Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6123 6123

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Odehnalka
13.10.2016 5 z 5

Když jsem dočetla první díl Milénia, byla jsem velmi ráda, že mám koupený i druhý díl a tak jsem po něm co nejdříve chňapla. Je to jiné, než první díl, ale neřekla bych, že horší. Postava Lisbeth se mi velmi zalíbila, takže jsem byla ráda, že jsem se o ní více dozvěděla. Nezklamalo to. Je to skvělý!
Musím si co nejdříve koupit třetí díl!

TipsyChipsy
07.10.2016 5 z 5

Líbil se mi tento druhý díl Milénia stejně jako první. Knihu jsem vyslechla jako audio načtenou charismatickým hlasem Martina Stránského. Moc se mi to líbilo. Je to taková pohádka pro dospělé, malá hubená hrdinka zvítězí nad hrubou silou, ale je to hodně napínavé a chytře vymyšlené.

lucie5078
06.10.2016 5 z 5

Napínavé, nečekané zvraty, akční... nemůžu se dočkat na přečtení dalšího dílu!

Briv
06.10.2016 5 z 5

Stala jsem se dalším člověkem, který propadl Miléniu. Po prvním díle mi ten druhý připadá snad ještě lepší. Zajímavé propojení různých osob, Michael, který má v knize pořád hodně prostoru, policie, která evidentně není dokonalá nikde na světě a naprosto skvělá Lisbeth. Osoby jsou živé, libí se mi vykreslení situací a děje. Jdu na třetí díl.

Kordula 111
05.10.2016

Druhý díl trilogie je super. Kniha je napínavá a čte se skoro sama. Doporučuji.

Adiee19
30.09.2016 3 z 5

Prvy diel som precitala za dva dni..tesila som sa na druhy no sklamalo ma to...kniha sa mi citala tazko a az na konci ma zaujala. Cakal som od toho viac :/

Leusee
24.09.2016 5 z 5

Na to, že první kniha mě moc neoslovila, tak druhý díl mě naprosto pohltil. Miluji postavu Lisbeth a byla jsem ráda, že se příběh konečně začal odvíjet právě hlavně o ní. Napětí v knize bylo dost a také zvraty, které jsem vůbec neočekávala. Za mě rozhodně 5 hvězdiček.

Pavlina.13
15.09.2016 5 z 5

Je zde spousta komentářů o tom, že tato kniha (druhý díl série) je oproti tomu prvnímu slabší. No, tak s tím rozhodně nesouhlasím. Osobně považuji tento díl za zajímavější a poutavější. Ano, souhlasím s tím, že už se nejedná o klasickou detektivku a to je asi ten důvod, proč mě tato kniha nadchla o tolik víc. Osobně nejsem veliký fanoušek detektivek a proto oceňuji, že se autor trochu vymanil z těchto mantinelů a vložil do knihy více heroistických někdy až poněkud fantasy prvků.

ThrisaManx
05.09.2016 5 z 5

Ačkoli mě kniha opět naprosto dostala, ačkoli jsem se i tentokrát bezmezně zamilovala, ačkoli u mě jako u extrémně zvědavého člověka probouzela až zoufalou zvědavost, mám pár věcí, které mi vadily:
1. Jak píše slečna v komentáři pode mnou, závislost snad každé postavy na kávě je maličko zvláštní. Všichni neustále pijí kávu. Ráno, večer, v noci - non stop.

2. Žába. Oslovení žába (či žabka) mě ke konci knihy už opravdu iritovalo.

3. Zdá se, že téměř všechny postavy jsou vysoce inteligentní a na svých pracovních pozicích zastupují vysoká místa. Ale hlavně! Snad všichni mají vystudovaná práva. A je jedno jestli je to skutečně právník (kterých je tam opravdu dostatek) nebo člověk téměř na pokraji společnosti. Studium práv je asi základ.

4. Autor vymýšlí spoustu postav, se kterými poté delší dobu nepracuje, a když se znovu objeví, jsem ztracená. Celkově jsem se v tomto díle v postavách dost ztrácela.

Na druhou stranu jsou jeho postavy hodně promyšlené a skutečně živé. Nevymýšlí jen ploché charaktery, každá postava v knize je živá a skutečná. A nakonec děj je tak geniálně promyšlen, že za to budu autora asi do konce života obdivovat.

desert.fox
02.09.2016 2 z 5

Po slibném prvním díle se dostáváme do světa obskurních mafiánských fantazií s všemocnou superhrdinkou v hlavní roli. Od detektivního ani kriminálního žánru tohle nečekám.

neryan
19.08.2016 4 z 5

Oproti prvnímu dílu přišel mně osobně tento slabší. Bohužel stále nevymizely zbytečně zdlouhavé pasáže,které mě odrazovaly od pokračování ve čtení, ALE stejně jako u předešlého dílu od určité části jsem byla dějem pohlcena a těšila se,jak to všechno dopadne tentokrát.
Dále jsem si všimla,že sotva si zvykám na fakt,že naprosto všechny postavy Milénia jsou až nepřirozeně závislí na kávě,autor se nám naučil nové slůvko,a to "žába". Toto slovo dále užívá ve formě oslovení nepřirozeně často.
Abych jen nekritizovala: Velice mě potěšilo,že jsem měla možnost konečně poznat Lisbeth mnohem osobněji a ujasnit si tak některé věci,které mi vrtaly hlavou.
Jsem zvědavá,co na mě čeká ve 3.díle.:)

Susan94
17.08.2016 5 z 5

Dost komplikované tuto knížku hodnotit po přečtení prvního dílu. Ano dalo se to číst, pro mě bylo rozhodně záživných prvních 150 stránek, pak jsem se "trápila" nezáživnými pasážemi, a nakonec mi to přišlo až trošku "přitažené za vlasy" nicméně od 350 jsem knížku zase "žrala". Asi tak jako všichni ostatní věřím že třetí díl bude top.

Lucek
10.08.2016 5 z 5

Malá reklama na IKEA :-D

historikola
03.08.2016 5 z 5

Děj byl velice dobře napsaný. Je to styl psaní, kdy Vás děj vtáhne do vlastní časové smyčky a nenechá Vás dokud nedočtete kapitolu nebo při nejlepším rovnou celou knížku.
Tato trilogie v mých očích stojí za to, že ji musím dostat do knihovny. Moc zajímavý děj příběhu. Až dočtu poslední díl celého příběhu rozhodně se chci podívat i na film. Jej jasné, že knížka bude vždycky lepší, ale to jen tak pro úplnost.

blaka165
03.08.2016 5 z 5

Naproto úžasná kniha a ke konci pro mne celkem šokující odhalení. :)

moudivlacek
02.08.2016 5 z 5

Wau, tak toto pokračování je snad ještě lepší než první díl. Zde se dozvíte víc o hlavní hrdince z prvního dílu, najdete tu vysvětlitelná tajemství. A opět skvěle rozehraný děj, skvělá charakteristika postav i vylíčení situací.
Budete mít pocit, že to vše s hrdiny opravdu prožíváte, bušilo mě srdce ostošest a přestalo až u posledního řádku knihy. Napětí, lítost, strach, snaha pomoci příteli, i když o to nestojí, pevná víra v něj, slzy bezmoci - to vše je zde.
Jsem zvědavá, co bude v tom třetím díle a zároveň se klepu již nyní.
Kdo má rád psychologické romány a detektivky - toť vaše bible!!

ivzu77
28.07.2016 5 z 5

Druhý díl mne zase plně vtáhnul do děje, četla jsem pořád a všude ... Lisbethin osud byl těžký, tvrdý, ael stala se pro mne díky svému pohledu na svět a inteligenci a tvrdosti velice sympatickou postavou... fandila jsem jí až do konce a věřím, že v dalším díle bude zase v pohodě a akční. Určitě celou trilogii ráda doporučuji. Sama jsem po třetím posledním díle sáhla ihned pět minut po přečtení tohoto druhého.
PO SHLÉDNUTÍ FILMU : Švédské filmové zpracování se mi líbilo, herce jsem si oblíbila již v prvním díle, děj odpovídal knize, ale ta KNIHA byla opět obsáhlejší, rozvinutější, plnější a emotivnější.

Johncze
22.07.2016 4 z 5

Uf, občas to chtělo přemáhání pokračovat ve čtení, ono když je 20 % děje rozprostřeno na 80 % obsahu a celé to sledujete z pohledu 3 zúčastněných osob/skupin včetně jejich poměrně detailních myšlenkových pochodů, které obvykle dojdou ke stejnému závěru, je to poměrně vyčerpávající. Odměnou pak budiž naopak nadupané finále.

Crimble
21.07.2016 4 z 5

Fakt dobrá kriminálka, to jo. Těch náhodných setkání na začátku bylo trochu moc :) Tohle mohl Larsson vymyslet trochu přirozeněji, ale čert to vem. Jinak se čte bezvadně.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)