a i kdyz sem tusila jak to doopravdy bylo stejne me zaver překvapil. Za me skvělá kniha a těším se na další

VeruHoráková
10.11.2020 5 z 5

Za mě velice povedená napínavá kniha plná zvratů, které vás nutí číst dál a dál. Doporučuji

Klesňa
07.11.2020 4 z 5

K této knize jsem nečetl ani anotaci a díky tomu jsem měl hned první šok při zjištění zápletky. Dal jsem totiž na většinový názor, že Shari Lapena tyto psychothrillery prostě umí a pustil se do ní bez dalšího prozkoumávání (myslím do té knihy). Musím uznat, že tento názor je pravdivý. Kniha se skvěle četla a ten pocit bezmoci jste prožívali s rodiči. Děj je opravdu plný nečekaných zvratů a to možná trochu uškodilo. Ke konci je těch zvratů totiž tolik, že už mi to přišlo trochu moc, ale i tak jsem chtěl, ať vše dobře skončí. Pozor malý spoiler… manžel byl prostě č…k a trochu mě mrzelo, že mu to tak lehce prošlo (hlavně u manželky). Závěr byl ale opravdu nečekaný a to se mi líbilo. Ne všechno totiž musí končit dobře. Jsem rád, že jsem na většinový názor dal a bezmyšlenkovitě jsem si objednal hned tři knihy od této autorky. Teď se můžu těšit na Někdo cizí v domě.

Polinka92
04.11.2020 5 z 5

Můžu jedině doporučit. Děj je napínavý a nutí číst dál a dál!

Mikanadeta
03.11.2020 5 z 5

Skvělý příběh, který mne ke knize doslova přilepil a nutil mě číst stále dál a dál. Nakonec přečteno za zhurba 24 hodin. Napínavé od začátku do konce, napětí, samé nečekané zvraty. Konec famózní, přiznám se že mi té dámy (nechci nic prozradit) líto nebylo, ba naopak. Klidně by se z toho dalo udělat i pokračování... Hodnotím plným počtem.

lucie2371
03.11.2020 5 z 5

Co dělat, když únos nedopadne podle vašich představ?
Thriller, který je napínavý od začátku až dokonce.

železňák
02.11.2020 2 z 5

Utahane. Chybela tomu stava, vetsi drive a tah na branku. Konec vylozene brakovy.

Evina74
31.10.2020 3 z 5

Napínavý příběh s nečekaným koncem, tentokrát jako skvěle namluvená audiokniha.

michaela.97
30.10.2020 4 z 5

Na Shari Lapenu jsem slyšela samou chválu a rozhodla jsem se číst její knížky tak, jak je vydávala (to je u mě zvykem), takže první byla právě tahle.
Moc mě bavila. Děj hezky plynul a docela mě udivovalo, jak ho autorka dokázala natahovat, aniž by to bylo do očí bijící a otravné. Už od začátku jsem tušila, kdo by mohl za zločinem stát, ale nebyla jsem si jistá až do poslední chvíle. Navíc - případ byl ještě o malinko zamotanější, než se mohlo na první pohled zdát, což mě potěšilo.
Zároveň mi přišlo neobvyklé, že v případu nedominoval vyšetřovatel, jak to tak většinou bývá zvykem. Za mě povedená knížka, která se čte sama! :)

Marosusu
30.10.2020 4 z 5

Celkom čitateľné...jeden by sa v Tom zamotal ale ten koniec tlieskam...žiadny prvoplánový koniec :-D

Aleh
30.10.2020 4 z 5

Psychothriller, od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Když hned na začátku dojde k únosu malého šestiměsíčního miminka, chtělo se mi knihu zavřit a nečíst dál. Ale nedalo mi to. Autor se postupně věnuje všem zainteresovaným osobám a bylo zajímavé sledovat, v jakém psychickém stavu se nalézají, jak celou nesmírně vypjatou situaci zvládají, jak všichni během hodin a dnů po únosu obviňují sami sebe, případně i své nejbližší a snaží se každý nějakým způsobem pochopit sám sebe a nezbláznit se, jak mění pod tíhou tlaku své názory a obhajují své chování. A konec? Myslím si, že závěr je vyústěním dlouhotrvajícího stresového zatížení už tak těžce psychicky zkoušené a zatížené maminky uneseného miminka. je to čtivé a napínavé, přečteno za 2 večery.

jitkapeldova
27.10.2020 3 z 5

Knížka čtivá, napínavá ale celkem dost předvídatelná..

1bublina
26.10.2020 3 z 5

První polovinu knihy jsem přečetla během jednoho večera a moc mě to bavilo. V polovině se ale dozvíme, kdo za tím stojí. To mě trochu otrávilo, protože to bylo klasické klišé, které již bylo ztvárněno v mnoha filmech nebo krimi seriálech. Pak se ale dozvídáme, že to bylo ještě o trochu složitější než se zdálo, takže jsem přeci jenom chtěla dát 4 hvězdičky. Kvůli poslední kapitole ale dávám jen 3, protože to vidím jako snahu autora čtenáře co nejvíce šokovat. Jinak je ale kniha napsaná dobře, čte se dobře a nejsou tam žádné nudné nebo zdlouhavé pašáže.