Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5040 5040

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

capricorn__
24.10.2020 1 z 5

Já chápu záměr autorky popsat každičkou postavu (kromě dítěte) jako opravdu nesnesitelnou, abyste nabyli dojmu, že každá postava v knize je podezřelá, jenže právě kvůli tomu se mi knížku ani nechtělo číst, protože jsem si říkal, že zase budu muset trávit čas s takovou bandou idiotů...

Hvězdička za čtivost a stručné věty.

tereza_dol
22.10.2020 4 z 5

Kniha dobrá, čtivá. Ale ten konec se mě osobně nelíbil.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, četla se poměrně rychle.. Takové thrillery mám ráda..

mStationka
18.10.2020 4 z 5

Čtivá kniha byla což o to ale ten konec?

Voltík
17.10.2020 4 z 5

Ze začátku super. Čtivé a zajímá vás, jak to bude dál a co se s malou stalo ve skutečnosti. Jenže poslední třetina je zbytečně překombinovaná a konec se Cynthií už mi přišel taky trochu moc. Ale styl autorky se mi líbil a zkusím i její další knihy. Za mě tak 3,5 hvězdy.

HDosoudilová
16.10.2020 3 z 5

Parádní psychothriller, který mě opravdu bavil číst. Bylo to čtivé, napínavé, byť celkem dost předvídatelné. Tedy aspoň do určité části. Asi tak ve druhé třetině se děj začal ubírat trochu jiným směrem a ten konec byl celkem šokující... pravda, na můj vkus až moc useknutý a bláznivý. A dokázala bych si představit i pokračování...
Co se týče postav, Anne mi bylo popravdě dost líto. Musela si projít peklem, zvlášť v jejím psychickém stavu. Její manžel by si zasloužil pár facek. I když i jeho mi pak bylo trochu líto. Avšak nemůžu úplně říct, že mi zde byl někdo sympatický. Hlavní vyšetřovatel mě neskutečně vytáčel, stejně tak i ty neustálé zdrobněliny. Jako bodýčko, maminka, tatínek...
Shrnu to asi takto: jo, bylo to čtivé, napínavé a zábavné. Ale taky dost průměrné a neoriginální. Čekala jsem něco víc, když to má tu nálepku Světový bestseller

INCOGNITOREADER
16.10.2020 3 z 5

Čekal jsem strhující mrazivý thriller.... a dostal jsem rodinné drama, kde ani jedna postava není sympatická. Ne ani jedna. Takže, i když je zápletka o tom, že se manželskému páru ztratí z domu dítě - když jsou u sousedů na večeři a nechají jejich 6ti měsíční mimino doma... Tím, že žádná z postav není sympatická tak není komu fandit. Maximálně samotnému miminu, aby to ve zdraví přežilo. Vlastně je vám i jedno kdo nakonec ten pachatel teda je a nebo není. Je to jedno, hlavně ať už to skončí... A to je další věc to jak to doopravdy skončí vás napadne už docela brzy, ale spíš jako povzdech, ne tohle by neudělala!! Autorka se snažila zlomit světový rekord v počtu "překvapivých zvratů , které vás dostanou". Tak bohužel, mě nedostaly. Ten úplně poslední jsem sice nečekal, ale jen dokazuje tuto snahu nacpat do děje co nejvíc zvratů. Kombinoval jsem audioknihu s papírovou a výběr hlasů je dobrý, jen někdy použití zvukových předělů už do toho kdy vypravěč ještě mluví bylo trochu rušivé. Pokud nebudete čekat thriller, ale rodinné drama s až překombinovaným zakončením tak klidně do toho. Já už další knihy od autorky, ale asi vynechám.

tereija
12.10.2020 3 z 5

Čtivé, ale od poloviny jsem tušila, kdo a proč, což se mi na konci potvrdilo.

Caplina
12.10.2020 5 z 5

Napinave.

Zuzka12627
08.10.2020 4 z 5

Velice hezky napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem. Je to taková oddychovka s překvapivým koncem.

HaničkaVodička
06.10.2020 4 z 5

Knihu bych klidne doporucila i nejlepsimu priteli, spise pritelkyni. Myslim, ze hloubce deje porozumi spise zeny, muzum muze pripadat az precitlivela, coz mne coby matku dost zajimalo. Precetla jsem za par hodin.

nakavusterezou
01.10.2020 4 z 5

Poslední kniha od autorky, co mi chyběla. Ač se jedná o debutový psychothriller, vůbec bych to nepoznala. Napětí stupňuje, autorka čtenáře nenechá v klidu.

Zprvu mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak? Jedna velká jízda! Opět skvěle napsaná kniha, která vás nenechá spát.

raraul
27.09.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila a velmi dobře se četla. Napínavý děj a celkem překvapivý závěr.

Javanka
25.09.2020 1 z 5

Nedoporučuji, úroveň brazilské telenovely. Překombinované, přeplácané zápletkami, konec překvapivý, ale už mě vlastně ani nezajímal.

Marci70
17.09.2020 5 z 5

Pěkně napsané, četla jsem jedním dechem..

Luque17
16.09.2020 3 z 5

Za prvních 70% knihy bych i dal pětku, pak už přefantazírováno, konec úplně zbytečná hra na city, asi jako bych si umanul, že na konci spadne meteorit. Začátek slušná detektivka, konec hloupý psychothriller. Určitě ale dám autorce další šanci.

knihomolka999
15.09.2020 4 z 5

Čtivý psychothriller, který mě zaujal a nepustil až do konce.

medulinka
14.09.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, místy mi přišel děj trochu natahovaný, ale takový průměr řekla bych. Konec takový zvláštní... za mě čtení co neurazí, ale ani nenadchne.

GaleW
14.09.2020 2 z 5

Druhá knížka od kanadské autorky, ale musím napsat, že nejspíše poslední. Můj šálek kávy to rozhodně není, překombinované, těžko uvěřitelné a bohužel, ani jeden z hrdinů knížky mi nebyl ani trochu sympatický, což výsledný počet hvězdiček rovněž ovlivní

janqa410
13.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Druhá kniha od autorky a opravdu jsem byla lapena. Už po prvních stránkách jsem se až neuvěřitelně začetla a jakmile malá Cora zmizela, už jsem se od děje neodtrhla. Děj je opravdu dobře promyšlený a dotažený do detailů tak, že jsem opravdu každou chvíli, podezřívala někoho jiného. Líbil se mi i závěr, kdy se z Alice stala konečně samostatná osoba a překvapila mě, že jí ve skrytu těch všech manipulací že strany Richarda, byla vlastně celou dobu. Super, moc jsem si knihu užila a jsem ráda, že se Cora vrátila živá zdravá. Marco, se sice pod tíhou finanční situace nechal přemluvit a nalákat na totální hovadinu a hňupem pro mě už i zůstal, ale myslím, že přes prsty dostal no a Anne, tak ta to vzala po svém a řeknu vám, na konci knihy jsem čuměla jako péro z gauče.