Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6179 6179

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden, 2006

Nanynkaa
28.09.2015 4 z 5

Upřímně to není taková bomba jak bylo všude avizováno, celé je to zdlouhavé a trvalo mi až nezvykle dlouho knihu přečíst.

misbyxo
27.09.2015 4 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc, zdálo se mi že je to zbytečně zdlouhavý. Na začátku trvalo asi 250 stránek než začalo něco zajímavého. Po první části to už docela šlo, mělo to spád, zajímavý děj, a akci. Ale též zbytečně zdlouhavé. Konec byl určitě nečekaný ale zase konec se mi zdál moc urychlený. Kdyby se méně věnoval začátku, a trošku více konci tak bych dala 5* ale vážně mi to přišlo zdlouhavé tak 4* :)

Adelajda_4
21.09.2015 5 z 5

Závěrečný díl trilogie mě nezklamal. I přes občas neuvěřitelné situace jsem si čtení užila a dost mě mrzí, že už se od tohoto autora žádných knížek nedočkáme.

MGT
20.09.2015 4 z 5

No hlavní hrdinka mi už přijde, že je křížená s terminátorem:)

Zuziiik
17.09.2015 5 z 5

Taky mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale opět pan Larsson nezklamal........i druhý díl stojí za přečtení, stejně jako první a třetí.........celá tahle trilogie má u mne dohromady 15 hvězdiček

Heřmis
14.09.2015 4 z 5

Jelikož prvnímu dílu jsem dal plný počet, tak tady musím 1 hvězdu ubrat. Není to už taková pecka, jako předchozí díl. Souhlasím s názorem, že prvních 200 stran je dost zdlouhavých se spoustou omáčky, ale pak to nabere otáčky a musíte číst a číst až do konce. A všechno do sebe začne pěkně zapadat. Akorát ten konec je spíš taková pohádka popř. S-F, jak chcete. Uvidíme, jak se to dál vyvine ve třetím díle.

Richardson
05.09.2015 5 z 5

Oproti prvnímu dílu mi kniha přišla dost rozdílná. Finále možná až příliž explosivní. První díl se mi líbil asi víc, jsem zvědavý na třetí díl. 5/5

tinka1974
03.09.2015 4 z 5

Začátek se mi moc nelíbil. Trvalo chvíli, než jsem se začetla, ale cca od poloviny to jelo a skončilo v nejlepším. Těším se na pokračování.

juli2
21.08.2015 4 z 5

Opět parádní kniha, opět je díl strašně složitý, obsahuje spousty postav, které mají své příběhy a ve finále se to spojí ve velké bum. Parádní kniha od parádního spisovatele.

Esk
21.08.2015 3 z 5

Kniha se prvních 150 stran rozjíždí a nutila mě přemýšlet, jestli se děj vůbec někdy rozjede.. Množství vedlejších postav opět stoupá a s nimi vedlejší dějové linie, které se samozřejmě na konci všechny spojí v jedno. Dějová linie je víc nereálná než v prvním díle. Přesto všechno je kniha psaná čtivým stylem a i když místy nudí, stránky letí jedna za druhou .. přemýšlím, zda číst třetí díl? Mám ho doma, takže asi ano, ale kvality prvního dílu už od něj nečekám.

kohoutp.cz
17.08.2015 4 z 5

Opět parádní čtení s opětovným přídavkem balastu. Když se děj konečně rozjede, vše se zbrzí spoustou nepodstatných příběhů okolo a vyjmenováváním reklamních značek. Velká škoda je použití zombie konce, přesto však mě série jako celek baví a třetí díl si přečtu.

Grety
16.08.2015 2 z 5

První 100 stran jsem se musela nutit, abych knihu nehodila do police. Začala mě bavit, až když probíhal hon na vrahy obětí..Konec mě ale opravdu vytočil, přežít střelu do lopatky, kyčle a hlavy a ještě se potom vyhrabat ze zakopaného hrobu je blbost (ať už byla ráže jakákoli..). Ale příběh má i spoustu světlých okamžiků a některé zápletky jsou mistrné a nečekané..Zkuste, uvidíte..

Rolig
12.08.2015 4 z 5

Knihu by som rozdelil na dve pasáže - Prvá časť, trvajúca jednu štvrtinu "Žena, ktorá nakupuje panvice" v ktorej si k tomu 50 strán šponuje svoje prsia, ktoré akoby záhadou neboli vyrobené v IKEA. Druhá časť, trvajúca tri štvrtiny, bola už tým pravým pokračovaním prvého Milénia, ktoré som očakával od začiatku.(i keď niekedy to bolo skutočne pritiahnute za vlasy)
Na záver by sa patrilo poďakovať, podla mojich dojmov, sponzorovi knihy. Pretože Stieg Larsson, pod "záštitou firmy IKEA" vytvoril nadpriemernú detektvku.

crazyjuan
07.08.2015 5 z 5

Nemá cenu hodnotit jednotlivé díly, ale celou trilogii jako celek a stručně řečeno - geniální. Měl jsem trošku pochybnosti, myslel, že se toto dílo přeceňuje, ale přečetl jsem jedním dechem. Propracované, výborně vymyšlené postavy, strhující. Škoda jen, že pan spisovatel Larsson musel odejít tak brzy.

Barou
07.08.2015 5 z 5

To byla zase jizda! Pokracuju ihned ve tretim dilu. Bravo Kalle Blomkvisti.

ujunka
05.08.2015 3 z 5

Myslím, že zbytečně roztahané, příběh fajn ale přišlo mi to zdlouhavé. Každopádně konec byl jedna velká jízda, i když si myslím, že přitažený za vlasy, co se týče Lisbeth.
Co mi ale opravdu lezlo na nervy, jsou věty typu - mám tě rád, začala ji mít ráda, uvědomil si, že ho má rád. .... těch tam bylo až moc. A taky by mě zajímalo, jestli se ve Švédsku jí i něco jiného než obložené chleby, případně chleby s paštikou... Lisbeth jako gurman občas dala i pizzu :-D

horac
03.08.2015 3 z 5

Občas zbytečně popisné na můj vkus.Nezajímá mě třeba co si Lisbeth koupí v Ikea a jak se to jmenuje ale samotný příběh není vůbec špatný.

Rierdon
30.07.2015 5 z 5

Velmi dobré pokračování, byť ten příběh se taky rozjížděl trochu pomalu, podobně jako první díl. Ale pak kniha dostala spád a četla se velmi dobře. Zajímavé bylo, že se více věnovala pozadí Lisbeth, co se jí tehdy v dětství stalo, proč byla taková, jaká byla, nu, to všechno bylo velmi čtivé. Konec je neuzavřený, takže hurá na třetí díl.

Jonny
24.07.2015 5 z 5

Skvělé pokračovaní prvního dílu! Příběh neztratil ani trochu šťávy... škoda jen toho nerealistického závěru.

Aaron Lewis
24.07.2015 5 z 5

Nejlepší díl z celé trilogie a hlavní zásluhu na tom má Lisbeth. Bez ní by to byl průměr (alespoň pro mě:)).