Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6120 6120

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

unavensluncem
13.12.2013 5 z 5

Vyborne, pohltil me stejne jako prvni dil..

Lilith1
10.12.2013 5 z 5

Druhý díl u mě rozhodně vede před prvním, který se mi zpočátku šíleně vlekl. To jak si autor hraje s charaktery a vykreslením postav je dokonalé a přes všechny nově přibyvší osoby v tomto díle nebyl nejmenší problém se zorientovat kdo je kdo. Lisbeth se sice stává až fenoménem, ale nakonec je to celé o ní a proč tedy ne? Rozhodně s ní čtenář musí začít sympatizovat a těší se na další kroky, které udělá. Blonkvist je poněkud odsunut do pozadí, ale ne na tolik aby upadl v zapomění nebo ho úplně zastínil někdo nový. Dle mého hodně propracované a i když by se na první pohled dílko mohlo zdát překombinované, tak ve finále tak nepůsobí. A filmové zpracování které se dost drží předlohy, je pak taková ta třešnička na dortu :)

Janek
09.12.2013 2 z 5

Oproti prvnímu dílu obrovské zklamání, kniha by mohla mít o 550 stran méně. A kdyby se vyškrtalo vše, co je přitažené za vlasy, nezbylo by asi ani na povídku. Úvod vypadal slibně...

Hancza
09.12.2013 5 z 5

I druhý díl trilogie Milénium stojí za přečtení. Podle mě byl místy zbytečně přehnaný, přitažený za vlasy. V tomto směru byl lepší první díl. Ale i tak jsem byla přilepená ke knize a nebylo možné dělat nic jiného, než číst dál... Po dočtení jsem hned musela sáhnout po třetím dílu, abych věděla, jak to s Lisbeth dopadne.

annie111
04.12.2013 5 z 5

Perfektní :) Narozdíl od prvního dílu mě bavila celá kniha a dlouhý úvod o dovolené mi nevadil :) Sice to nemělo tak tajemnou atmosféru jako 1. díl, přeci jen vesnička na severu měla cosi speciálního, ale i tak skvělé čtení. Jsem zvědavá, jak to s Lisbeth celé dopadne! Hurá na 3.díl...

Donatello
23.11.2013

Lisbeth přežije všechno :)

vanek.johny
17.11.2013 5 z 5

Skvělý příběh, nenásilně rozšířená (nebo alespoň objasněná) minulost postav, výborná návaznost na druhý díl.

AnnaCZ
31.10.2013 4 z 5

I druhý díl super. Jen jsem nepochopila proč tak zdlouhavý začátek :-( Ale pak jak se to "rozběhlo" tak bezvadné, napínavé počtení :-)

Moňa69
21.10.2013 5 z 5

Pro tento díl Milénia mám asi největší slabost, líbí se mi, že je děj zaměřen na Lisbeth a na Všechno To Zlé. A komu by se nelíbilo mít za fotříka mafiána... trochu se mi zvedal žaludek z některých scén, ale už jsem velká holka a bez takových chuťovek a masakrovek by to jasně nebylo ono. Larsson je prostě bůh a tahle kniha se mnou bude pohřbena!

Rad1
13.10.2013 5 z 5

Skvělá knížka, četla jsem ji jedním dechem, nemohla jsem se od ní odpoutal. Líbila se mi víc než 1. díl. Stojí za přečtení, doporučuji a už se těším na 3. díl

roro
02.10.2013 4 z 5

Trochu rozvláčnější začátek,ale opět skvělá četba.

mkarajda
23.09.2013 5 z 5

chvíli trvalo, než se v knize rozjelo to, o čem vlastně měla být, ale jinak jsem ji zhltla jedním dechem.

hatid
21.09.2013 5 z 5

Volné pokračování moc pěkně propracované.

Askarinka
19.09.2013 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. První díl mi sice přišel trošku lepší, ale ani tento díl nezklamal...Baví mě hlavní hrdinové. Těším se až se začtu do posledního dílu.Jen škoda, že tak dobrý spisovatel nenapíše už nic jiného:-(

Kůstka
17.09.2013 5 z 5

První díl byl pro mě určitě lepší, atmosféra švédské zmrzlé vesničky stála za to a celkově pro mě měl první díl větší napětí. Tady pro mě bylo šíleně nudných prvních 100 stránek, kde byla Lisbeth na dovolené a na ní se opravdu nestalo nic podstatného, stačilo říct, že prostě cestovala a pak se vrátila, tečka :) To samé popisování toho, jak kdo dlouho spí, kdy si dělá kafe a obložené chleby. Zdržovala mě tooo :) Ale Lisbeth jsem si opravdu zamilovala, skvělá postava. Snad se na mě brzo dostane třetí díl :)

endroo25
10.09.2013 5 z 5

V tomhle díle na mě udělala Lisbeth dojem a získala si mé sympatie. Šikovná holka. :)

Miru
09.09.2013 4 z 5

Atmosféra prvního dílu trilogie mne naprosto pohltila. Asi proto jsem k jeho pokračování přistupovala s určitou skepsí, zda se autorovi podaří vysoko nasazenou laťku udržet i nadále. A s radostí mohu konstatovat, že mé obavy se ukázaly být naprosto liché. Nicméně přece jen musím jednu hvězdu ubrat a to především za styl, jakým nám autor odhalil vraha - pakliže vezmu v úvahu, že téměř tři čtvrtiny knížky si lámeme spolu s hlavními hrdiny hlavu, co, jak a proč se vlastně přihodilo, tak potom Larssonovo "ledabilé" objasnění situace prostě neberu.

domi88
08.09.2013 5 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem dala šanci druhému dílu. první byl ze startu moc rozvleklý, naopak druhý se četl sám od první strany. Úžasná zápletka a celkové propojení. Jen mě trochu překvapil konec - opravdu malinko fantaskní.

MesLivres
05.09.2013 4 z 5

Celou trilogii mám v angličtině a musím říct, že mi nedělá vůbec problém se začíst. Nevadí mi ani ty rozvleklejší části, naopak všechny informace tvoří dohromady výborný a napínavý příběh. Závěr knihy mne pořádně navnadil na třetí díl.

Evus
04.09.2013 5 z 5

Skvěle psaná kniha, která se četla skoro sama, konec měl sice trochu fantaskní, ale i tak skvělý dojem. Až na naprosto nadbytečně používaný výraz žába, ze kterého se mi ke konci už dělalo špatně

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)