Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6121 6121

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

ritz
23.07.2014 4 z 5

První díl Milénia fantazie, druhý výborný, se třetím jsem už měla problém. Ale určitě stojí za to tuto trilogii přečíst.

vodenka2
14.07.2014

Moc a moc dobře se to četlo, celá serie super, první dva díly lepší.....ráda si ponechávám v knihovně:-)

zuza-ce
08.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha, tento díl Milénia jsem přečetla skoro jedním dechem.

Fairiella
30.06.2014 5 z 5

Úplně neuvěřitelný. Na knize by mělo být varování, že dokud ji nedočtete, nebudete schopni přestat. Všechno do sebe zapadá jako obrovská skládačka o spoustě dílků a vytváří složitý, ale naprosto úchvatný obraz. Jo a připravte si k ruce třetí díl. Nebude se vám chtít přestat číst ani až se dostanete na poslední větu posledního řádku druhého dílu.

mysticblueriver
26.06.2014 5 z 5

Ještě lepší než první díl, není co dodat, prostě skvělé.

dva.v.1
22.06.2014 5 z 5

druhý díl už není taková pecka jako první,ale stále je moc fajn ...

Lazy
21.06.2014 4 z 5

Teď nevím, jestli mě první díl uchvátil více, nicméně nějakým "technickým vychytávkám" se musí člověk usmát. Dějově příjemné a vysvětlující osud Lisbeth. Ten závěr pak byl trochu nedokončený. Ke konce jsem čekal nějaký thriller ve stylu Davera. Přesto jsem spokojen punk a počítače, tu holku bych si asi vzal.

aliali
22.05.2014 5 z 5

Strhující závěr, moc příjemně psaná kniha, stejně jako první díl.

Marika Vanova
21.05.2014 3 z 5

Já nevím, ale pro mě to začíná být zajímavé až tak v půlce a to je na 600 stran dost hloupé. Konec výborný a tak musím tedy dát ty 3 hvězdičky. Moc mě nebaví to popisování: teď se svlékla, osprchovala a šla si lehnout do své postele z IKEA... dala si dva chleby a kávu ze svého kávovaru (a zase název)...zvedl svůj mobil Erikkson...jela vypůjčeným Nisanem Micra...já jsem detailista, ale todle už trochu přehání, ne? Tak zkusím i ten třetí díl, ale už teď je mi jasný, že začátek budu muset přežít.

tomvall
14.05.2014 5 z 5

Ještě lepší než první díl. Pomalejší tempo vůbec neobtěžuje, naopak o to lepší je následný rozjezd a přechod k poslednímu dílu. Kniha mnohem lepší než film.

Lucka385
12.05.2014 3 z 5

Tak já nevím.....upřímně jsme z knihy trochu v rozpacích.
První díl se mi opravdu líbil, tedy až opravdu na pár stránek nudných pasáží. Tento druhý díl se rozjížděl docela slibně. Ale pořád to bylo takové o ničem. Takové omílání stejného pořád dokola. Až vraždou, která se stala za více jak půlkou knihy, se kniha docela dala zase číst. Ale pokud mám být upřímná, tak mě nějak ani moc nelákalo vědět, kdo je skutečně zabil a jak Mikael pomůže Lisbeth.....a tak dále. Kniha není ukončená, ale kdy se postím do třetího dílu je ve hvězdách.
Na to, že je to TEN mezinárodní bestseller, mě kniha docela zklamala.

VeronikaZ
30.04.2014 3 z 5

S prvním dílem se tento nedá srovnávat.
Místy dobré (začátek a konec), ale půlka knížky se hrozně vlekla a autor omílal pořád totéž, některé pasáže byly zbytečné.

Lenka.Vílka
23.04.2014 5 z 5

Sladký bonbonek, který chcete docucat až do konce...a potom zjistíte, že potřebujete další...s radostí si sáhnete do pytlíku a pustíte se do toho...

Hanny
19.04.2014 5 z 5

Úchvatné, jedním dechem, nešlo jinak než plynuje přejístna poslední díl.

Heyhey
14.04.2014 5 z 5

Ještě lepší než jsem po první části čekala. Lahůdkové čtení.

monte
07.04.2014 5 z 5

Skvělá, čtivá, napínavá, dokonalá, poutavá, prostě strhující detektivka

MonisPop
19.03.2014 5 z 5

Pokračování se mi líbilo stejně jako první díl. Kniha je velmi napínavá a má všechno, co by správná detektivka měla mít. Rozhodně doporučuji přečtení celé trilogie.

Žádnou knihu ze Švédska jsem nečetla a přimělo mě to i k tomu, abych si o této zemi něco zjistila.

Carrion
13.03.2014 4 z 5

Čtivé až návykové, ale vadí mi, jak je to místy nereálně přehnané a těch náhod a shod okolností tam bylo na jednu knihu až moc.

alexpo
08.03.2014 4 z 5

Hodně napínavé, čtenář se jen tak neodtrhne, příval různých informací, občas až dokumentární ráz, ale to mě baví.

dzejbi
28.02.2014 5 z 5

Nezpochybnitelně skvělá kniha, byť jednička zůstala podle mého nepřekonána. I přesto nemůžu udělit méně než maximální počet hvězd.

Lisbeth je pozoruhodná osobnost, kterou si nelze než oblíbit a odkrývání její minulosti je proto velkým tahákem knihy.

Ač má kniha i své zápory a uznávám, že se v některých pasážích poněkud vleče, více než 600 stránek jsem se čtením bavil. Jelikož trojka na dvojku přímo navazuje, musel jsem okamžitě pokračovat ve čtení.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)