Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2937 2937

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret, 2013

Charmedka
11.02.2017 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, nenudila jsem se. Autorka s citem a nadhledem popsala životní tragédie, charaktery postav a jejich osudy jsou dokonale propracované. Avšak jedno mínus mám, kniha mi přišla téměř totožná jako Sedmilhářky. Tři ženy a spousta tajemství a zvratů.

Martina23
05.02.2017 5 z 5

Výborná kniha, vůbec nevadí prozrazení tajemství uprostřed knihy, důležitější je vyrovnávání se jednotlivých postav s touto situací. Úplně mě nadchnul konec "co by se stalo, kdyby se to tak nestalo". Za mě 5*

Pechule
04.02.2017 5 z 5

Právě dočteno a jsem z knihy nadšená. Jak uvádí většina čtenářů - také jsem se ze začátku ztrácela v postavách a jejich nástupů v knize, ale s přibývajícími stránkami už s tím nebyl problém a kniha měla spád a správné napětí. Že bylo v půlce knihy prozrazeno tajemství? To mi nevadilo, bylo zase zajímavé sledovat, jak se s tím každá postava vyrovnává. A kvůli konci jsem šla spát až hodně nad ránem - prostě jsem knihu potřebovala dočíst :-)

elisa194
02.02.2017 2 z 5

Tahle knížka mě nenadchla a byla pro mě nudná. Nemohla jsem se do ní začíst. Hned mi bylo jasné jaké tajemství manžel má, takže jsem neměla ani pocit napětí. Bavil mě snad jen jediný příběh a to Tess.

evask
24.01.2017 4 z 5

U každé kapitoly jsem musela nejdřív přemýšlet, kdo je kdo. Prostředek se trochu vlekl. Ale závěr, to tedy paní Moriarty vymyslela opravdu dobře.

Týnka94
23.01.2017 4 z 5

Podle mě byl největší kámen úrazu vzpamatovat se kdo je kdo a jaký příběh patří ke komu z těchto hrdinek. Když jsem se začala orientovat, konečně jsem se začetla, četla jsem ji doma, při cestě do práce, při cestě z práce. Děj byl dobrý, akorát je škoda, že to hlavní ,,tajemství" bylo vyzrazeno už v půlce knihy. Za mě ale stojí za přečtení.

Dejvid
21.01.2017 3 z 5

Děje je v knize pomálu, většina textu je rozebírání pocitů jednotlivých postav. Hlavní zápletka je je pro většinu dějových linií vyřešena v podstatě na začátku, dále je pouze rozebíráno, jak se s tím jednotlivé postavy vypořádavají. Nicméně i tak jsem byl zvědavý, jak to dopadne a je mi jasné, že to je primárně ženská literatura. Také bych nebyl nadšený, kdyby mi nějaká holka hanila Star Wars :-))

anoti
16.01.2017 4 z 5

Začátek pro mě byl těžší, trochu zmatený..než jsem si zvykla na jednu postavu, už tam byla druhá a než tam byla zase ta první už jsem se ztrácela...ALE!Stálo za to vytrvat!Kniha mě nakonec pohltila, hltala jsem každou její stránku a nemohla se dočkat rozuzlení.

Hvězdinka
15.01.2017 2 z 5

No, nevim... Tesila jsem se, ale je to takovy prumer. Na me prilis dlouhe liceni pocitu, ktere se v knize omilaly stale dokola. Libil se mi epilog.

Monike
15.01.2017 5 z 5

Skvela zapletka i rozuzleni!

mariva
14.01.2017 3 z 5

O něco lepší než Tři přání, ale jako úplný trhák mi to nepřipadá. Na chvíli mě překvapilo líčení velikonočních oslav ve spojení s podzimním počasím, než mi došlo, že jsme u protinožců. Přece jen knihy z Austrálie zase tak často nečtu.

moho
06.01.2017 5 z 5

Moje první čtená knížka od této autorky, jednoznačně dobré čtení. Líbily se mi poznámky na konci knihy. Co by kdyby?

Zuzka222
05.01.2017 3 z 5

Je to již dva dny, co jsem knihu dočetla a stále přemýšlím, jestli se mi vlastně líbila. Nejsem úplně zvyklá na tento typ psaní (myšlenky v závorkách) a zpočátku mě to trochu rušilo. Téma knihy je zajímavé a originální, jednotlivé příběhy jsou šikovně propojené a několikrát jsem se během čtení zastavila a přemýšlela, jak bych se sama v dané situaci zachovala, což u knihy vítám. Nicméně nemůžu se nějak ztotožnit s koncem. Přišel mi takový useklý, nedotažený, jako kdyby měla autorka vyčerpaný povolený rozsah a potřebovala knihu rychle skončit. To, že se mi samotné ukončení příběhů ani nelíbilo, pominu, protože každý můžeme mít jiná očekávání. Přišlo mi také, že se v knize často omílají pořád dokola ty stejné myšlenky a pocity. Ano, v reálném životě to tak asi i je, ale číst mě to prostě nebaví. Navíc charakter postav byl dost otřesný a logika jejich činů naprosto nepochopitelná. Hodnotím jako průměr, ale určitě vyzkouším i autorčiny další knihy, třeba mi tato jen nesedla.

Vlastula.P
01.01.2017 5 z 5

Dnešní den jsem se rozhodla věnovat jen této knize, kterou jsem dostala od Ježíška. U každé knihy se musím ze začátku přemlouvat, než mě nějak zaujme, což u této knihy nebyl vůbec problém. Knížka je velmi čtivá a žádná pasáž mi nepřišla vůbec nudná. Propletení všech postav bylo zajímavé a opravdu mě to bavilo. Je to první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Jednoznačně doporučuji!

sachista
30.12.2016 5 z 5

Každý pozorný milovník detektivních románů manželovo tajemství velmi rychle odhalí. A to pro mě znamená nevýslovné zklamání, nicméně Liane Moriarty tento román napsala tak neskutečně čtivě a poutavě, že jsem byl stejně zvědavý, jak to všechno dopadne a kam se příběh všech tří hlavních postav ubere. A musím konstatovat, že Manželovo tajemství je zatraceně dobrá kniha a nečiní mi tak problém udělit hodnocení nejvyšší. Nejspíš můj poslední čtenářský zážitek v roce 2016 a jsem moc rád, že tolik kvalitní.

KatChiss
29.12.2016 3 z 5

Nedávno jsem od té samé autorky četla knihu Sedmilhářky a přišlo mi to podobné. Podobné prostředí, podobné hlavní postavy, podobný námět. Stejně rychle mě tato autorka omrzela jako mě rychle nadchla.
Na druhou stranu, nápad to byl celkem dobrý a napsán také dobře. Takže za mě tři hvězdičky.
Ještě jedna věta, která vystihuje tuto knihu = Karma si tě najde!

sporran
18.12.2016 2 z 5

I přes většinu pozitivních hodnocení musím říci, že kniha mě příliš neoslovila. Zajímalo mě, jak dopadne a jak autorka naloží s tím, co nám sdělila v první třetině. Řekla bych, že je přitažená za vlasy. Oslovilo mě to, když se autorka zmiňuje o austrálských reáliích (konkrétně Syndey), že jsem zavzpomínala. Kniha je psána populárně, ale tak nějak v australském povrchnějším stylu. Konec se mi nelíbil, už kvůli jakési vyrovnanosti utrpení. S dávnou smrtí je nakonec zacházeno tak nějak lehce a to si myslím, že prostě reálný člověk takhle nemůže mít. Myslím si, že v tom konce je šup šup všechno dopsáno, ale je tam promrhaná síla a dopad závěrečné tragédie v mělkém australském stylu. Věřím, že třeba seveřani by to možná na stejném počtu stránek pěkně "zahustili".

RADOST
08.12.2016 3 z 5

Propletené životní příběhy několika rodin. Kniha o tom, jak málo známe sebe sama a své nejbližší. Zda si stanovujeme správné životní priority a jsme schopni je měnit. Kdo doplácí na naše činy a jak se s tím vyrovnat. Četla se lehce, ale působila mírně schematicky a překombinovaně.

Zdenulkaa
27.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách, než jsem se trochu zorientovala. Ale pak jsem knihu přečetla jedním dechem. Zajímavé příběhy tří žen společně propojené. Perfektní !

hejnak
15.11.2016 5 z 5

Perfektní knížka, chytla mě a nepustila. Přečteno jedním dechem.