Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6122 6122

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

hucjafson
19.09.2017

skvele citanie... skoro som po docitani knihy zaspal do prace ale stalo to za to :)

marcela6425
15.09.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla během 1,5 dne nemoci, stáhla jsem si ji do čtečky, abych se s tou bichlí v posteli tolik nenadřela, přesto mám ztuhlou ruku z toho, že se prostě nedala odložit. Neporovnavala bych ani tak, zda je lepší první nebo druhý díl, každý jsou úplně jiný a oba jsou skvělé. V tomhle jsou skvěle a detailně popsány příčiny "podivnosti" Lisbeth, její motivace i její morálka. Zápletka je napínavá až do konce, přestože superschopnosti Lisbeth už tady byly vyšroubovány trochu přes čáru. Atraktivnosti příběhu to ale neuškodilo. Jediné, co mi do psychologického profilu Lisbeth nezapadá, je ta plastická operace, ale možná tím chtěl autor říci, že tuhle holku fakt nejde na sto procent poznat.

oskli
14.09.2017 5 z 5

Jak už jsem psala u prvního dílu, nejprve jsem viděla filmy, ale už je to delší doba a dokážu se od nich psychicky oddělit :-) Takže knihy mě baví, ačkoli vím, jak každá z nich skončí. Užívám si dialogy, vnitřní svět každé z postav, úžasný vypravěčský styl... Paráda!

MonicaMonique
06.09.2017 5 z 5

Trochu zdlouhavější, ale to vůbec nevadí. Lisbeth je prostě neřízená střela. Trochu mi tam překáží postava Eriky, ale co už. Je to skvělá kniha

SadUnicorn
03.09.2017 5 z 5

Opět přečteno během dvou dnů. Lisbeth je zkrátka skvělá postava, kterou nejde nemilovat.

Lunicko
30.08.2017 5 z 5

Lisbeth jede!!

Andy74
27.08.2017 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, mezi prvním dílem jsem si dala pauzu asi tři čtvrtě roku, ale navazovalo se mi na další děj jako kdybych dočetla před týdnem.
Bohužel pro mne a moji hlavu - v polovině jsem zjistila, že přestávám poznávat některé vedlejší osoby a nevím proč tam jsou. Takže k třetímu dílu půjdu s malým tahákem. Výborné čtení, pro mne až děsivá zápletka, ale to by nebyla severská detektivka, že?

Šárka345
25.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha, prostě se to čte samo - už sahám po Dívce, která kopla do vosího hnízda :0)))

Schamila
19.08.2017 5 z 5

Tak opět se četlo a četlo, protože to jinak nešlo, no a zase ten konec - hned jsem musela k další knize - je to fakt špica - všem moc doporučuji!!!

marri7
12.08.2017 5 z 5

jediný slovo...neskutečný

BlaFre
06.08.2017 4 z 5

Druhý díl už byl trochu slabší, ale i tak se kniha čte prakticky sama. Našla jsem v ní pár nedotažených myšlenek, které mě ale neodradily od čtení dalších dílů.

greatbear
03.08.2017 5 z 5

Druhý díl Milénia, stejný osud, jako u prvního. Přečteno, doslova zhltnuto za 3-4 dny. Napínavé, čtivé.
********
Mile mě překvapilo, že švédská filmová trilogie je přesně podle knihy :)

LordBexr
16.07.2017 4 z 5

Velmi čtivě napsané. Nelíbilo se mi jen, že se v příběhu místy nalézají logické nedotaženosti. Autor při vyprávění použil různé berličky, kterými místy postrčil děj směrem k happyendu. Celkově jsem se ale u čtení velice dobře bavil a kniha se mi četla jedním dechem.

Milky92
14.07.2017 5 z 5

Topovka jako celé milenium :)

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Trochu slabší předešlí díl, ale i tak velmi čtivé.

Bohdana11
08.07.2017 4 z 5

Kniha byla slabší než první díl, žádné napětí,ale konec napsaný tak že třetí díl úplně navazuje a musíte ho začít číst.mezi prvním a druhým bylo 1 a půl roku,tady ne.třeti zatím super.

midlajs
01.07.2017 3 z 5

Me to bavilo do té doby než někoho zabili pak už to bylo jen o domnenkach. Až se tam pak objevila Lisbeth tak to bylo lepší. Chyběla mi. Nu což ten třetí díl si přečtu. Třeba bude lepší.

Nikolah
29.06.2017 5 z 5

U téhle trilogie se člověk ještě víc utvrdí ve svý závislosti na kafi. Samozřejmě jedna z nejlepších knih, který jsem četla. Po dočtení jsem musela okamžitě pro třetí díl, jinak to nešlo.

NADEI
28.06.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím jen konstatovat, že to byla naprostá bomba ! První díl jsem přečetla s velkým zájmem a moc se mi líbil, zatímco tento druhý jsem hltala plnými doušky až do konce. S velkým očekáváním se vrhám na třetí díl.

kirkpatrick
21.06.2017 5 z 5

Tato druhá část Milénia se mi zdála lepší než první díl, i když Sally působila jako Superman. Její hackerské umění plus neúprosný postoj v boji proti ostříleným motorkářům vypadal zcela neuvěřitelně. Jsem zvědavý jak se bude příběh vyvíjet v dalším díle.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)