Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2902 2902

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Francesca14
17.10.2019 4 z 5

Tato kniha patří k těm čtivějším, které jsem od autorky četla. Nebyla nijak zvlášť nepředvídatelná, mě to ale hlavně zaujalo rozmanitostí postav a jejich příběhů, které mi přišly dobře propracované. Všechny jsem si víceméně oblíbila a bavilo mi sledovat jejich každodenní život, hlavně dilema, před které byla Cecilia postavená a to, jak se s ním vypořádala. A konec mě nezklamal, příběh mi nepřišel příliš dlouhý, takže ačkoliv to nebylo žádné velké BUM, jsem s četbou spokojená.

barusa.s
08.10.2019 4 z 5

Příjemná odpočinková kniha se zajímavým dějem. Nejvíce mě zaujal epilog "co by, kdyby". Autorka krásně prolíná osudy jednotlivých postav. Můžu doporučit.

lucifess
07.10.2019 4 z 5

Lehká odpočinková knížka. Žádná složitá literatura, ale velmi příjemně čtivá.
Stránky ubíhaly a najednou jsem zjistila, že je konec. Příjemným překvapením byl epilog na konci knihy. Přišlo mi to neobvyklé, ale určitě zajímavé a za to palec nahoru. Super ozvláštnění!

baterka.gs
26.09.2019 5 z 5

Poutavý příběh, více či méně reálný.. avšak čtivý a rozhodně knížka nezklamala. Takové lehké odpočívací čtení a jistota.

VeronikaAug
18.09.2019 5 z 5

Mě se to fakt líbilo. Patřím do cílové skupiny pro knížky od L.Moriarty a opravdu mě to dostalo. Je tam teda znát odlišnost kontinentů, jinakost životní úrovně, chování lidí, vnímání věku. Ale to se mi líbílo taky. Příběh byl lehce napínavý, rozhodně k zamyšlení, za mě se to Liane povedlo na jedničku. Konec byl naprosto vyšperkovaný. Už se těším na další knihu.

Adelaki
16.09.2019 4 z 5

Moje první kniha od autorky. Znám jen Sedmilhářky a to pouze v televizní podobě, tak jsem byla zvědavá, jaké bude Manželovo tajemství. Většinou "romány pro ženy" nečtu, takže jsem ani nevěděla, co čekat. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale kapitoly jsou krátké a postavy se tedy často opakují, takže se člověk za chvilku zorientuje. Trochu mi vadilo, že se v knize nic moc neděje, ale kniha se hezky čte a líbil se mi i styl psaní autorky. Jaké bude manželovo tajemství jsem čekala, líbil se mi ale zvrat na konci a epilog, za který dávám 4* a už se těším na Na co Alice zapomněla.

majavcelicka
15.09.2019 3 z 5

Nádherná kniha o tom jak naše činy a rozhodnutí ovlivňují náš život a život ostatních. První třetinu knihy jsem absolutně nemohla "prelouskat" pořád jsem odkládala, nebavilo mne veliké množství postav v knize, ve kterých jsem se ztrácela. Pak začala být kniha zajímavá, v pár okamžicích mi vehnala slzy do očí a konec má krásné zakončení k zamyšlení.

silvie.s
15.09.2019 1 z 5

Kniha mě bohužel velice zklamala. Už od počátku mě dost nudila. Knihu jsem během čtení několikrát odložila a poté začala číst znovu. Navíc po odhalení tajemství se mi ji už ani nechtělo dočítat.

Neami2
14.09.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale poté jsem se nemohla skoro odtrhnout. Četla jsem i lepší knihy, ale i tak stojí tahle kniha za přečtení.

Rrrroumi
11.09.2019 3 z 5

Dalo se to přečíst, ale žádná hitparáda. Odpočinkové čtení.

Pája699
09.09.2019 2 z 5

Tak za mě jedno velké zklamání tato kniha. Zbytečně dlouhá, bez jiskry, napětí. Celkově mě tato kniha moc nebavila, ničím mě nezaujala. Možná to bylo i stylem psaní, který mi moc neseděl. Zkusím ještě přečíst SEDMILHÁŘKY a snad to bude lepší počtení podle recenzí :-)

Jonna
08.09.2019 4 z 5

Po Sedmilhářkách další dobrá kniha od Moriarty. Dobře se čte, člověk začíná tušit a trochu se i děsit toho, že bude mít pravdu... Skvěle napsané, čtivé a výborně vykreslené charaktery. Super čtení na léto.

andy_nejedla
02.09.2019 5 z 5

Boží, boží, boží! Už se těším na další knížky od této autorky. :)

Monni
27.08.2019 3 z 5

Já zeda nevím, ale autorka mi prostě vůbec nesedla, nejspíš asi stylem psaní nebo nevím. Každopádně mi kniha přišla občas hodně zdlouhavá. Určitě by se dala zredukovat. A na druhou stranu mi tam přišlo pár věcí, které nebyly dořešené a dovysvětlené. Hodnotím průměrem.

Květ
15.08.2019 3 z 5

Manželovo tajemství je mým třetím románem od Moriarty, bohužel mě tentokrát tolik nezaujal. Ač byl koncept tří žen, tří příběhů podobný, jako u předchozích románů, pro mě měl málo šťávy. Knížku jsem bez problémů odkládala, nic moc mě netáhlo ke čtení, děj se pořádně rozvíjel až od poloviny. Průměr.

annettka1098
07.08.2019 3 z 5

O knize jsem četla, že je hodně podobná Sedmilhářkám. Vzhledem k tomu, že Sedmilhářky (knihu) miluji, těšila jsem se. Jenže Manželovo tajemství mi přišlo jako hodně slabé Sedmilhářky. Hlavní dějová linka mi přišla strašně málo pravděpodobná, nedotažená. Kniha mě vůbec nenutila číst dál. Po odhalení manželova tajemství, které proběhne zhruba v polovině knihy mě příběh přestal zajímat. Dočetla jsem ji v podstatě z přesvědčení.

Áďa302
07.08.2019 4 z 5

Kniha se mi nezdála tak skvělá jako Na co Alice zapomněla. Ale za mě je tu jedno velké plus - nikdy jsem si nemyslela, že existuje tak skvělý autor, který dokáže přemýšlet o různých alternativách jako ,,co by bylo kdyby". Je vidět, že autorka ví co chce napsat a jak si to prosadit! Mám ráda její knížky a její styl psaní. Jsem relativně mladá, ale její příběhy o ženách ve středním věku mě baví!

NoelHudson
07.08.2019 5 z 5

Vážně jsem nečekala, že to tajemství uhodnu ????Trochu mi to připomnělo Zoufale manželky. Rozhodně si od autorky přečti i další knihy.

Aghatte
07.08.2019 3 z 5

Moje druhá kniha po Sedmilhářkách. Autorka píše velmi dobře. Líbí se mi její styl, nebojí se otvírat mysl postav a seznamovat nás s myšlenkami, které by měly zůstat utajeny. Umí být vtipná, sžíravá, chytrá i ironická. Jen romantika jí moc nejde.
Zápletka byla předvídatelná. Kdo už něco přečetl ( cca 8 knih týdně 40 let jako já... :-)) ), hned pochopil, co je obsahem dopisu. Zajímalo mě, jak si s tím aktéři poradí, jak se k tomu postaví. Přiznám se, že jsem taky v poslední třetině přeskakovala.
Milostná aférka s učitelem tělocviku byla ta trapnější část knihy...
Ovšem, a píšu to znovu, překvapuje mě, jak se autorka staví k "problematice" tlustých žen. Zřejmě projektuje nějakou svoji vlastní fobii, životní zkušenost, trauma..., nevím, co to je. Ale stejně jako v předchozí knize, kdo je tlustá mladá žena, je odepsaný! Proboha, proč ji na tom tak záleží to zdůrazňovat. V minulé knize bych to pochopila jako součást děje, zde však Felicity stála na pokraji, a bylo by celkem jedno jak vypadá nebo kolik váží.
Je zde cítit pochopení s vrahem, je zde cítit odpuštění a opět pochopení ženy oběti, která chtěla domnělého vraha také zabít, ale žena s nadváhou... Konečná. Bez života, bez lásky, bez přátel, odsunutá na pokraji společnosti, terč posměchu a odsouzeníhodná. Až když zhubla, život začal.
Tak to mi teda silně vadí. Na světě jsou miliony žen, které nemají velikost XS a žijí plnohodnotný život, ve kterém jsou milovány a milující. Vůbec nechápu ten důraz na to, proč by to tak být nemělo.
Půjčím si další knihu už jen proto, abych zjistila, zda to tam bude mát autorka opět :-)

jahlina
05.08.2019 5 z 5

Četlo se dobře. Skvěle propracované postavy. Některá tajemství mají asi zůstat skrytá. Podobné Sedmilhářkám.