Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2904 2904

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Vevericka.eva
04.08.2019 5 z 5

Jako prvni jsem o teto autorky cetla Sedmilharky. Ty mi prisly ve vysledku o kapku lepsi. Nicmene i tak je toto velmi dobry a ctivy roman. Se ctenim jsem skoncila ve 2.30 rano. :-) Zaver byl skveli, hodilo by se rict Bozi mlyny... Nebo Oko za oko... Fakt doporucuji.

Market = )
04.08.2019 5 z 5

Já jsem opět nadšená! Závažná témata obracená ze všech možných stran podle toho, kdo ze zúčastněných je právě řeší / prožívá, prima různorodé charaktery a opět oceňuju i vtipné dialogy.

Owain
30.07.2019 2 z 5

Pro mne nezajimava kniha.

AltaMari
25.07.2019 3 z 5

Moje druhá kniha od L.Moriarty. Psaná čtivě, jako oddechovka dobrý. Ale: postavy jako by vypochodovaly ze Sedmilhářek; paničky střední třídy, které žijí školními besídkami, narozeninovými oslavami svých dětí, návštěvami posilovny (ano, a zde navíc Tupperware seancemi). Jsou milující, akční, empatické, cool ... Muži zde hrají druhé housle a zhusta se chovají jako pitomci. Trochu nefér...

Eduarda
24.07.2019 4 z 5

Snad první Moriarty, která mě bavila! Palec nahoru za hlavní zápletku, ale i další propletence, které v příběhu postupně získávaly své místo. Kéž by autorka podobně zacházela s námětem pokaždé...

marci137
24.07.2019 2 z 5

Bohužel jediné, z čeho jsem měla husinu, byl konečný epilog.
Jinak mě kniha nijak extra nezaujala. Postav je zde průměrně, ale děj se mi zdál moc protáhlý a bylo zde zbytečně mnoho detailů, které činily knihu méně záživnou.

Je to druhá kniha od této spisovatelky co jsem četla a už taky poslední...

olejnice
23.07.2019 5 z 5

No dejte pokoj - na takové tajemství bych nerada přišla !
Napínavé, čtivé!

kittlerka
20.07.2019 4 z 5

Taková opravdu oddychovka. Děj neměl žádný velký zvrat, hlavní zápletka se dala dost předpovídat, ale autorka píše čtivě a tenhle příběh se mi vlastně i líbil:)

Zuuuza
14.07.2019 5 z 5

Dočetla jsem v slzách. Autorka patří k mým oblíbeným už dlouho, ale asi pro tu zápletku se mě tahle kniha dotkla ještě více než předchozí, které jsem četla.

Zuzkanka
13.07.2019 3 z 5

Nebavilo mě to.. Do čtení jsem se musela nutit, protože jsem nechtěla zahodit těch 150 přečtených stran.. Absolutně nechápu dějovou linku Tess, Felicity aspol.. Na manželově tajemství to nemělo žádný podíl, ani se nestal kdo ví jaký dějový zvrat.. a vzhledem k tomu, že tajemství bylo čtenáři odtajněno asi po 100 stranách, tam už moc napětí nebylo.. V závěru to trochu nabralo na otáčkách, ale prostě nějak mě to neoslovilo.
Co se týká Rachel, tak si nechci ani představovat, jaké to je přijít o dítě, ale abych té ztrátě podřídila celý zbytek svého života a živila v sobě zlobu a nenávist...člověk musí jít dál a přijmout věci tak, jak jsou..
Obecně mě většina postav v knize dosti iritovala.. Neustálé naříkání a sebelítost.. Toto se moc nepovedlo..

LucyBooks
08.07.2019 5 z 5

Než jsem si knihu koupila, tak jsem na ni nečetla moc dobré recenze. Proto jsem měla trochu obavy, ale byly zbytečné. Jsem z knížky nadšená, styl psaní mi sedl, přímo vyhovoval, stejně tak jako gradování příběhu. Za mě vynikající knížka, doporučuji a troufám si říct, že tato kniha zaženhala mou začínající čtecí krizi.

Veve1234
08.07.2019 4 z 5

Perfektni knizka, ktera me vtahla do deje tak, ze jsem cetla do 3:25 do rana, coz se mi opravdu dlouho s zadnou jinou knihou nestalo :)

rajcatko
07.07.2019 3 z 5

Bylo to zdlouhavé. Některé pocity se daly vyjádřit skromněji, ale příběh jako takový byl hezký, závěr knihy dobře rozpracovaný a i když si knihu znova určitě nepřečtu, nebudu se bát jí doporučit dál.

Booky84
06.07.2019 5 z 5

Kniha má pomalejší rozjezd a chvilku mi trvalo se zorientovat v postavách, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a během chvilky byla přečtená. Konec a celkové rozuzlení naprosto skvělé.

Bórborka
04.07.2019 3 z 5

Nevím, co říct...
Kniha vám na počátku představí to "tajemství", které se tam bude rozvíjet až do konce. Problém pro mě nastal ve chvíli, kdy to tajemství (které se dalo předvídat) bylo vyzrazeno a vy vlastně nevíte, co se v knize ve zbylých 3/4 odehrává..
Za konec, který mě zasáhl přidávám 1* k plusu, ale jinak bych knihu popsala jako táhlou, nezáživnou.

Kiki22
01.07.2019 5 z 5

Zhltla jsem to jedním dechem a bavilo mě to stejně jako Sedmilhářky! Líbí se mi, že autorka ukazuje víc příběhů, které se postupně sbíhají, a zároveň nadhazuje témata k zamyšlení, ukazuje rozervanost a váhavost vnitřního světa postav. Fandím myšlence, kdy se máme snažit vztahy zachraňovat a ne je zahodit, když přijde krize - a že tady to byly fakt velký krize! Tess a nevěra jejího muže a nejlepší kamarádky, Cecilia a temné tajemství jejího muže skryté v dopisu, smrt Janie, následky činů a rozhodnutí... Určitě stojí za to přečíst!

malazluta
24.06.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém vyznat se v postavách, autorka na nás hned v první kapitole vychrlí spoustu jmen a neustále přemýšlet kdo je kdo mi kazilo dojem z knihy. Jakmile se do příběhu začtete, tak naštěstí tento problém odpadá a příběh ubíhá příjemným tempem. Manželovo tajemství odhalíme poměrně záhy a pozornější čtenář na něj přijde ještě dřív. Po tomto odhalení příběh neztrácí na svém tempu, ani zajímavosti - všechno se to propojí a vy najednou zjistíte, že jste dospěli ke konci a ani nevíte jak. Osobně mám trošku problém s epilogem, který mi přišel zbytečný a obešla bych se bez něj - nemám ráda v příběhu "co kdyby"... na "co kdyby" se v životě nehraje.

Enny06
20.06.2019 3 z 5

Začátek byl vážně boj. Myslela jsem že knihu odložim, ještě že jsem to neudělala. Ve finále to je celkem dobré čtení.
3,5 hvězdy.

markéta88
20.06.2019 4 z 5

Zacatkem jsem se opravdu tezce prokousavala, ale jsem rada, ze jsem to nevzdala☺

Dobre se to cetlo, jako oddechovku muzu doporucit..

Musim se podetit s vetou-myslenkou Tess, ktera me mile prekvapila, az jsem se zasmala!!
*Jebal ji, ale ve skutečnosti vyjebával s nimi.*

Ctenar1202
17.06.2019 4 z 5

Dnes jsem knihu docetla a za me SUPER!! Pres pocatecni motani se v postavach, prisel skvely pribeh. Jedine minus bych dala za konecny epilog. Pokud by jej autorka vynechala me by to urcite nevadilo ????. Za me 4,5/5.