Manželovo tajemství

Manželovo tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408909/bmid_manzelovo-tajemstvi-BaD-408909.jpg 4 2937 2937

2. vydání. Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije... Otevřete ho? Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát; je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Husband´s Secret, 2013

wildprincess
05.07.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už se těším až si přečtu další od této autorky :)

Vladísek
03.07.2016 3 z 5

Kniha byla vlastnē o vinē a trestu. Ze začátku jsem byla trochu zmatená z toho množství postav, ale časem, kdy vše začalo do sebe zapadat, se mi kniha četla již mnohem lépe. Knihu doporučuji.

cérka
16.06.2016 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední stránku a musím říct: líbilo, moc se mi to líbilo!
Mělo to šťávu, šmrnc a (ne)dobrý konec.

JanickaP
12.06.2016 4 z 5

Ja tedy dodavam chvalu na knihu...cely ten dej me okamzite vtahl...jen bych sama za sebe pocitala trochu s jinymi konci jednotlivych postav ;-) ale jinak skvela prace...

Jia
11.06.2016 5 z 5

Po všech těch 222 převážně spokojených komentářích vlastně už ani není co dalšího dodat, jen pochválit. Paní Liane Moriarty, moc se Vám to povedlo, skvěle vymyšlená kniha, díky a pište dál :-)

bookcase
07.06.2016 5 z 5

Opět výborný román, nemohla jsem se odtrhnout. To vyústění mě dostalo.

Aleh
01.06.2016 4 z 5

Poněkud netrpělivé čtenáře by mohl zdlouhavý úvod odradit, ale věřte, že to podstatné teprve přijde a naplno se rozvine…. U této knihy se začíná děj rozvíjet především až ve chvíli, kdy Cecília v podstatě náhodou a pak také díky poněkud divnému chování svého manžela Johna Paula odhalí jeho tajemství. Pak se těšte na pokračování… Cecilii toto tajemství naplno zasáhne do života. Do všech běžných každodenních činností se vkrádají myšlenky, které se točí kolem dokola tohoto tajemství. Rozuzlení přijde doslova až v samotném závěru. Celý příběh pak graduje v závěrečném epilogu.

renca106
31.05.2016 4 z 5

Zajímavé a řekla bych, že i napínavé do poslední chvíle. Udá se sám? Udá ho Rachel? Když jsem začínala číst nějak mě to nenadchlo, úvodní odstavec o Pandoře pak do toho hned Berlínská zeď. Měla jsem z toho docela strach, ale pak dostal příběh obrátky. Dokonce mi pak i slza ukápla což se mi už dlouho u žádné knihy nestalo. Takže vřele doporučuji k přečtení.

Punkies
30.05.2016 4 z 5

To prolínání dějových linek mi přišlo místy nudné.. občas mi to připadalo jako příběhy "paniček z předměstí", ale rozjelo se to, a knížka mě bavila. SPOILER - Líbilo se mi, jak autorka dokázala popsat změnu Cecílie, která si celý život myslí, že někoho zná a pak se ve vteřině vše změní. Její výbuchy nálad, nenávisti a srovnávání se se skutečností a tím, že už život její rodiny nebude nikdy jako dřív. I dějová linka Tess mě bavila, Rachel byla taková "nejnudnější", ale zase musím brát v potaz, že její životní příběh byl psaný z pohledu truchlící matky, která se se ztrátou své dcery nemůže vyrovnat. Ocenila jsem též polemizující konce, jaké by mohly být životy postav, kdyby....

Kniha hezky vystihla, že je život plný tajemství, a že nikdy nevíme, co by se stalo, kdybychom udělali toto, nebo neudělali tamto...

Mišmiš
29.05.2016 4 z 5

Tak nejdřív jsem myslela že knihu ani nedočtu. A teď vím, že by to byla veliká škoda.
Začátek je hodně velká nuda. Knížku jsem i odložila. Ale pak se to rozjelo a ja jí přečetla za den.
Moc hezký nápad, hezká myšlenka. A konec super.
Určitě stojí za přečtení.

hlavinka
18.05.2016 1 z 5

Snazila jsem se, ale proste jsem ji nemohla docist. Byla jsem uz za pulkou a stale jsem cekala, ze se dej zlepsi, ale byla to nuda. Skoda.

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Kdo si počká ten se dočká.Nápaditá kniha se smutným koncem.A bacha prolínají se postavy

martinkaLLL
11.05.2016 5 z 5

Čtenář se nesmí dát odradit na začátku. Vydržte, jen co spisovatel představí příběhy hlavních postav, tak pak to stojí za to. Nádherně napsané a výborný nápad.

Aneleh
04.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha a ten závěr! Každý by si měl přečíst, neboť někdy odsuzujeme člověka, aniž víme, co všechno za jeho jednáním může být a jak to vlastně bylo doopravdy. Kniha k zamyšlení a přemýšlení, která se musí číst pomalu a vnímat každou její řádku. Zajímalo by mě pokračování životů všech zúčastněných.

Mefdetka
04.05.2016 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem knize přišla na chuť. Hlavně ten začátek byl pro mne dost zmatený. Nicméně poté, co jsem se začetla, jsem byla ráda, že jsem ji neodložila. Příběh graduje, postavy jsou propracované. Autorka dle mého dobře vystihla vývoj postav, což knize přidalo na důvěryhodnosti.

1Annie
03.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha, ve které jde nejen o odhalování tajemství, ale také o to, jak se s nimi dokáží hlavní hrdinky vyrovnat a o tom jak může jeden čin změnit a ovlivnit tolik životů. Velmi napínavý příběh.. zhruba od poloviny knihy jsem prostě nemohla přestat číst. Autorka velmi dobře vykreslila postavy a bylo jednoduché se s nimi sžít, fandit jim a prožívat s nimi jejich životy. Sedl mi styl vyprávění, zajímavé myšlenky, těším se na další autorčina díla a vím, že si knihu jednou přečtu znovu:)

"Padnout do osidel lásky je snadné. Padat dovede každý. Udržet se, to je to, co je na tom tak těžké."

Vitner
26.04.2016 4 z 5

Nejprve jsem knihu vůbec nechápala. Postupem casu jsem tomu začala přicházet na kloub a posledních 50 stran jsem zhltla za 10 minut.
Kniha je zajímavá, čtivá a napínavá. Proto určitě doporučuji a ráda si knihu jednou přečtu zas. ☺

Hope80
25.04.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, zatím pro mě jedna z nejlepších knížek, která mě tak dostala, že jsem ještě dalších 14dní nemohla začít číst nic jiného.

koniklecka
25.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha kombinuje čtení pro ženy s promyšleným dramatem a skvělou zápletkou. První, co jsem od autorky četla a hned jsem si musela pro další.

JessieEx
22.04.2016 5 z 5

Extrémně napínavý příběh pro ženy o ženách a o nespravedlnosti a bubácích minulosti. Čtivé, děj rychle ubíhá, zápletka jak jinak než geniální to je Liane Moriarty. Perfektní rozuzlení celého příběhu a skvělé zakončení, které potěší každého čtenáře resp. čtenářku.