Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2905 2905

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret , 2013

Maggie168
12.01.2018 3 z 5

Nebylo to sice špatné, ALE .... Zajímavý děj to mělo, ale chvílemi jsem se musela do čtení vážně nutit, určitě se ke knize znovu nevrátím.

Simmminek
11.01.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, která 100% stojí za přečtení. Čtenář jako já, který věří na něco vyššího jako je osud apod., si pochutná na tak silném příběhu. Propojení životů hlavních postav je perfektní. A závěrečný epilog? Tak to mi došly slova a zatlačila slzu. Souhlasím s autorkou, že je jen dobře, když některá tajemství zůstanou skryta navždy. Smutný a silný příběh několika lidí. Děkuji za tak bezva knihu, kterou řadím mezi své TOP.

VílaElvíra
05.01.2018 3 z 5

Přečetla jsem, ale těšila jsem se až bude konec. Bylo to takové jednoduché čtení, které mě nijak nezaujalo. Ke spisovatelce se zatím vracet nebudu.

wesia
30.12.2017

A mně se to líbilo. Neříkám, že se nenajdou lepší knihy (Sedmilhářky lepší byly), ale mně se nejvíc líbí, že vlastně nevím, jak se kdo rozhodne a proč, nutí mě to přemýšlet, co já bych udělala a proč....nejvíc se mi tedy protivilo velké množství závorek a takové ty ukňourané pasáže (hlavně ty manželé byli chvílemi na roztrhání stránky).

Welinie
27.12.2017

Nedočteno :/ ..dočetla jsem do půlky a to ještě s velikým přemlouváním. Dám ještě šanci Na co Alice zapomněla a jestli ani to nebude dobré, spisovatelku zavrhnu úplně.

Nicol13
25.12.2017 2 z 5

Já nevím... Tohle asi nebyl úplně můj šálek kávy a nemohu sdílet všeobecné nadšení. Hrozně jsem se na to těšila. Kniha byla opěvovaná, přebal vypadá nádherně a Sedmilhářky se mi líbily.
Jenže u Sedmilhářek jsem způsob psaní tak nějak hltala, tady mě to štvalo.
Byly tam zajímavé chvilky, které udržely mou pozornost na delší dobu, ale jako celek nic moc.
Žádná postava mi nepřirostla k srdci a celé mi to přišlo takové ukňourané a přiblblé.
Podruhé po ní nejspíš nesáhnu, ale úplný brak to není.

Enolain
21.12.2017 5 z 5

Tak tahle knika me uplne pohltila..byla jsme jak posedla, musela jsem kazdou chvili cist dokud jsem nedocetla... ale fakt nevim proc...cetla jsme uz lepsi..zajimavejsi..napinavejsi...vlastne to je takova oddychovka... urcite prectu autorcinny ostatni knizky...jsem na ne zvedava :)

JancaKube
15.12.2017 5 z 5

Kniha byla v průhěhu čtení zajímavá a bavila mě. Nicméně už jsem četla zajímavější knihy. Fascinující z ní udělal až epilog nakonci.

Dani25
08.12.2017 2 z 5

Tak pre mna taky stred, citala sa lahko, ale odporucala by som ju uz ked fakt nie je co citat. A este som nepochopila preco sa to odohravalo na jesen a zaroven bola Velká noc :o

DoDidDone
30.11.2017 4 z 5

Knihy od autorky pro mě slouží především k zlepšení nálady po nějakých detektivkách nebo náročnějších knihách, kdy zkrátka potřebuju něco jednoduššího a klidnějšího. Tahle kniha byla opět čtivá a četla se velice rychle, atmosféra je místy až depresivní. Nemůžu si pomoci, ale postava Tess tam podle mě vůbec nemusela být, nějak mi do toho celého nezapadala. Jinak hodnotím velice kladně, líbí se mi myšlenka a epilog je napsaný skvěle.

katerina9582
30.11.2017 1 z 5

Asi jsem jedna z mála... moje první setkání s autorkou a knihu jsem málem odložila... Nebavilo mě to a četlo se velmi těžce, musela jsem se nutit

ZuK1
27.11.2017 4 z 5

Sedmilhářky se mi líbily podstatně víc, ale jako oddychové čtení na dovolenou dávám Manželovu tajemství 4*.

Tejuš
24.11.2017 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší z knih, co jsem od autorky četla. Ale to neznamena,ze knizka neni psana stejne dobre jako ty ostatni. Zajimavy napad,ale moc me pribeh neoslovil. Nicmene autorka pise tak skvele,ze nemuzu nezsi doporucit.

TaLu
23.11.2017 4 z 5

Myslím, že někteří čtenáři mohou mít problém s tím, že spisovatelka své knihy začíná z mnoha pohledů. V každé kapitole se odvíjí jiný příběh, který graduje takovým způsobem, že se úzkost mění mnohdy v nedefinovatelnou tíseň. Někoho možná tento způsob sbíhajících se pěšinek odrazuje, ale já patřím k těm, kdo si spisovatelku zamiloval právě z tohoto důvodu. Je samozřejmě lépe, mít prostor, přečíst knihu plynule, abychom nezapomínali souvislosti. Plynulost čtení ale znamená, že když knihu zrovna nečtete, tak o ní alespoň přemýšlíte. Příběh byl tentokráte z těch, u kterých mrazí. Vše se vším souvisí. Podtitul knihy mluví o tom, že některá tajemství by bylo dobré nikdy nepoznat, poněkud zvláštní doslov dává tomuto výroku vlastně zapravdu. Přesto jsem po celou dobu čtení měla v sílících emocích intenzivní pocit, že je to právě naopak. Pokud bychom dokázali přemoci strach a čelili životu v pravdě, ušetřili bychom sobě i našim blízkým mnoho bolesti. To jsem si z tohoto strhujícího příběhu nabitého dějem odnesla já. Za mě skvělé čtení. Melancholické, emotivně silné, vyvolávající otázky. Třeba někomu i přinášející odpovědi. Spisovatelce díky. Hodnocení snižuji jen z toho důvodu, že knihy, které jsem od ní přečetla dříve, mi daly ještě o malinko víc. Ona vlastně úplně stačí ta tajemství, která odhalit nemůžeme, o nichž se nikdy nic nedozvíme a na které ukazuje již zmíněný doslov. Zbývá naděje, že pokud nevím, věřím, že někdo ví, a pokusím se žít co nejlépe. Ještě si o tom budu pár dní přemýšlet, a to je vlastně úžasné, když kniha něco takového dokáže vyvolat.

kudrdlinka
19.11.2017 4 z 5

Zajímavá knížka, čtivá, která sebou nese spoustu otázek k zamyšlení o vině, nevině, pravdě, odpuštění ... Ze začátku se to sice rozjíždělo pomaleji, některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale pak už se příběhy stále více propojovaly a děj nabíral na obrátkách, které zakončil výborný epilog.

pavčape
19.11.2017 4 z 5

Tak jsem si říkala, na kterou stranu čtenářů se přikloním. Zda k té, kterým se knížka nelíbila (asi jich bylo méně) a nebo těm, kterým se kniha naopak líbila velmi. Mně se tedy líbila ! Zpočátku zajímavé, uprostřed knihy jsem byla trochu rozladěná tím neustálým Ceciliiným přemítáním, jak se zachovat, ale konec to napravil. Osudy všech zúčastněných se prolnuly, vztahy se vyjasnily a hříchy byly potrestány... I když hříchy? Kdo byl ten největší hříšník? Kdo byl největší oběť? Tedy ten epilog mě dostal! A donutil k zamyšlení.

adrika20
15.11.2017 4 z 5

Báječná, napínavá, zkrátka perfektní!

Lemurka
07.11.2017 2 z 5

Má druhá a taky poslední kniha od této autorky. Manželovo tajemství a Sedmilhářky mi přišly jak přes kopírák, nudné, zdouhavé, některá místa jsem i přeskakovala. Liane mě nepřesvědčila o tom, že by uměla psát lépe než podprůměrné románky pro ženy.

lenka6504
07.11.2017 4 z 5

Knížka se četla sama. Příběh více postav se postupně prolíná a závěr má spád. Určitě doporučuji.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Musela jsem přijít na chuť autorčinýmu stylu psaní, ale konstatuji, že je to jedna z nejlepších knih co jsem četla poslední dobou, opravdu stojí za přečtení!