Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5040 5040

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

Hakate
12.09.2020 4 z 5

Zajímavý nápad, příjemné zpracování,
Kniha se velmi dobře čte, pro svou jednoduchost.
Pokud hledáte oddechovku, vřele doporučuji.

axspevak
09.09.2020 3 z 5

Pro me vylozene oddechovka,neurazi nenadchne.Mam radsi propracovanejsi zapletky,vic postav,vic dejovych linii.Ale jako zabava na tri vecery,vlastne proc ne.

Vesmich
07.09.2020 3 z 5

Taková normální rodinka..rozjezd velkolepý, napínavé, nápadité a všechny pohnutky a postavy vlastně docela běžné a proto uvěřitelné. Když se to tak všechno sejde, klidně to může probíhat takhle. V nějakou chvíli za půlkou přišel ovšem bod zlomu, kdy se autorka, kdoví proč, rozvášnila hodně divoce a od té chvíle už je to takové utrpení až do konce. Je to vlastně jedno, co tam kdo dělá, protože se mi tomu už nechtělo věřit, že by toho osud na matku naložil až tolik, co spisovatelka. Škoda.

Vlaďkaa4
04.09.2020 4 z 5

Samé překvapení......

Bar16
31.08.2020 4 z 5

Knihu jsem četla ve špatném čtecím období a možná proto mi trvalo ji přečíst tak dlouho i přesto, že byla čtivá. Každopádně bych ji hodnotila průměrně, ale hvězdičku navíc dávám za nápad, ten se mi hodně líbil. Od autorky si rozhodně ještě něco přečtu.

Alex.rrr
18.08.2020 3 z 5

Knížka byla napínavá, krásně udrží čtenáře, že prostě chcete vědět, co se stalo... ale ten konec? Nezlobte se, ale od poloviny mi to přišlo tak strašně překombinované a závěr to jen podtrhl. Za mě trochu zklamání z jinak super knížky.

Mrs.Depp
17.08.2020 4 z 5

Opravdu napínavá knížka, od které se nejde odtrhnout. Má první kniha od Shari a už teď se nemůžu se dočkat, až si přečtu další. Kniha má asi tu nejhezčí obálku, jakou jsem kdy viděla. Rozuzlení mě opravdu překvapilo, do půlky vyprávění jsem si myslela, že vím, kdo je únosce a nakonec vše bylo úplně jinak, i když byl i závěr knihy zřejmě do detailu promyšlený a vše do příběhu zapadlo, osobně bych uvítala trochu větší happy end, zatímco ze závěru autorky mě mrazí, což je asi úkol správného thrilleru. Díky Shari prožíváme únos malé Cory jak prostřednictvím její matky, která sama trpí psychickými problémy, tak zároveň můžeme nahlédnout do uvažování únosce a zároveň i detektiva Rasbacha. Super taky bylo, že se absolutně nedalo odhadnout, jak celá kniha dopadne a čtenář je napjatý s každou stránkou, jak se příběh dále vyvine.

LůcaPůca
12.08.2020 4 z 5

3,5⭐/5

katerina2660
11.08.2020 5 z 5

Paráda! Konečně jsem narazila na knížku co má spád, nenudí a hltáte další stránky... doporučuji

LussyP
09.08.2020 4 z 5

Velmi čtivé, ovšem neustálé opakování vět typu "Richard udělal tohle." "Marco vstal." je nepříjemné a do očí bijící, možná jen chyba překladu, kdo ví. Každopádně napínavé, vyhrocené, pár zvratů, celkově fajn, ovšem Někdo cizí v domě se mi líbil víc.

Givana
31.07.2020

Skvělá kniha, napínavá, četla se jedním dechem.

Luccinda
31.07.2020 5 z 5

Jedním slovem dokonalost! Nevím, jestli se mi knížka tolik líbila proto, že jsem jí poslouchala jako audioknihu, ale za mě to bylo dokonce lepší než novinka Jeden z nás. Manželé odvedle mi totiž mnohem více sedli zápletkou, pro mě to bylo něco úplně nového a neokoukaného a také mi přišlo, že oproti knížce Jeden nás byl příběh méně detektivkou a více psychothrillerem, což mám mnohem radši. Více mi záleželo na postavách a velkou roli hrály při poslechu také emoce. A tady přichází velká pochvala za výběr interpretů. Hlavně Libor Hruška mi svým hlasem neuvěřitelně sedl, ale oba dva načetli své pasáže naprosto dokonale, dokázali postavám vdechnout život a díky tomu jsem příběh prožívala mnohem více.

Shari Lapena se předvedla jako mistryně nečekaných dějových zvratů. Překvapilo mě, jak to na konci dávalo všechno smysl a nechápala jsem, jak je možné, že jsem na to nepřišla dřív. Úplně pecková byla dokonce i poslední kapitola. Obvykle je poslední kapitola u psychothrillerů poklidným zakončením příběhu, ale Shari mě už podruhé dokázala v závěru šokovat. Já tu ženskou prostě miluju a těším se na její další psychothriller, do kterého se určitě opět pustím v audio podobě.

Ali88
29.07.2020 5 z 5

Já jsem byla spokojená. Napínavé, plné zvratů... teorii o tom, kdo za vším stojí jsem měnila snad stokrát. Ke konci jsem se tedy bála, aby kniha opravdu dostála svému označení thriller a dobrý! :) Teď si dám nějakou menší pauzu a pak se vrhnu na zatím nejnovější knihu autorky Jeden z nás. :)

Lenka0007
28.07.2020 3 z 5

Thriller spíše pro ženy, zajímavý námět, trochu překombinované. Neurazí, nenadchne.

LaCoccinelle
25.07.2020 5 z 5

Knížky od této autorky jsou přečtené za chviličku. Čtivé, poutavé, nutí číst a číst, dokud se nedozvíte, jak vše bylo. Krátké, svižné kapitoly. Její styl psaní mi prostě sedí.

Lenka51
21.07.2020 5 z 5

Dvoudenní jízda se Shari Lapenou byla opravdu skvělým počtením. Můj první thriller a od té doby drtím jeden za druhým. Komentář píší po více než roce po přečtení, ale na knihu pořád vzpomínám a stále doporučuji. Možná jsem ovlivněná tím, že byla moje první, kdoví, ale byla jsem opravdu nadšená. Nemohla jsem přestat číst ani ve tři ráno, musela jsem prostě rozlousknout, kdo je únosce a najít spojitosti. Doporučuji.

tittanie
19.07.2020

Zajímavé čtení, ale brzo jsem uhodla, kdo je únoscem. Ano nakonec mě překvapilo, jak to vlastně bylo. Ale styl autorky mi trochu vadí.

Frangipani
19.07.2020 1 z 5

Četlo se to docela dobře, ale celou dobu jsem měla pocit, že už to znám - příběh je takový schématický, očekávatelný.
No a ten hloupý konec...jako když někoho přestane bavit živá internetová diskuse, napíše "karma ti všechno oplatí" a opustí ji - tak se zachovala spisovatelka, na pár řádkách se najednou se všema porovnala, vytáhla těžko uvěřitelné motivy, aby se neřeklo, a čtenáři čau.

ydnac
17.07.2020 4 z 5

Líbilo, ale taky už jsem četla lepší...Děj je svižný, dobře se čte. Klidně od autorky někdy zas něco přečtu :-)

Chillia
17.07.2020 4 z 5

Jak jsem četla v několika zdejších komentářích: děj předvídatelný, od začátku bylo jasné, kdo to udělal.... Zřejmě bych teda byla špatná vyšetřovatelka. Měla jsem za podezřelé snad všechny, mě to tedy jasné nebylo:) Děj byl napínavý a velmi svižný, několik zajímavých nečekaných zvratů a ten konec. Knížka se dobře četla a za mě velmi povedený thriller.