Manželé odvedle

Manželé odvedle
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329780/bmid_manzele-odvedle-Ga3-329780.jpg 4 5040 5040

Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste ji viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie. Teď prohlížejí celý váš dům a kdoví, co tam všechno najdou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Couple Next Door , 2016

Sammy.Boy
15.07.2020 4 z 5

Velice zvláštní MANŽELÉ ODVEDLE! Pokud se chcete po několikaleté pauze vrátit ke čtení, tato kniha je ideální volba. Byť se najde několik zvratů, kniha je psaná jednoduchým a úsporným způsobem, takže se v ději orientujete velmi dobře. Zápletka mi přišla zajímavá, kniha je na debut určitě povedená, ale upřímně bych od takhle diskutovaného titulu čekal o trošku víc. Jsem zvědavý na další knihy.

TerezaaBaarova
15.07.2020 4 z 5

Od Shari nejsou thrillery takový masakry, brutální krváky a zádomrazy ale spíš, tak jako ze života. V tomto případě sedí žánr opravdu skvěle : Thriller pro ženy.
Tento byl dobrý, rozhodně přečtu další její knihy.

klaraskolkova
14.07.2020 5 z 5

Shari Lapena je jednou z mých nejoblíbenějších autorek a pokud chci strávit příjemný víkend s dekou, čajem a knihou, vím, po čem sáhnout. Zatím mě každá z jejích knih vyloženě dostala. Skvělý námět z reálného života, čtivé, děj "odsýpá" a psychologie postav je dobře propracovaná. Přečteno za víkend!

kiki11
13.07.2020 5 z 5

Nevím, proč je tu tolik negativních komentářů, protože já jsem nadšená. Čtivé, svižné a napínavé od začátku do konce, jeden zvrat stíhá druhý a čtenář nemá žádný prostor k tomu, aby se nudil. Že autorka často rekapituluje věci, které se udály, mi vůbec nevadilo, knížka je aspoň hezky přehledná a čtenář si všechno v hlavě pěkně urovná. Další skvělá detektivka, díky které přidávám autorku k oblíbeným a už si brousím zuby na další.

Alizon
13.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Jako prazdninova oddychovka dobre. Ale nejaky sok z rafinovane zapletky se u me bohuzel nedostavil. POZOR MOZNY SPOILER Zakladni kostra (kdo a proc) mozna sokujici je ... ale moc me nenadchlo vlastni "odhaleni". Jednotlive postavy to vsechno na sebe proste ctenari prozradi samy. Policie v knize vubec nemusela vystupovat. Napr. moment, kdy postava A ukaze postave B video, na kterem je videt, kdo dite odnesl, by mohl byt skvely. Mohl - kdyby uz to sam ctenar nemel primo od "toho kdo dite odnesl" o par stran drive "jen tak mezi reci" rovnou naservirovano. Na rozdil od mnoha ctenaru mi nevadila uplne posledni kapitola - kdyby tam nebyla - byl by ten konec vlastne takovy nijaky. Plus hlavne za ctivost a rychly spad - jinak neurazi/nenadchne.

ellescorpio
12.07.2020 2 z 5

Je znát, že je to prvotina. Námět spíš na povídku a nepříliš originální. Další knihy už jsou mnohem povedenější.

marina4088
07.07.2020 3 z 5

Moje druhá knížka od autorky a musím říct, že má skvělé nápady, ale hrozně se do nich zamotává. Knížka byla celkem svižná, dala se rychle dočíst a první polovina byla i napínavá, ale od druhé poloviny už to bylo takové, že šlo dost přesně předpovědět, kdo je viníkem, kdo s kým peče a tyhle věci. Když se příběh blížil ke konci, přišel mi zbytečně uspěchaný, nějaké části šly ještě prodloužil (zacož některé šly zase zkrátit). Taky snad každá postava, co tu vystupovala, měla nějaké větší tajemství, které se postupně odkrývalo, což nevím jestli bylo spíš + nebo -. Knížka krom všeho byla dost předvídatelná, což je pro mě rozhodně - a konec se dal čekat, což nebylo zrovna šťastné zakončení. Ale i tak bych řekla, že knížka za přečtení stojí, ikdyž já bych si radši dala rereading někdo cizí v domě než této.

karaliene
06.07.2020 2 z 5

Tak tohle bylo, bohužel, slabé: nenadchl mě příběh (prvoplánový; detektiva tam autorka vecpala nejspíš proto, že v knihách tohoto typu bývá, bez ohledu na to, že si všechno postavy vyřesily bez něj), postavy (nedostatečně propracované, povrchní, psychologický nesourodé), ani autorčin sloh (příliš jednoduchý, prostý, suchý; některé informace se opakovaly tolikrát, jako by cílovou skupinou byli čtenáři dementní s poškozenou krátkodobou pamětí). A v neposlední řadě mně rozčilovalo užívání a překrucování psychiatrických diagnóz a jejich příznaků pro zdůvodňování asociálního chování (včetně vražd).

kacka66
01.07.2020

Hezká kniha, jednoduše se čte, málo postav dobře se pamatují jména a zajímavé rozuzlení ????

Mlsnákočka
29.06.2020 3 z 5

Je zde hodně pochvalných komentářů, ale mě tato kniha moc nenadchla. Manželé mně přišli neskutečně nesympatičtí, děj předvídatelný a hned od začátku jsem věděla, o co tam jde a kdo je pachatel.

maja.koci
23.06.2020 5 z 5

Příběh neskutečně napínavý, s obrovským množstvím zvratů, které jsem vůbec nečekala. Knihu jsem nemohla odložit.

KáťaM.
21.06.2020 4 z 5

Příběh manželů Anne a Marca Contiových a jejich dcery Cory, která se ztratí během toho, co manželé navštíví sousedy, se mi moc líbil. V knížce je znatelný autorčin rukopis - podsouvat čtenáři nejrůznější možné teorie. Unesli manželé dceru sami během doby, co ji chodili kontrolovat? Jsou únosci bezdětní sousedé, kteří je pozvali bez dítěte na večírek? Byla Cora unesena kvůli výkupnému? Nebo Anne Coru zabila, protože trpěla psychickými potížemi...? Na můj vkus nám autorka prozradila pachatele až příliš brzy a vyvrcholení a rozplétání bylo trochu zdlouhavé. Poslední věta tomu dala ale úžasnou tečku. Knížku mohu doporučit, audioverze byla velmi příjemná na poslech, namluvili ji dva sympatičtí interpreti.

Anitram22
21.06.2020 4 z 5

Kniha se nečetla špatně, pro mne spíše oddechové čtení. Chvílemi zdlouhavé.

MarkétaI.
20.06.2020 4 z 5

Od začátku jsem tušila, jak to zhruba dopadne a celou dobu doufala, že se pletu. Kniha se četla velmi dobře, ale čekala jsem teda něco víc.

Misoso
20.06.2020 4 z 5

Táto kniha je priemer. Od Shari Lapena plánuje čítať všetky z jej kníh. Táto je jednoznačne horšia ako Někdo cizí v domě. Neodporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa :D

Arlienen
19.06.2020 2 z 5

Hodně lidí mi tuto knihu doporučovalo. Musím přiznat, že to není úplně můj šálek čaje. Marco a Anna mi byli nesympatičtí a jednali mnohdy nelogicky.

tereza.c
16.06.2020 1 z 5

Neni to styl psani, ktery by me zrovna zaujal a predevsim strhl. Od prvni tretiny knihy jsem tusila,jak se asi tak veci maji a jakym smerem se bude dej ubirat. Za me dej byl prilis strohy, malo postav, ne prilis rozpracovanych. Navic uplny konec knihy mi prisel zbytecny..

MedvidekS
10.06.2020 2 z 5

Vcelku brzy autorka sama odhalí, jak se věci mají a rychle si to pospojujete. Škoda...

m_martina
07.06.2020 4 z 5

Jako první jsem si přečetla tuto knihu od autorky. A nebyla špatná, dobře se četla. Ale protože už mám v žánru psychothrillerů přečteno velké množství knih, nemohu ji ohodnotit plným počtem, protože jiné knihy se mi líbily víc.

irrrenka
05.06.2020 2 z 5

Knížku jsem dočetla, ale moc mě nenadchla. Děj se dal zkrátit, moc omáčky okolo.