Sestry

Sestry
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403162/bmid_sestry-2a7-403162.jpg 4 1352 1352

Martin Servaz série

Kriminalista Servaz se vrací ke svému prvnímu případu. Pátý díl bestsellerové série. V květnu 1993 se začínající policista Martin Servaz účastní vyšetřování dvojnásobné vraždy. V lesích jsou nalezena těla dvou sester oděných v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz přivolán k záhadnému úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

Marčullkas
28.02.2019 4 z 5

Opět skvělé!

ollinka1989
27.02.2019 3 z 5

Tak moc jsem se těšila na další knihu od Miniera, jsem ale zklamaná. Předchozí knihy jsem hltala, u této jsem se spíš nudila a celou dobu doufala, že aspoň konec knihy nějak vyprovokuje mé emoce. Nestalo se. Vím, že až napíše další knihu, koupím si ji, tato je ale pro mě smutným průměrem.

kneslova
27.02.2019 4 z 5

Příjemná detektivka, ale autor má lepší

loskatos
27.02.2019 3 z 5

Nadšení některých zdejších komentářů nesdílím, ale bylo to lepší, než předchozí knížka od Miniera. Mrazu ani Kruhu se to nevyrovnalo ani omylem.

Peslik
26.02.2019 4 z 5

Ó Minier, óda pro moji duši, odložit rozečtené a s chutí do knihy. Knihu jsem si vychutnala a užila, žádné zbrklé čtení. Napětí, akce a mrazivý pocit, že za vším stojí..... No odhadla jsem to až v druhé půlce, ale nejistota mě doprovázela do poslední stránky.
Za mě trochu slabší než Mráz a Kruh, ale doporučuji.

Česneksmedem
26.02.2019 5 z 5

Přečteno na dvakrát. Neřekl bych, že je to jeho nejlepší kniha, ale pořád je to moc dobré.
Patřím k těm, kterým trochu vadily divně psané názvy kapitol, ale nakonec jsem si zvyknul.
Možný SPOILER.
K ději bych zmínil jen to, že v životě je každý extrém na... (doplňte si sami). Pokud se fanoušek stane fanatickým je to špatně. Stejně tak je špatně, když si spisovatelé, zpěváci, herci, politici... myslí, že jsou snad nadlidi.
Knihu rozhodně doporučuji a už se těším na další detektivku od Bernarda Miniera.

Awča
26.02.2019 5 z 5

Čtivý kousek, autor se trochu posunul, resp. upustil od některých témat, která již byla spíše na škodu hlavnímu příběhu a kvůli kterým jsem již ani posledního Servaze nečetla. Začátek knihy se odehrává na počátku Servazovo kariéry, bylo zajímavé sledovat, jak se za léta posunuly policejní metody, at již v technické rovině nebo způsob výslechů. Zápletka byla, jako vždy, zajímavá. Pár veletočů na závěr, prostě typický Minier.
Co mě rušilo, byly názvy kapitol. Jak z minulého století nebo z dětské knihy, vůbec se sem nehodily. Váhala jsem, ale nakonec plný počet hvězdiček, kniha mě bavila.

ddkk
25.02.2019 5 z 5

Martin Servaz (a ani Bernard Minier) mne opět nezklamal. Spíš naopak - Sestry byly po předcházejících eskapádách zase více oběma nohama na zemi, více uvěřitelné a - pokud se to dá vůbec o těchto knihách napsat - normálnější. Hirtman i Marianne zmizeli kdesi v propadlišti dějin a vzpomenuti byli jen jedinkrát, a to ještě díky Martinově noční můře. Pro mne to znamenalo ulehčení, šíleného prokurátora jsem už minule měla plné zuby....Obsáhlý příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách, byl napínavý, překvapivý a občas i poněkud nelogický. Ale nešť! Pro mne je Minier stále jedním z nejlepších autorů thrillerů, které mají velký přesah a které stojí zato číst. Doporučuji a dávám plný počet bodů.

A ještě musím dodat - naprosto dokonalá obálka Navíc - není samoúčelná...

Karelvovsik
25.02.2019 4 z 5

Nebylo to tak napínavé ,jako třeba Devátý hrob od Ahnhema nebo Mrtvý muž přichází od Finche, ale po značně přehnané Noci je to krok zpět k tomu starému dobrému Martinu Servazovi , jak ho mám rád.

mirunda
24.02.2019 5 z 5

Jako každá kniha od tohoto autora, mě i tato bavila. Vtáhla mě do děje a nedovolila mi moc často odkládat.

farfalla13
24.02.2019 5 z 5

Další skvělý díl, vřele doporučuji.

astroweb
23.02.2019 5 z 5

Během čtení jsem si několikrát říkal, že tento román je autorův nejlepší, ale ne, jsou všechny skvělé. Laťku stále drží velmi vysoko.

EricNor
23.02.2019 4 z 5

Četl jsem všechny Servazovky. Minier je docela plodný autor a řekl bych, že se časem zlepšuje. Navíc to není prostá, popisná detektivka, kde jdete od vraždy k výslechu, pak k další vraždě a dalšímu výslechu. Minierův hrdina je zcela uvěřitelná osoba se spoustou záležitostí z minulosti, které ho trápí a někdy úspěšně jindy méně úspěšně se s nimi pere. A takového detektiva musíte mít rádi, tedy alespoň já mám. No a ta špetka superhrdinství k tomu taky patří, i když Servaz není žádný Harry Hole. Minier mimo jiné vyniká v líčení a popisu děje a prostředí, ale v Sestrách jsou pro mě vrcholem výslechy Erika Langa. Celá zápletka Sester je poněkud - no radši se nechte překvapit. I když jedna variace rozuzlení mě v jedné chvíli napadla, nakonec to je úplně jinak. Těším se na další případy Martina Servaze.

iveta3689
21.02.2019 5 z 5

Zápletka je trochu překombinovaná a Servaz je opět neprůstřelný. To by mohly být výtky, kdybych chtěla opravdu rýpat. Ale děj je napínavý, čtivý, nedá se od něj odtrhnout.

karantena
20.02.2019 5 z 5

Opět úžasný Bernard Minier,skvělá kniha a napínavý příběh s Martinem Servazem.Já měla to štěstí,že jsem četla knihy tak jak na sebe navazují.Mráz, Kruh ,Tma,Noc,Sestry.O to je to pro mě větší požitek,protože čtenář ví vše o minulosti Servaze a vraha Hirtmanna kde se jejich osoby téměř v každé knize střetnou,nebo má s nimi alespoň dějovou linku.Všechny knihy jsou dokonalé,temné a velmi dobře propracované.A to mě moc baví.Jsou napsané svižně a jelikož jsou plné napětí,nutí vás to ve čtení stále pokračovat a knihu neodložit.

AlenaF
20.02.2019 5 z 5

Minier píše skvěle. Napínavé, temné, prostě skvělé.

katka9574
20.02.2019 4 z 5

Pan Minier patří mezi mé nejoblíbenější autory a na Sestry jsem se moc těšila. Stránky plynuly rychle, přečteno mám za necelé dva dny, ale nějak se nedostavilo to závěrečné nadšení jako například u Tmy - ta u mě z celé série jednoznačně vede - to jsem se během čtení opravdu bála :-)

petrarka72
19.02.2019 4 z 5

Napínavé až do konce. Přečteno během dvou dnů - a i když si za pár dní nebudu pamatovat podrobnosti a leccos bylo přitažené za vlasy, vlastně mě to vcelku bavilo. P. S. Ten hadí přebal je boží.

Veronika2017
19.02.2019 5 z 5

Konečně jsem se dočkala, můj nejoblíbenější autor. Kniha podle očekávání výborná, propracovaná. Moc se mi líbila cesta do minulosti - k Martinovu prvnímu případu. Už se opět těším na další pokračování,sice si počkám, ale věřím, že se dočkám!!!

mirka2558
18.02.2019 5 z 5

Prečítaná za 2 dni!! Úžasná, dokonalá, zaujímavá a bravúrne napísaná. Určite ma p. Minier nesklamal a oplatí sa čítať. Teším sa na ďalšiu!

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960