Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6120 6120

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Papinka1
26.03.2019 5 z 5

Nejhorší na téhle triologii je, že vás úplně pohltí a vy musít číst a číst a číst, což je časově docela náročné :-)
Prostě super!

Ossinky
26.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha, příběh napínavý a mrazivý, těším se na poslední díl. V poslední době to nejlepší co jsem četla.

Daduna
25.03.2019 5 z 5

Brilantní. Už první díl pro mě byl skvělý. S druhého jsem trochu měla obavy ale po přečtení první kapitoly mě to přešlo. Druhý díl končí otevřeně a já měla chuť si doběhnout do knihovny pro třetí!

LisbethS
08.03.2019 5 z 5

Pro mě nejsilnější díl...

Po přečtení všech třech "hlavních" dílů, jsem byla přesvědčená, že nic lepšího už číst nikdy nebudu.

Tabby
09.02.2019 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, jsem nadšená, výborná kniha.
Tenhle díl se víc věnuje Lisbeth, jak přítomností, co se dál dělo po tom co se vyřešila záhada rodiny Vangerů. Tak se kniha zabívá i minulostí a postupně nám přibližuje co se vše stalo Lisbeth a jak jí to ovlivnilo až do dospělosti.
Tentokrát je Lisbeth obviněna, že zabila novináře, jeho přítelkyni a i svého poručíka a je po ní vyhlášeno rozsáhlé pátrání. Policie ji hned považuje za jediného vyníka, snad jediný kdo se jí snaží pomoct je jen Mikael Blomkvist a rozjede vlastní vyšetřování. Lisbeth se však tak snadno nedá a rozjíždí také svoji pomstu.
Je to plné akce, napětí, skvěle vše promyšlené až do nejmenších detailů, kdy i každý zločinec má svojí vymyšlenou minulost, která je popsána tak realisticky.
Už se těším na pokračování jelikož to mělo otevřený konec, a mě to hrozně zajímá, jak to celé skončí a dopadne s Lisbeth.
Pán Larson psát rozhodně uměl, takhle zaujmout by měl umět každý výborný spisovatel. :)

PaulaHortensie
02.02.2019 5 z 5

LARSSON nezklamal.
Na jednicku navázal stejně poutavým,strhujícím stylem. Lisbeth je úžasně svá. Sedím v křesle a toužebně otevírám třetí díl MILENIA :)))))

Nikolsimkova
10.01.2019 5 z 5

Super kniha, napínavý děj od začátku až do konce. První díl mě moc nebavil, ale tohle...nemám slov ????????

RuzovaPanterka
07.01.2019 5 z 5

Úžasné! Celý příběh nám pěkně graduje a je to horší jak droga! :)

Sofós
06.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha byla naprosto fantastická! Jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla - a že jich už bylo :-). Napínavý příběh, mnoho zvratů. Nemohla jsem se od ní odtrhnout Tento díl byl lepší než předchozí, už se moc těším, čím mě autor překvapí v tom třetím.

sheldon8410
31.12.2018 5 z 5

Ač na detektivky moc nejsem, tak celá série Milénium mě fakt vzala a přečetla jsem jedním dechem.

MilanCFC
29.12.2018 5 z 5

Znovu skvělé. Místo vánočních pohádek a pohody jsem se věnoval knize. Jeden se od ní opět nemůže odlepit. Nicméně nesdílím místní vlnu nadšení pro hlavní hrdinku. Mně po nějaké době začala lézt na nervy. Po přečtení celé knihy jsem byl poněkud v rozpacích, neboť zůstalo hodně nevyřešeného viset ve vzduchu. Ale rozpaky se rozplynuly hned další den, kdy jsem načal třetí díl :-)

el-zbych
29.12.2018 5 z 5

I když mi druhý díl přišel o bobří chloupek slabší než první, i tak jsem se od knihy nemohl odlepit jak půlky slepené lepidlem.

Petula.N
28.12.2018 5 z 5

Skvělý skvělý skvělý !!! Lepší než první díl. Už se vrhám na další díl. Dvojka měla otevřený konec, tak jsem sakra zvědavá jak to vše bude dál.

AnnaDewitt
13.12.2018 3 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, který byl zajímavou detektivkou, tady mi přišlo, že trochu došlo k posunu žánru a nebyla jsem už tak zvědavá na konec.

Stupino
02.12.2018 5 z 5

Teď jsem to dočetl a zase prda, prda,prda. Měl jsem asi měsíc prodlevou, protože nebyl čas, ale pak mi stačilo 14 večerů a dorazil jsem to. Večer otevírám a uzavíram milénium a pak hnedka na filmy. Ten spisovatel je génius vydolovat z lebky něco takového a hodit to na papír. Za mě super.

jfialova
12.11.2018 4 z 5

Další do série, první díl mi ale přišel kapku vydařenější. Osud Lisbeth už jsem znala z volného pokračování Milénia, takže pro mě kniha v tomto ohledu moc překvapením nebyla. Napínavá ale byla i tak. Celou sérii lze jen doporučit.

MiroslavKutík
06.11.2018

( AudioKniha ) Milenium je bomba i tuto knihu jsem si moc užil a moc se těším na poslech dalších dílu.
Lisbeth Salanderová je postava k zamyšlení..

Alex.rrr
31.10.2018 4 z 5

Po stránce čtivosti je kniha naprosto skvělá a stránky se otáčejí jedna za druhou, ale co se týče obsahu, bojím se třetího dílu. Začátek knihy je hodně překvapující a záhadný, postupem času se pak ale začne nabalovat a omílat vše dokola. Lisbeth se zde hodně odrývá a nepřijde mi už tak hezky tajemná jako v prvním díle. Hodně se toho vysvětlí a je zde skvěle popsán její příběh z dětství. Kalle je v pozadí a spíše je v knize jako doplňující článek. Na konci knihy jsem však byla spíše zklamaná. Závěr mi přijde hodně přehnaný a zbytečně vyhnaný do otáček. Samozřejmě jsem zvědavá jak trilogie dopadne a plynule budu ve čtení pokračovat, což ani jinak nejde :)

m.valova
21.10.2018 5 z 5

Super,napínavé,bylo tam samozdřejmě velké množství jmen a míst,ve kterých je těžší se orientovat,navíc ještě s přehláskami,ale to už k takovým knihám prostě patří.Velmi mě překvapilo,kdo je Zala.Závěr byl strhující a těším se na další setkání s Lisbeth a Mikaelem.

smajiska
21.10.2018 5 z 5

Stejně jako první díl. Čtivé, dobře napsané, mající pointu, děj i smysl.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)