Sestry

Sestry
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403162/bmid_sestry-2a7-403162.jpg 4 1372 1372

Martin Servaz série

Kriminalista Servaz se vrací ke svému prvnímu případu. Pátý díl bestsellerové série. V květnu 1993 se začínající policista Martin Servaz účastní vyšetřování dvojnásobné vraždy. V lesích jsou nalezena těla dvou sester oděných v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz přivolán k záhadnému úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Soeurs, 2018

Lotka
15.03.2019 3 z 5

První půlka skvělá, bezvadně se četla. Návrat do minulosti našeho komisaře - bravo! Ale konec byl pro mě zklamáním. Příliš krkolomné a našroubované.

zpevSusannah
15.03.2019 5 z 5

Já tu sérii prostě a jednoduše žeru! Co žeru! Já ji potřebuju!!! Potřebuju další a další díl. Je to moje další "krimi-droga".
Sestry byly opět povedené. Pohled do roku 1993, kdy Servaz jako mladý kluk s dlouhým hárošem nejistě rozjíždí svou policejní kariéru, je skvělý a chvilkami i úsměvný, obzvláště když víme, jakým týpkem se náš hrdina Martin stal.
V této knize prostě nechybělo nic - uzel, který se neustále rozmotával a zase utahoval, čtivost, napětí, atraktivita motivu a svým způsobem i tajemno, které přinesly sestry oblečené v šatech k prvnímu svatému přijímání.
Nezbývá mi nic jiného, než začít netrpělivě vyhlížet další díl. Doufám, že nebudu čekat zase moc dlouho :-).

Kerberos
15.03.2019 4 z 5

Zase dobré,ale předchozí díly se mi líbily víc.

Titas9001
14.03.2019 5 z 5

Bez Juliana a výborné ! Minier je můj oblíbený autor a žádná kniha mě nezklamala, ale Tma a Sestry u mě vedou. Plný počet.

petra7942
14.03.2019 5 z 5

Přečteno za dva dny...Minier opět nezklamal...už aby bylo další pokračování...

Sonik1974
14.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. A zejména závěr. Vůbec mi nepřišel překombinovaný. Naopak skvělá pomsta. Hrdinku obdivuji.

Eliška82

Opět super????

BlackFun
12.03.2019 4 z 5

Z předchozího dílu (Noc) jsem byla rozpačitá až otrávená, především z konce, který mi přišel neuvěřitelně přitažený za vlasy. Ale dala jsem Minierovi šanci a nový titul koupila. A jsem za to velmi ráda! Konec je opět trochu překombinovaný a nad rámec reality, ale příběh je velmi čtivý. Rozhodně doporučuji přečíst.

veronikau2374
11.03.2019 5 z 5

Tak ta má zase spád! Noc mě trochu zklamala, ale tady se do toho Minier opět opřel. Skvělá kniha!

Vesina
11.03.2019 4 z 5

Další super příběh policisty Martina Servaze, ale místy mi to přišlo zbytečně "natažené" .....

janastok
11.03.2019 4 z 5

Minier se touto knihou opět vrátil mezi mé oblíbence. Celý díl jsem se bála, že padouch z předchozích dílů vstane z mrtvých, zaplaťpánbůh se tak nestalo. Návrat ke klasické detektivce, příběh napínavý, velmi čtivý, jen konec trochu překombinovaný.

kahuda01
11.03.2019 5 z 5

Jo! Tak to jsem si užil! Minier prostě umí, druhá polovina se mi zdála malinko slabší, ale celkově super.

rozalupe
11.03.2019 5 z 5

Zase výborné.... jeden z nejlepších dílů

HenryMorgan
10.03.2019 5 z 5

Říkal jsem si, jestli nerozpracoval nějakou delší povídku, kterou měl v šuplíku, ale i kdyby...fungovalo to. Jen ten konec mi přišel zbytečně překombinovanej

perpe2a
10.03.2019 4 z 5

Můj oblíbený autor a skvělá série. Bohužel tento poslední díl nedosahuje kvality předchozích dílů. Ano, čte se dobře, je tam napětí, dobrý styl psaní, ale...zatímco předešlé knihy mě chytly a držely v napětí od začátku až do konce, tady se to nestalo. Spíš bych to zhodnotila jako dobrou detektivku, než jako thriller. I tak stojí za přečtení.

veronika5179
07.03.2019 3 z 5

SPOILER!!
První polovina knihy byla skvělá - nápad, hrdinky, vytříbený vypravěčský styl, ale potom se to přehouplo do troufám si napsat průměrnější detektivky, jakých jsou mraky. Autor zbytečnými oklikami naháněl stránky, zajímavé zápletky a motivy byly vysvětleny nesmyslně a ten konec s uneseným dítětem :) Takových klišé jsme už četli až až. Překvapilo mne to, protože autor na rozdíl od jiných spisovatelů podobného žánru užívá zajímavý a vysoký vypravěčský styl. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby příběh vyprávěla jedna ze sester nebo klidně obě.

nevřelka
04.03.2019 5 z 5

Minier je momentálně asi můj nejoblíbenější spisovatel. Tahle kniha se četla velice dobře, zápletka se mi líbila, i když mnoho věcí z ní mi nedávalo smysl a ruku na srdce, pochybuji, že by se situace, která se v příběhu odehrála, někdy stala v reálném životě, a to mám hodně bujnou fantazii. Každopádně i tak se mi knížka moc líbila.

PetK
03.03.2019 4 z 5

Kolem třetího dílu jsem měla strach, že skvělá série bude mít sestupnou tendenci, podobně jako třeba Mayovy Čínské thrillery. Naštěstí to vypadá, že tohle nebude ten případ. Už čtvrtý díl se mi dost líbil a pátý to jen potvrdil.
Pohled do minulosti tady nepůsobí jako "už nevím, co bych psal", ale Minier našel přirozený způsob, jak to udělat. První část knihy je u "série Servaz" nezvykle označená názvy kapitol, což na mě působilo pozitivně. Velmi sympatické čtení, jen mě mrzí, že budu zase muset čekat na další příběh poměrně dlouho - jak už to u sérií bývá. :-)

Strnady095
03.03.2019 3 z 5

Ze série Servaz zatím, dle mne nejslabší (prostě chybí dřívější velký padouch...) ... poklidná detektivka se snahou závěrem to vygradovat, ale ne že by se gradace nějak povedla, je to tam trošku násilně zapasované...ale detektivka dobrá

Andrea7272
03.03.2019 5 z 5

Minier nezklamal,opět hltající čtení. Skvělé doporučuji!!!