Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6122 6122

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Jessie26
09.05.2018 5 z 5

Pokračování ve stejném duchu jako první díl.
Super, super...
Četla se sama, nemohla jsem nechat Saly být ani na chvilku...

kklepkaa
03.05.2018 4 z 5

Za ten vleklý začátek musím ubrat jednu hvězdu. Ale zhruba od 200 stránky nasednete do vlaku, který vás nechtíc na konci vyplivne a vy za ním zíráte s otevřenou hubou. Potřebuji nutně další díl.

Dáša249
18.04.2018 5 z 5

Souhlasím s názorem, že první díl byl asi lepší. Ale jinak také skvěle vyprávěný příběh. Lisbeth je super postava. Uvidíme, co nás bude čekat v dalším díle.

NikolettaHole
13.04.2018 5 z 5

První díl se mi líbil více, ale i tak je to mistrně vyprávěný příběh. Lisbeth Salanderová se jednoznačně zařadila mezi mé oblíbené knižní postavy. :)

romca3001
09.04.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i toto pokračování mě nezklamalo :). Je pravda, že místy jsou až příliš zdlouhavé pasáže "o ničem", ale na celkovém dojmu knihy to u mě rozhodně neubírá ani hvězdičku :). Líbí se mi, jak kniha postupně otevírá Lisbethinu minulost. Za mě prostě pecka, těším se na třetí knihu.

AnnaBa
01.04.2018 5 z 5

Líbila se mi víc než předchozí díl, tady nebyl začátek tak roztahaný a o ničem. Na konci knihy jsem zběsile otáčela stránkami a hledala další text, toho se ale dočkám až ve třetím díle.

JelloBiafra
30.03.2018 5 z 5

Larssonova detektívna sága pokračuje a rúti sa vpred šialenou rýchlosťou. Tentoraz sa rozbieha zbrusu nová zápletka, kedy bude Lisbeth musieť vyriešiť veľkú záhadu v rámci svojho osobného života a popritom sa ubrániť dvom veľmi zlým osobám, ktoré s ňou majú nevybavené účty. Temná atmosféra prvého dielu sa posúva do vyššieho levelu a na rad prídu hrátky s hi-tech vybavením, sledovanie i Lisbethin osobný um, ktorý jej umožňuje unikať pred prenasledovateľmi. Opäť sa jedná o brilantne napísaný román, ktorý si drží svoj kultový status.

ajasin
18.03.2018 5 z 5

Skvěle propracované. Žádná hluchá místa. Alespoň já na žádná nepřišla.

Kaik
18.03.2018 5 z 5

I druhý díl byl strhující a napínavý, včetně fantastického boxerského souboje mezi Paolem Robertem a blonďatým obrem. Opět musím Larssona obdivovat, jak skvěle dokázal poskládat spletité vyšetřování. A kolik kávy během toho všeho jeho postavy dokáží vypít. :)

Ewellyn
28.02.2018 5 z 5

Jedným slovo - skvelé!! Táto séria ma uchvátila, začiatok šiel zľahka, keď nastane zvrat neviete knihu pustiť z ruky, lebo chcete rýchlo vedieť ako to dopadne. Lisbeth ako postavu som si veľmi obľubila, a tým koncom nejde inak ako sa hneď pustiť do tretieho dielu. Odporúčam všetkým túto sériu! :)

Synysterka
18.02.2018

Opět výborné, napínavé a pro mě nervy drásající, řekla bych, že lepší jak první díl.

Kíťovec
05.02.2018 4 z 5

U mě za jedna. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

sabulicka
04.02.2018 5 z 5

Na to, že tato kniha je druhý díl, musím říct, že je lepší než Muži, kteří nenávidí ženy. Skvěle se čte, děj je napínavý, krutý. Lisbeth je skvělá, chcete ji mít za kamarádku, přejete jí po celý příběh jen to nejlepší, a když udělá nějakou blbost, tak si jen pomyslíte "Ach, Lisbeth...". Mikael je prostě Kalle. Milénium začínám všem doporučovat.

Nadík
19.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha

ruzer
19.01.2018 5 z 5

Musím sa priznať, že na začiatku som vcelku tápal. Prišlo mi ako keby sa to nedokázalo dostať do poriadných otáčok. V štvrtine knihy som ani len netušil o čom to môže byť. V porovnaní s predchádzajúcou knihou to malo opisový začiatok. Nič sa nedialo.

A zrazu prišla časť čo mi mozog zarazila do gauču ako keď na SR-71 zapnete afterburner. A začalo to. Priam idylicky vybudovaný začiatok bol v ťahu.

Larsson vie zvraty. A to je podstatné. Je to základom detektívky. Hlcete slovo za slovom a strany utekajú a zrazu príde veta o štyroch slovách, čo všetko prevráti hore nohami. Vaše predpoklady o deji/záplatke sú nenávratne stratené. Prestávaju platiť fyzikálne zákony.

Jediné čo by som vytkol je určité megalománstvo v porovnaní s predcházajúcim dielom. Ale to nevadí. Nejde inak hodnotiť ako piatimi hviezdičkami. ,,Finálna časť'' idem si po teba!

LP113
19.01.2018

prostě úžasné. Chci aby Lisbethbyla moje nejlepší kámoška. ;-))))

Lavin
09.01.2018 5 z 5

Skvělý autor, skvělá kniha

Niu
08.01.2018 4 z 5

Stejně jako první díl mě i tento vtáhl do děje rychlostí blesku. Lisbeth se nám změnila, ale stále umí překvapit :o) Za trochu mysteriózní sci-fi konec jedna hvězdička dolů. Začala jsem číst třetí díl a je tam přímá návaznost. Doporučuju.

jaroiva
26.12.2017 5 z 5

skvělé čtení, opět otravný product placement, stejně jako u prvního dílu

Kikina105
23.12.2017 5 z 5

Tuto knihu stačí ohodnotit jediným a jedinečným slovem - BOMBA!!
Pamatuji si, když jsem četla první díl a jak se polovina knihy hrozně dlouhou dobu táhla a až od půlky se to pořádně rozjelo. Zde tomu tak nebylo. Kniha si čtenáře udrží od začátku do konce a nenechá ho ani chvilku vydechnout! A přesně to, se má od knihy očekávat... Nic extra jsem si od toho neslibovala, čekala jsem, že to bude dobré.. ale překvapila mě, a byla ještě lepší. Čtenář si zde přejde přes všechny pocity - lásku, nenávist, bolest, zoufalství, beznaděj, štěstí a mnohem dalšího ... nebudu vám říkat děj, to by bylo zbytečné. Jednoduše si tuto knihu vezměte do ruky, pohodlně si sedněte a jednoduše čtete! To nebolí a zamilujete si to - tak jako já.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)