Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6122 6122

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

gigi77
16.06.2017 5 z 5

Po přečtení prvního dílu trilogie nejsem vůbec zklamaná. Opět velmi čtivé a dobré dílo.

Simii45
13.06.2017 3 z 5

Pro me asi nejslabší ze všech dilu, ale stejně to byla bomba :-)

petra.kind
10.06.2017 5 z 5

Zatímco prvním dílem jsem se prokousávala nejdřív trochu ztuha, druhý už jsem přečetla jedním dechem. Dvojice "Lisbeth a Mikael" je mi jedna z těch nejsympatičtějších a jsem ráda, že další díly se točí hlavně kolem Lisbeth, která je fakt svéráz. Líbí se mi postupné odkrývání pozadí příběhu a to jak kniha pořád drží v napětí. Ke knize se sem tam vracím a pořád nenudí!

maryska09
10.06.2017 3 z 5

Dobrá kniha, ale... Začátek je dobrý, konec skvělý, ale to mezi je už opravdu trochu příliš. Příliš kávy a obložených chlebů, příliš moc popisů (nákup v ikea na několik stran, opravdu?) a opravdu příliš rozvláčné. Čtenáři je jasné, že Lisbeth vraždy nespáchala, i to že proti sobě bude mít většinu společnosti, ale i tak se nás o tom snaží autor přesvědčit ve větší části knihy. I tak je to velmi dobrá detektivka, ráda si přečtu třetí díl.

Nita17
07.06.2017 5 z 5

V 2. Díle jsem se konečně dozvěděla to, co mi vrtalo hlavou od začátku setkání se s Lisbeth. Je skvělé, že se autor vydal tímto směrem. Pokračování je malinko záživnější než v jedničce.

sinfulka
07.06.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale podle mě je dvojka lepší jak jednička. Kniha mi nepřišla vůbec zdlouhavá.

Irovská
29.05.2017 5 z 5

Tuhle knihu miluji pro její tajemnou atmosféru a napětí. Úžasná detektivka napsaná geniálním stylem.

kristyna6626
28.05.2017 4 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Byla napínavá, měla nečekané zvraty, jednoduše to byla bomba. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli konečně mnoho věcí o Lisbeth. Proč je vlastně taková, jaká je a co (nebo spíš kdo) to zapříčinil. Když už jsem byla u konce, říkala jsem si: "To přece nemůže skončit takhle brzo!" :-)

hjoo
25.05.2017

Po dobrém dojmu z první knihy jsem se pustil i do druhého dílu a byl jsem mile překvapen, dějová linka byla srozumitelná i když místy popis prostředí mi připadal zdlouhavý jako u prvního dílu.. ale kniha se četla dobře a můžu doporučit. Uvidíme co třetí díl.

swamp
17.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Druhý díl se od prvního výrazně liší. Po vraždě kolegy Mikaela Blomkvista je za hlavní podezřelou označena Lisbeth. Mikaelovi je ovšem jasné, že to neudělala, ale policie a média z ní dělají štvanou zvěř...

kokina74
21.04.2017 5 z 5

Jestli to takhle půjde dál bude to jedině paráda. Nemohu se dočkat posledního dílu. Tato kniha vám nedovolí přestat a prostě hltáte co můžete

durinka
04.04.2017 4 z 5

Čtivá kniha, plná nečekaných zvratů a překvapení. Přidávám se však k názoru, že by některé pasáže mohly být zkráceny...

FillaSFC
28.03.2017 4 z 5

Umím si představit, že by to mělo třeba o sto stran méně, některé popisy jsou hodně dopodrobna, což já úplně nemusím, a děj kolikrát taky stojí hodně na místě, ale na druhou stranu nic, na co bych nebyl zvyklý z prvního dílu, který byl velmi povedený. Jinak tomu není ani tady, takže opět čtyři hvězdy. Kafe opět teklo proudem, obložené chleby šly taky na dračku, a ten závěr - ten se mi moc líbil, úplně mě vtáhl. Čtenář při něm inkasuje nějakou tu nečekanou "facku", takže jsem byl kolikrát překvapen. Těším se na třetí díl.

Prey
25.03.2017 3 z 5

Tak jsem si po letech znovu přečetl i druhý díl Milénia, přestože jsem si pamatoval, že mě, ve srovnání s první částí, trochu zklamal. Vůbec to není špatná knížka, naopak. Ale, řečeno filmovou terminologií, je to vlastně spin-off, odhalující historii hlavní postavy, ne nový případ. Já vím, stane se tam toho hodně, nemilosrdná Lisbeth je fascinující, ale obdoba naprosto výjimečného pocitu, že spolu s hrdiny pátrám po Harriet Vangerové a dávných vraždách, které je nebezpečné vyřešit, ta se bohužel nedostavila. Vynikající exotické intro vyšumí do ztracena. O kuplířství pojednává popsaná dizertace, ale přímými svědky nejsme. Blond obr a závěrečné zúčtovaní přibližují Milénium k béčkovým hororům. Uspokojivý konec se nekoná, je nutné vrhnout se na další stovky stran třetího dílu, zatížené politikou a příliš mnoha jmény. Pořád je to svým způsobem nadprůměr, pořád ty postavy nechceme opustit, ale už to není zjevení, jakým byli a zůstávají Muži, kteří nenávidí ženy. (Čteno v překladu Azity Haidarové.)

reeper
13.03.2017 5 z 5

Perfektní. Za mně o chloupek lepší než 1.díl trilogie. Dá se vytknout snad ten přehnaný konec.

melien
11.03.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Četla jsem ji jedním dechem. . Kdyby to šlo ani bych neodkladala četla dál. . Za mě mohu knihu opravdu doporučit.

Akana
07.03.2017 4 z 5

Stejně strhující a napínavé počtení jako první díl. Stránky se obracejí skoro samy. Snad jen ta atmosféra je o něco řidší. Mrazivý ostrov Hedeby nahradily po většinu času všednější stockholmské reálie a osamělé pátrače teď doplňuje celý houf vyšetřovatelů, přičemž spletitost vztahů vyvažuje pár adrenalinových pasáží. Můj dojem už není tak absolutní, ale chuť na poslední díl se nezmenšila.

danka13
05.03.2017 5 z 5

Ani třetí díl mě nezklamal, mohu jen opět doporučit.

Zuzana08
23.02.2017 3 z 5

Nerada srovnávám, ale neodpustím si to. První díl byl jednoznačně lepší. V této knize byl v podstatě jen jeden děj a to vyšetřovaní vraždy. Až přes příliš jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela, kdo je kdo. Ne, že by to byla ztráta času, ale první díl byl prostě zajimavější.

sramkovamichala
22.02.2017 5 z 5

Výborná kniha, stejně jako první díl. Napínavý děj s netypickými postavami. Doporučuji!

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)