Mein Kampf

Mein Kampf
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289514/bmid_mein-kampf-OPh-289514.jpg 2 412 412

Kniha Mein Kampf představuje jeden ze základních dokumentů nacistické ideologie, která v minulosti zapříčinila miliony mrtvých. Obsahuje mnoho polopravd a lží, propagandistickou demagogii a názory nehumánní, rasistické a odporující zákonům demokratických států. Čtenář koupí této knihy potvrzuje, že si je těchto skutečností vědom a že jejího obsahu užije výhradně ke studijním účelům. Kniha je opatřena kritickou předmluvou od JUDr. PhDr. Emericha Drtiny, dr. h. c., Českého svazu bojovníků za svobodu a JUDr. Tomáše Sokola.... celý text

Radek H.
07.04.2011

Budu obecnější. Studoval jsem politologii a tohle byla jedna povinná knížka. Stejně jako Machiavelli a podobně. Nechápu vůbec názory, že se Můj boj nesmí vydávat a že nesmí být v knihovnách. Možná si někdo s nižší inteligencí tohle přečte a bude to brát jako inspiraci, ale proč to zakazovat? Copak máme cenzuru? A abych některé čtenáře ještě víc nakrkl: Hegelovu filozofii jsem pochopil díky knížce Marx - Hegelova dialektika. Vysvětlil to jasně. Ale jak víme, tak i Marx je jeden ze "zakázaných" autorů. Tak si radši dál čtěte Havla a podobné - sice nemají myšlenky, neumí psát a jejich politika a filozofie je lehce naivní, ale jsou v kurzu. Jsem zvědavý, kdy se zakáže Korán

Clash
25.03.2011 odpad!

Tato kniha mě dala opravdu zabrat, tolik slov co bych chtěl říct, si nechám pro sebe a vyjádřím se pouhým hodnocením, které je opravdu na místě. Smetí, které právem patří do odpadu.

Chrumka
30.11.-0001 2 z 5

Ak by si to bol v tej dobe prečítal niektorý politik či militarista konajúci proti Hitlerovej "osvete", k priebehu histórie ako ju poznáme by nikdy pravdepodobne nedošlo. A to kvôli tomu ako Hitler podrobne opisuje svoj kontroverzný politický a vojenský plán, ktorý sa neskôr stal skutočnosťou v podobe Druhej svetovej vojny.
Treba podotknúť, že väčšina historik sa zhoduje v tom, že prevažná časť tohoto "diela" je výmysel, ktorý nezodpovedá reálnemu životu Adolfa Hitlera (detstvo, práca vo Viedni, kariéra).
Odľahčene povedané: je to kniha typu; na konci vety si už nepamätám o čom bol jej začiatok. A keď sa k tomu pridá jeho polochorá myseľ.. myslím, že nie každý ma chuť pustiť sa do toho. Niet čudu.