Meta

Meta
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428849/bmid_meta-Hi8-428849.jpg 4 725 725

Superlidé existují. Ale žádný z nich není superhrdina. Nikdo na začátku jednadvacátého století nepotřebuje nadšence ve spandexu a pláštěnkách, kteří by se po nocích honili za zločinem. Zato po supershowbyznysu se lidé můžou utlouct. Ve světě, kde jsou superschopnostmi obdařené Mety světovými celebritami — nebo preventivně stíhanými nepřáteli státu —, nechce být Lenka Křížová ničím z toho. Je to zkrátka holka, která si chce odchodit vysokou, utratit alimenty a občas pomoct kamarádce u zkoušky svými mimickými schopnostmi. O slávu ani o davy fanoušků se nikdy neprosila. A přesto se zdá, že jednoho má.... celý text

withoutyou
23.06.2020 5 z 5

Tak jo. Knihu jsem dočetla dva dny nazpět a pořád mi rezonuje v hlavě. To totiž s vámi tato kniha udělá. Okamžitě vás vtáhne do příběhu a vy nechcete přestat číst. Autor si nebere servítky, nebojí se tnout do ziveho, poukázat na problémy , které jsou i v dnešním světě stale tabu. Hlavní hrdinka je svá, ironická , ne každému asi sedne , ale já si ji upřímně zamilovala. Protože co si budem, je osvěžující číst jednou o holce, která není pořád happy, ale má i svoje stinné stránky, kterých si je ( a to je důležitý) ona sama dobre vedoma. Kniha je reálná, vtipná a zároveň strašně psycho. Jakože FAKT . V některých částech knihy jsem měla chuť do příběhu vstoupit a Lenny pomoct . Nevím teda sice jak, ale ta nutkavá potřeba tady byla , což už je samo o sobě dost velká známka kvality.
Jinými slovy Meta má velký potenciál a tímto se pro mě osobně Pavel Bareš stává autorem, který se může v klidu rovnat takovým špičkám jako je Orwell nebo Čapek. Jeho knihy totiž mají stejně jako u zmíněných autorů přesah, myšlenku a to je něco, co se v dnešní literatuře zas tak moc nevidí.