Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6123 6123

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

intelektuálka
15.02.2017 5 z 5

Celé milénium mě zajalo i severské filmové zpracování kdo jiný by vystihl jejich mentalitu?

Vlak7
14.02.2017 4 z 5

Kniha se mi libila az zase na konec pritazeny za usi a to, co prezila L.S. Ve tretim dile hned v 1. kapitole usmevne, ze po prevozu do nemocnice mela L.S. ranu zalepenou paskou z duvodu infekce, ale ze lezela uz s ranou v hline :-D, kam se ji infekce mohla dostat....

hellena1523
05.02.2017 4 z 5

Larssonův vypravěčský styl mi příliš nesedl, a tak jsem se pustila spíš do grafických přepisů této románové trilogie, a musím uznat, že to je opravdu něco!

Gretka66
01.02.2017 5 z 5

Skvělé pokračování.

Peťulka8
29.01.2017 4 z 5

Úžasná kniha s velmi napínavým dějem. Občas jsem se ztrácela v postavách, jelikož jich tam je mnoho, ale jinam perfektní dílo :-)

Miťuli
26.01.2017 5 z 5

Opět perfektní! navázání na první knihu, nelze nic jiného než doporučit!

Predator666
22.01.2017 5 z 5

Čekal jsem tak trochu opakování předešlého příběhu, ale opak je pravdou. Je to takové nepřímé pokračování se známými tvářemi. Lisbeth opět vede. Vřele doporučuji, je to opět ponuré a skoro až mystické.

jana277
15.01.2017 5 z 5

Perfektné čitanie.

JankoSvec
08.01.2017 4 z 5

Stieg Larsson má úžasnú schopnosť udržať napätie v niekoľkých navzájom prelínajúcich sa príbehoch,ktoré postupne brilantne prepojí do veľkého finále ktoré je opäť tak neuveriteľne otvorené.V tejto knihe sa pozornosť nesústreďuje na Blomkvista, ale na Lisbeth Salanderovu,
podľa všetkého trojnásobnú vrahyňu, ktorá uniká zodpovednosti. Kto je za tým?
Spáchala to naozaj ona? Chce sa jej niekto pomstiť? Celým románom sa nesie téma obchodu so ženami, so sexom, týranie a zneužívanie žien.
Niet čo dodať... VÝBORNÁ !!!

Lenka8418
07.01.2017

Skvělé, mělo to spád, i když občas jsem se zamotala do jmen a musela se víc zamyslet kdo je kdo. Doporučuji

gonegirl
31.12.2016 5 z 5

Celou dobu jsem seděla naprosto neschopna se od knížky odtrhnout. Až na konci jsem si řekla, páni! Tolik zvratů, tolik nečekaných událostí, vše se vším souvisí, žádné slovo nepřebývá, ba ani nechybí. Zkrátka mistrovský kousek. Teď jen počkat, až se někdo v knihovně slituje a naskytne se mi třetí díl, neustále popůjčovaný...

Pemca
23.12.2016 5 z 5

ještě lepší, ještě napínavější, sice je konec těžko uvěřitelný, ale ta touha ne žít, ale pomstít se tomu se dá uvěřit

Majule7
06.12.2016 4 z 5

Začátek knihy byl na mě trochu pomalý a příběh, který se odehrál na prvních stranách mi pak nešel moc dohromady s dalším dějem. Když už se to pak rozjelo, nemohla jsem knihu odložit. Konec sice trochu udělal z postav superhrdiny, ale nevadí.

allyce
28.11.2016 4 z 5

Opět skvělá kniha.
Celou dobu jsem příběhu i postavám věřila vše, co udělaly, ale za ten terminátorský konec jde jedna hvězda dolů. Ve chvíli, kdy kniha tohoto žánru graduje, měla bych si napětím okusovat palce...místo toho jsem se v tomto případě spíš bavila a v duchu se pana Larssona ptala, jestli to opravdu myslí vážně. A protože neodpověděl a mlčení je známka souhlasu, tak to opravdu vážně myslel :-)

JustWomen
26.11.2016 5 z 5

Dokonalost, nemám slov, lepší než první díl, jdu na trojku, I❤ Lisbeth
Spisovatelé, to chceme!!!!!

21.11.2016 5 z 5

Super čtení

katerina9848
18.11.2016 5 z 5

Druhý díl Milénia jsem přečetla jedním dechem, musím říct, že mě druhý díl nadchl ještě více, než první. Napínavé, překvapivé, asi nemám více co bych dodala. Mistře Larssone, díky...:)

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Fenomén pokračuje

Co říci k této knize. Snad jen to, že i zde vás čeká opravdu skvěle vystupňované napětí, precizně zpracované detaily, kvalitně napsané postavy a zajímavý děj, který vás opět nebude nudit, i když má kniha rovných 608 stran.

Samotný příběh se možná zdá na první pohled jako poutavý thriller, ale při čtení získáváte pocit, jako byste byli na výpravě za hledáním morálky, která je bohužel, či bohudík zasazena do reálného prostředí a že si přejete, aby takových Blomkvistů a Salanderových bylo v našem světě více.

Jednoduše vás musí postava Lisbeth uchvátit. Jedná se totiž o směsici skvělé hackerky, pohrdavé dvacítky, dívky, která to neměla v životě jednoduché, Lary Croft, drsňačky, chytré ženy a ženy bojující za spravedlnost. Uchvátit vás také může postava Mikaela Blomkvista, novináře, člověka s dobrým srdcem, neustále si jdoucím za svým cílem a člověka bojujícího za spravedlnost.

gersie
29.10.2016 3 z 5

Zasranej Kalle Blomkvist.
Zasraná Lisbeth Salanderová.
Zasranej Stieg Larsson.
Celou dlouhou dobu jsem si myslil, že je to FAKT HUSTÁ kniha. Celou dlouhou dobu jsem byl přesvědčen o genialitě autora a vydařeném podání výborné myšlenky o tom , že nás ignorují namyšlení úředníci , nechápou politici , prudí nafoukaní policajti , doktoři mají za pokusné králíky a tajná policie si dělá bezohledně co chce.
Ale co má proboha znamenat ten konec ????
Díky tomu konci dávám s odřenýma ušima 3 hvězdy. Nevím zda autora někdo donutil to tak ukončit , nebo snad chytil paniku , že by se to nemuselo líbit lidem milujícím terminátory , robokopy a podobné absolutní nesmysly. Hrůza..... vyprávění svých životopisů , těsně před zastřelením někoho už mne pěkně štve. Nemluvě ani o tom , že hrdinku dobře trefenou třema kulkama a zakopanou v hrobě nechá vyhrabat se vlastními silami, přejít území kontrolované mnoha kamerami a s chromou nohou , chromou rukou a prostřeleným mozkem zneškodnit dva dobře trénované vrahy je prostě absolutně trapné.
Celou výborně napsanou knihu to absolutně degraduje na trapný škvár ...... je mi to líto a jsem dost znechucen. VĚČNÁ škoda......

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)