Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390337/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-QTw-390337.jpg 5 6119 6119

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie zahájí celostátní pátrání po Salanderové, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

vendysantos
19.03.2020 5 z 5

Druhý díl Milénia mě bavil téměř stejně jako ten první, avšak v této knize bylo méně napětí. Vždyť v „Muži, kteří nenávidí ženy“ bylo vyšetřování hrozně napínavé a popisovány byly neskutečné hrůzy, které se odehrály. Pro mě byl první díl lepší i v tom, že jsme pozorovali zajímavý vztah mezi Lisbeth a Mikaelem Blomkvistem. Tenhle druhý se více věnoval tomu novinářskému světu, což nemusí být pro každého záživné. Na druhou stranu se zde odhaluje Lisbetina minulost a konečně můžeme pochopit, proč je taková, jaká je. Konec knihy mě dostal, teď nevím, jestli je vůbec Lisbeth naživu. Jasně, že to přežila, vždyť s Mikaelem jsou hlavními postavami celé trilogie. Musím si co nejdříve přečíst i třetí díl. Doufám, že se hlavní hrdinové opět setkají a budou spolupracovat.

Littleben
12.03.2020 5 z 5

Lepší než jednička. Druhá polovina dechberoucí. Pecka! 95%

Twinny
07.03.2020 5 z 5

Ve druhém díle Milénia přichází autor opět s propracovaným a zamotaným příběhem. Knihu jsem si nechala na období, kdy mám relativní klid a dobře jsem udělala.
Příběh přináší spoustu jmen a zvratů. Orientace v postavách, místech a událostech je trochu náročnější, ale stojí to za to. Pamatovat si to všechno a ještě to poskládat dohromady dřív než Mikael a policie byla fakt fuška. No, nepovedlo se.
Stejně jako jednička byl příběh velmi čtivý a i přes to, že byl delší než knihy, které většinou čtu, jsem jej přečetla velmi rychle.

cluci
28.02.2020 5 z 5

Úžasný příběh Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové. Prostě švédské spisovatele můžu už od těch skvostných pohádek, a tato série je určena pro dospěláky. Poslouchám jako audio v autě a prostě se na cesty vysloveně těším, běda, když mi zůstala flashka doma. Jakmile začnete číst Milénium, stanete se naprosto závislý, druhému dílu se prostě nevyhnete a pouštíte se po hlavě do dalšího pokračování....

Havrnka
20.02.2020 5 z 5

Opět strhující příběh. Napínavý děj. Teď ještě sehnat třetí díl Milénia:-))

Burák
13.02.2020 3 z 5

I když i druhý díl z téhle proslulé série je velmi čtivý, drží tempo a děj popisuje zajímavé prostředí, za prvním dílem to podle mě docela pokulhává.

Atmosféra i styl odhalování je u "dvojky" úplně jiný než u Mužů, kteří nenávidí ženy, což je za mě škoda, protože to je to, co jsem u prvního dílu ocenila nejvíce.

Bylo sice zajímavé se postupně více a více dozvídat o životním příběhu hlavní hrdinky a přicházet tak na to, proč je to taková podivínka. Na druhou stranu jsou tyhle rozuzlení  nejslabší částí knihy, protože to dost postrádá na uvěřitelnosti a o závěru knihy ani nemluvím. To byla docela fraška. :(

Pouštím se hned do "trojky", ale zdaleka se netěším tolik jako když jsem dočetla první díl.

Haloon
28.01.2020 4 z 5

Opět skvělé dílo. Do popředí se dere postava Lisbeth Salanderové a my máme možnost, seznámit se s jejím příběhem.
Nejvýraznějším prvkem knihy je dle mého názoru nepochopení a předsudky, které ji po celý příběh pronásledují a každou kapitolou dostávají do ještě větší kaše.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

úžasné, ačkoliv jsem spíše na romány, tato trilogie mě jednoduše nadchla

Razič
15.01.2020 4 z 5

Je to o něco slabší než první díl, kde mě připoutalo bombastické mystérium. Druhý díl také obsahuje spoustu napětí, ale je o něco rozvláčnější, obsahuje poměrně zbytečné pasáže a těžko uvěřitelný konec typu Kill Bill mě vůbec neuspokojil. Přesto se ale jedná o špičkovou knížku.

Mrňous1
13.01.2020 5 z 5

Opět výborné, čtivé, chytlavé.

Aribana
23.12.2019 2 z 5

Nějak se ne a ne začíst...

Didi15
11.12.2019 5 z 5

Za mě ještě lepší díl než ten první. Milénium jsem si zamilovala, škoda že takovýchto sérií není víc. Víc k tomu nemám co dodat , těžko se vytýká perfektnímu.

Lenisk@
08.12.2019 5 z 5

Pro mě byl druhý díl čtivější než první, zakousla jsem se do něj od prvních stran a nemohla jsem odejít.

SPOILER:
Bohužel konec byl spíše úsměvný a supermanka Lisbeth se stala nejspíš nesmrtelnou.

Joges
18.11.2019 5 z 5

Další mimořádný kousek z pera švédského autora. Líbí se mi, jak Larsson dokázal pracovat s mnohovrstevnatým námětem, s plejádou nejrůznějších postav a obyčejné věci a děje dokázal napsat velmi poutavě a zajímavě. Jen rádoby drsný závěr, tentokrát přitažený za vlasy, mi přišel úsměvný.

JAnD
11.10.2019 5 z 5

Poněkud pomalejší rozjezd, skoro třetinu knihy se nic až tak zásadního neděje, ale pak je to fofr. A pak najednou konec knihy, zřejmě spíš z důvodu délky, protože téměř nic není vyřešeno.

Veronika.Lap
08.10.2019 4 z 5

Další skvělá kniha od Larssona, ale pro mě o malinko slabší než první díl. To ovšem neznamená, že se stále jedná o jednu z TOP knih ve svém žánru. Mám ráda Lisbeth a mám ráda Mikaela. Nicméně jsem trochu měla pocit, že není možné, aby Lisbeth takhle dlouho unikala a vždycky ze všeho vyvázla. Nadneseně lze říct, že občas byla jako Chuck Norris...závěr knihy byl skvělý a opravdu mě šokovalo, podle mě to bylo opravdu nepředvídatelné. PO dočtení jsem hned musela sáhnout po dalším třetím dílů z této série. Doporučuji.

lenysek69
25.09.2019 5 z 5

Druhý díl byl naprostá pecka. Už v prvním díle, jsem se "zamilovala" do Lisbeth a tento díl jsem naprosto zhltla a už se těším na další. Opravdu doporučuji přečíst.

Barunka1005
18.09.2019 4 z 5

I druhý díl se mi líbil. Sice trochu pomalejší rozjezd, některé scény působily, jak kdyby byla Lisabeth akční hrdinka =), ale líbí se mi ta zápletka. Konec udělán tak, že musíte sáhnout po třetí knize :) Tak se těším a jsem zvědavá =)

sarka9190
10.09.2019 3 z 5

První díl zatím jednoznačně vede. Tady jsem se zakousla až daleko po třetině knihy. Kniha má hodně pozvolný rozjezd a zatímco v prvním díle mi přisli hlavní hrdinové zranitelnejsi a lidstejsi, tady na mne působí jako, že o nic nejde. SPOILER:vždyť hrdinka si třetinu knihy spokojeně nakupuje a těžko se mi věří, jak moc trpí, když dvě třetiny knihy v podstatě kempi u sebe doma. Rozhodně jsem se o ní nebála a to ani ke konci. Prostě víte, že to nějak dopadne. Nicméně příběh je solidní a závěr jsem si uzila.

mag097
04.09.2019 5 z 5

Stieg Larsson opět nezklamal. Dvojice Lisabeth a Blomkvist opět nezklama, a já jen žasla nad tím, jakým směrem se příběh vyvíjel. Navíc příběh skončil tak napínavě, že mě to nenechá spát a vrhám se na třetí díl