Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2904 2904

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Cleo De Nile
07.06.2019 5 z 5

Vynikající počin, první knížka od Liane, jakou jsem kdy četla. Seznámení proběhlo bez chybičky, a já si autorku a její styl psaní zamilovala. Příběh mě velmi rychle pohltil, a až do konce mě nechal napnutou a s hlavou plnou teorií, jak by to všechno mohlo být. A samotný závěr mi vyrazil dech. Autorka umí opravdu dobře propracovat a vykreslit postavy, až si říkáte, že vám vlastně připomínají vaše známé. Nejzajímavější je, že nebýt jednoho prchavého okamžiku, mohlo to celé skončit úplně jinak.

Eeli
04.06.2019 2 z 5

I když je kniha vystavěna na vážných tématech, nedokázala ve mně vzbudit žádné emoce a přesvědčit mě o čemkoli. Vše mi připadalo vylíčeno tak nějak povrchně a plytce.

wiolca
25.05.2019 5 z 5

Opěta Liane nezklamala. Příběh tří žen, který se na chvíli protne a ovlivní jedna druhou. Tři ženy, které jinak nemají zdánlivě nic společného. Knihu jsem začala číst s tím, že ji budu asi číst delší dobu. Říkala jsem si, teď nemám moc na čtení čas. Ale omyl. Když mě kniha chytne, tak se těžko odkládá.

essidaven
24.05.2019 3 z 5

Takový průměr v žánru. Je to dobře napsané, to ano, jen mě to zas tak moc nenadchlo. Možná kazilo dojem to, že manželovo tajemství bylo odhaleno už asi po 100 stranách a pak to bylo takové plácání na místě. Závěr zase trochu zvedl napětí, ale nejsem si jistá, zda sáhnu po další autorčině knize.

elenai
14.05.2019 4 z 5

Chvíli jsem byla na vážkách, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, spíš se přikláním k tři a půl.:-) A co mi vadilo? Trochu zbytečně natáhnutá linka Tess, neuvěřitelnost jednání některých postav a že k odhalení manželova tajemství došlo poměrně brzy, a potom příběh autorka dle mého uměle nastavovala. Ale opět jsem si u čtení krásně odpočinula a v budoucnu si určitě něco od paní Moriarty přečtu, už kvůli australskému prostředí.

ivca84
10.05.2019 4 z 5

kniha ukazuje příběh tří žen a jejich osudy a to že i každy zly skutek je po zasluze potrestan.
docela čtivý příběh

Cabiria
09.05.2019 3 z 5

Čtivá oddechovka, která se skvěle čte, ale nic víc.

Martina410
30.04.2019 4 z 5

Napinava knizka, misty az moc pretazena za vlasy, ale cetla se dobre.

Aquagirl
29.04.2019 4 z 5

Moc pěkné. Sice se to podle mě nevyrovná mojí milované Na co Alice zapomněla, ale i tak jsem si čtení opravdu užila. Zajímavý, originální příběh, u kterého se člověk hodně zamyslí nad svým životem, nad tím, jak by on sám reagoval, kdyby ho potkalo něco podobného... Strašná představa.

dewey
20.04.2019 2 z 5

Zatraceně čtivé. Tuhle knížku slupnete jako malinu.
Příhěhy tří hlavních postav se krásně prolínají a doplňují (i když Tessina linka je trochu stranou), není nouze o dramatické situace.
ALE! Žádná z postav, snad jen kromě Rachel, není úplně uvěřitelná. Autorka místy až moc tlačí na pilu (vztah Tess a Felicity - tomu fakt nejde věřit). I v samotném příběhu, jakkoliv je čtivý, jsou díry. Třeba tahle: Vážně musela Rachel najít kazetu až po 28 letech? Mám opravdu věřit tomu, že za 28 let si tu kazetu někdo nepustil nebo ji nevyhodil?
Epilog naprosto podryl celou knížku. Ano, čtenář chce vědět všechno a Liane sepsala epilog opravdu úderně. Na malinkém prostoru nám naservírovala VŠE. Ale bylo to nutné? Nestačilo by pár náznaků v samotném textu? Sama autorka píše, že "některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky". Tak proč staví čtenáře to role vševědoucího boha?
Manželovo tajemství se čte dobře a rychle, ale vracet se k němu určitě nebudu. Číst jen kvůli příběhu už mě nebaví.

Ondra_P
14.04.2019 4 z 5

Na knize se mi líbí, jak se tři různé příběhy postupně protínají. Škoda že manželovo tajemství je prozrazeno tak brzo jinak by mohla být kniha napínavější...

Isserley
09.04.2019 4 z 5

Liane Moriarty zkrátka umí. V mém případě připoutat čtenáře do sesle a nepustit, dokud nedočte poslední stránku. Hlavní hrdinka před námi přímo ožívá, takový typ ženy a matky známe už ze Sedmilhářek a jistě máme nebo jsme měli mezi matkami spolužáků svých dětí takovou “turbomyš”. Její příběh zaujme. I ostatní postavy příběhu jsou dobře podané a atmosféra komunity kolem církevní školy je velmi výstižná. Připomíná mi to knihu moji oblíbenou knihu Prázdné místo od Joanne Rowlingové.

tabaluga
09.04.2019 3 z 5

U knihy jsem měla ze začátku problém se zacist, ale zhruba tak od poloviny jsem ji nemohla odlozit. Bylo to vlastně od okamžiku, kdy se Cecilie dozví manželovo tajemství a ona najednou neví, jak s informací nalozit, jak se chovat před člověkem, kterého se tajemství týká...v poslední řadě byla zajímavá i dejova linka Tess a jejího rozpadajiciho se manželství...

aneta.giraffe
07.04.2019 5 z 5

Pri cteni jsem si prosla vsemi moznymi pocity - od smichu, pres husi kuzi az po plac. Knizka byla skvela.

hasič
06.04.2019 3 z 5

Za začátku mě kniha nebavila, ale postupně se všechny tři osudy začali zajímavě propojovat, že jsem knihu musela dočíst.

LenkaGonn
25.03.2019 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Nepředvídatelná zápletka. Velice se mi líbil konec.

Monika_cz
20.03.2019 5 z 5

Úžasné...ze začátku jsem se bála, že to bude jen další ženský román z červené knihovny, ale pletla jsem se...hlavní postavy jsou neuvěřitelné, čtenář se do nich dokáže dokonale vžít. I když jdou postavy někdy proti sobě, člověk drží palce všem. Kniha je plná pocitů a myšlenek z normálního života. Je plná tajemství. Nejvíc jsem byla překvapená z konce a z epilogu jsem měla husí kůži.

parley3
10.03.2019 3 z 5

Než jsem se zacetla, chvilku mi to trvalo. Zajímavá zapletka, čtení pro mě spíše oddechové. Naopak moc se mi líbil konec, do poslední věty.

kap66
10.03.2019 4 z 5

Po druhé knížce Liane Moriarty vím, že jednu věc umí skvěle - umožní čtenáři (ano, i jemu, nejen čtenářce!) nahlédnout do psychiky hlavních ženských postav tak věrohodně, že i on prožívá intenzivně jejich osudy; druhou věc umí dost dobře - rozehrát příběh (baví mě tři linie) a napnout; třetí věc umí dobře - udržet zajímavost až do konce (ačkoliv tady doporučuji příliš nepřemýšlet nad odhalením hlavní zápletky, protože vás to napadne, a trochu se ochudíte).
Je to poutavý příběh, který umí zaujmout i vyvolat otázky (morální dilemata týkající se viny, svědomí a odpovědnosti) přesahující rámec zábavné literatury. Bavilo mě to.

Lkomrska
08.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Dala jsem si pauzu od detektivek a vražd ????a nezklamalo mě to. Takové klidně poctenicko.