Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6119 6119

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

milena8281
03.09.2019 5 z 5

Výborné pokračování výborného příběhu. Nelze jinak, než hodnotit plným počtem hvězdiček.

85098211
20.08.2019 5 z 5

A další skvělá jízda Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové! Já fakt nevím, kam na to autor chodí (teď už bohužel chodil), protože tak výborné nápady na zápletku se jen tak nevidí. Komentář ke knize se píše jen těžko, aniž bych musela spoilerovat. Takže jen krátce - kdo četl první díl, ten se stal na sérii Milénium naprosto závislý, druhému dílu se prostě nedokázal vyhnout a po hlavě se vrhá i na pokračování! Tady pět hvězdiček definitivně nestačí a jede se dál! :-)

Maevie
12.08.2019 4 z 5

U Stiega Larssona mám ten problém, že čtu a pořád si říkám: „Už? Už?“. A pak se počáteční seznamování, vypravování a uvádění do děje přehoupne a najednou jsme uprostřed akce, stránky mizí jedna za druhou a já autorovi jeho pomalý rozjezd odpouštím. A najednou je konec a já si mohu říct jen: „Zatracený Blomkvist!“

skableska
02.08.2019 5 z 5

Hodně dobrá... děj, který se udál v první knize je v tomto druhém dílu dále rozvíjen a člověk se tak dozví spoustu nových a zajímavých informací o životě postav. Poslední část knihy jsem zhltla za pár hodin a opravdu si děj živě představovala.... film, jestli je tak drsný, už snad ani vidět nechci :D
Informace se často opakují, tak si je člověk zafixuje, takže není šance, aby mu něco uniklo.
"Lisbeth Salanderová byla žena, jež nenáviděla muže, kteří nenávidí ženy".
Prostě mazec a jdu hned pokračovat třetí částí!!! :)

ciaram
29.07.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. A může za to zatraceně zajímavá postava s tajemnou historií - no kdo jiný než Lisbeth. Mikael hraje až druhé housle. Každopádně, pane Larssone, děkuji, byl jste skvělý vypravěč, uměl jste skvěle vykreslit charaktery lidí a dokázal jste ze mě vykřesat při poslechu emoce. Skvěle jste vystihl, že nezáleží na funkci, ale na charakteru člověka, jak se v té funkci bude chovat.

Dada077
29.07.2019 5 z 5

Pre mňa najvzácnejší na druhom dieli bol fakt, že sa nepotvrdilo pravidlo, kedy najlepší býva len prvý diel sérií, druhý a ostatné nestoja zvyčajne za nič. Aj hra s ohňom sa narodila trhákom. Lisbet by sa mala volať "salamanderová", lebo vie dokonale klamať telom, pod krehuľkou zbavenou svojprávnosti sa skrýva vysoko inteligentná dievčina (popravde génius v punkerskom vydaní) neváhajúca použiť svoju fyzickú silu.

HanaMalina
29.07.2019 5 z 5

Můžu říct, že tento díl je lepší než první. Opět skvělé počtení a nezbývá, než se těšit na další díl Milénia. Napínavé do poslední stránky.

Krristty
11.07.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Naproti prvnímu dílu, který mě naopak moc neoslovil, jsem hltala stránky jednu za druhou. Příběh Lisbeth mě neustále nutil přemýšlet, co se tehdy vlastně stalo a musím říct, že ani jednou mě nenapadla možnost, se kterou autor pracoval. Lisbeth je podle mě velmi propracovaná postava, kterou si autor oblíbil. Knihu doporučuji a dávám 5!

pavels36
01.07.2019 5 z 5

Úžasné pokračování a opět naprosto skvělý příběh až do konce.Vřele doporučuji :)

Marci70
13.06.2019 5 z 5

Stejně pěkné jako první díl..

Elapheg
03.06.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Detektivky čtu občas, ale tady těžce smekám před autorovým talentem vymyslet brilantní zápletku, která udrží čtenáře od první do poslední stránky v napětí a zároveň vyzdvihuji především to, že ač se jedná o severského autora, v knize se brutality nevyskytují. Kniha navazuje na první díl: Muži, kteří nenávidí ženy, ale na rozdíl od prvního dílu je akce v knize hned od začátku. Místy jsem se musel nutit, abych si splnil také své povinnosti doma, protože knihu nešlo téměř odložit. :-) Velmi se mi líbilo, že v druhém díle jsem se dozvěděl mnohé o Lisbethině minulosti a autor zde i správně poukazuje na páchané násilí na ženách v domácnostech, ale i na obchod se ženami, do kterého jsou často namočené i policejní složky, takže je poté těžko hledat spravedlnost právě u policistů apod. Souhlasím zde s uživatelem DericemCasterem, že je velká škoda, že autor odešel tak předčasně do nebe. Někde jsem dokonce četl, že snad Larsson napsal 6 dílů Milénia, ale některé se nepodařilo najít. Autora si přidávám do oblíbených a těším se na díl: Dívka, která kopla do vosího hnízda. Konec druhého dílu je právě velmi otevřený pro třetí díl a doufám, že ve třetím díle krom jiného k sobě Lisbeth a Mikael opět najdou cestu. Jistým způsobem jsem smutný z toho, že mi zbývá poslední díl od pana Larssona a už si od něj nebudu moci nikdy nic více přečíst. Byl to skvělý čtenářský zážitek. :-) Smekám.

Světluška4
30.05.2019 5 z 5

Tady ani není vlastěn co psát. Jedním slovem úžasné už se těším na třetí díl, který již mám doma. Postava Lisbeth mi příjde velmi poutavá a autorem propracovaná.

stoun25
29.05.2019 5 z 5

Jsem silně překvapen. Dobrá severská detektivka snad ještě lepší než první díl. A zase jsem se dozvěděl něco nového o matematice..

KarolKula
27.05.2019 5 z 5

Jsem fanouskem tehle trilogie, takze za me super. Film jsem nevidela a z doslechu vedela jen matne, co se bude dit. Navic konexe na Laseroveho muze, na ktereho se chystam. se tesim o to vic, ze. Nevahej a cti!

DericCaster
21.05.2019 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, která mne pohltila. První část trilogie, jsem četl před časem, ale po přečtení druhé části, se hned vrhnu na třetí... Nedá se tomu odolat. Na tom všem mi kazí náladu jen ta skutečnost, že autor odešel tak mlád a nemohl tak obohatit literární svět o více takto skvělých knih. A to je obrovská škoda...

Višnička
18.05.2019 5 z 5

Mě druhý díl naprosto pohltil, těším se na třetí !

Mája777
18.05.2019 5 z 5

Tak tento díl byl opět skvělý.

stavinohova
11.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem mela jako audio a poslouchala v aute, pak si i stahla film. Za me teda plny pocet hvezdicek, naprosto vyborna detektivka, i kdyz zkonci tak “normalne” . Za me plny pocet bodu!!!!

valky
02.05.2019 5 z 5

Druhý díl, nádherný, napínavý... než jsem knihu dočetla, říkala jsem si, že si dám od Lisbeth a Mika na chvíli pauzu a otevřu něco jiného. Ovšem, konec knihy skončil v tom největším napětí, že jsem okamžitě po přečtení letěla do knihovny a začala hltat třetí díl. Fantastická trilogie.

Maanna
23.04.2019 4 z 5

Pokud vypnu mozek a nechám autora, aby mě vedl, kam chce, tak je kniha fajn. Rozhodně jí nechybí napětí a zvraty. Ale člověk opravdu musí nechat mozek spát. Jinak si uvědomí, že je v knize trochu moc tupých mužů a dokonalých geniálních žen nebo že skutečnost, že Lisbeth utrácí miliony, ale přitom je naprosto nezaznamenatelné, není příliš pravděpodobná. Motorkáři a především postava blonďatého obra pak už vůbec působí jako z béčkových filmů. Takže nápad a čtivost ano, ale pak se to nějak celé na jedné straně překombinovalo a na druhé zeschématičtělo.

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)